Екомайданчик для екологічної освіти

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 25.04.2016

Квітень насправді вважається найекологічнішим місяцем року: третя субота квітня – Всеукраїнський День довкілля, 22 квітня – Всесвітній День Землі, 26 квітня – Міжнародний день пам’яті Чорнобиля. Тому саме в цей місяць громадська робота студентів та співробітників кафедри екології та біомоніторингу найактивніша. Щорічно у громадській роботі кафедри крім традиційних заходів реалізуються один-два нові екологічні проекти. Цьогоріч таким проектом стало створення екологічного майданчика під відкритим небом. Подібний майданчик – цікава нова форма екологічної освіти вчителів та учнів області. Майданчик стане полігоном для моніторингових досліджень навколишнього середовища, поглиблення знань з дослідження окремих компонентів природи та формування екологічної культури учнів. Робота на екологічному майданчику спонукатиме до самостійного пізнання, вивчення і розуміння природних закономірностей і процесів; активізуватиме пізнавальний інтерес школярів під час виконання практичних робіт; вчитиме їх самостійно робити прогнозовані висновки про зміни модельної екосистеми майданчика.

До благоустрою майданчика долучилися студенти члени громадських організацій кафедри екології та біомоніторингу: «ЧАРГАФФ-ФОНД», Чернівецької ОО ВЕЛ та ЕКОС (Кордобан Іван, Білик Вадим, Жижій Ярослав, Гуцкало Руслан, Качур Вікторія, Яків’юк Михайло, Шмирьов Богдан, Мошевич Юліана, Том’юк Андрій, Гнидка Валентина, Скидан Едуард, Боднарюк Уляна, Марчук Валентина, Задорожній Юрій, Дженджелей Юлія, Ротар Наталія, Приходько Ірина, Штефанюк Микола, Сенів Василь, Жакут Георгій, Зегря Марія, Малєй Анна, Серветник Олександр, Степанкова Катерина, Михайлюк Вадим, Колопай Світлана, Дзюбелюк Олена).

Керувала благоустроєм Голова Чернівецької обласної організації ВЕЛ, член громадської організації «ЧАРГАФФ-ФОНД», доцент кафедри екології та біомоніторингу Морозова Т.В.

Підготувала завідувач кафедри екології та біомоніторингу
д.б.н., професор Руденко С.С.