Виклики напередодні 10-го сезону участі України у міжнародному моніторингу втрат бджолиних колоній COLOSS - доповідь національного координатора проф. Марії ФЕДОРЯК

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 22.02.2024

13-15 лютого 2024 року в Університеті Палацького Оломоуц, Чехія (Palacký University Olomouc, Czech Republic) відбулися дві важливі робочі зустрічі: нарада національних координаторів моніторингу втрат бджолиних колоній COLOSS і робоче засідання групи B-RAP.

Мета наради національних координаторів моніторингу – підготовка до нового сезону. Це включає аналіз роботи, проробленої у минулому сезоні; оцінку наданих координаторами даних; поточний стан підготовки рукописів і, звісно, роботу над новою версією анкети для опитування бджолярів після зимівлі 2023-2024 рр.

Виступ національного координатора проф. Марії ФЕДОРЯК про стан справ в і численні виклики в умовах війни напередодні 10-го сезону участі України у міжнародному моніторингу втрат бджолиних колоній COLOSS викликав не лише науковий інтерес, але й живу емоційну підтримку колег, з якими уже дев’ять років поспіль ведемо спільні дослідження задля оцінки втрат бджолиних колоній і аналізу асоційованих факторів ризику.

Міжнародна група B-RAP працює у напрямку покращення співпраці між науковцями, бджолярами-практиками і численними стейкхолдерами задля збереження бджіл та відповідних екосистемних послуг. У фокусі цьогорічної зустрічі робочої групи – формальна і неформальна освіта бджолярів, а також джерела та якість інформації, яку використовують практикуючі бджолярі різних країн.