Нове обличчя ЕКОЛОГІЇ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 19.09.2019

17 вересня 2019 р. в Інституті біології, хімії та біоресурсів відбувся попередній захист докторської дисертації докторанта кафедри екології та біомоніторингу Буждиган Оксани Ярославівни. Робота носить піонерний характер і присвячена визначенню механізмів порушення функціонування екосистем на основі ENA- та SEM-моделювання. Науковий консультант – д.б.н., професор Руденко Світлана Степанівна.

Особливістю дисертації є те, що сама технологія моделювання була відпрацьована дисертанткою в провідних центрах з екологічного моделювання Америки та Європи: у школі Одума університету Джорджії  (США), у Центрі біології Вільного університету Берліна (Німеччина) та на кафедра біології та екології Ніського університету (Сербія). Крім того, експериментальну часту роботи Буждиган О.Я. виконувала не лише в Україні, але й в рамках двох міжнародних проєктів: унікального проєкту «Jena Experiment» – одного з найтриваліших у світі експериментів з вивчення біорізноманіття під відкритим небом, започаткованого в 2002 році, а також Сербсько-Хорватського проєкту, присвяченого дослідженню механізмів впливу загального антропогенного навантаження на зміну біорізноманіття ставкових угруповань південно-східної Сербії.