Обговорення інвестиційної заявки на будівництво сміттєпереробного комплексу

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 11.12.2013

recycling10 грудня 2013 року на базі кафедри екології та біомоніторингу Інституту  біології, хімії та біоресурсів спільно з Всеукраїнською екологічною лігою проведено круглий стіл щодо громадського обговорення інвестиційної заявки на будівництво сміттєпереробного комплексу у м. Чернівцях.

Учасники круглого столу провадять інформаційно-просвітницьку кампанію, спілкуючись з представниками влади на місцях, активістами громадських та партійних організацій, підприємцями, студентами та представниками засобів масової інформації. Після проведення обговорення прийнято заключення про доцільність впровадження сміттєсортувальних та сміттєпереробного комплексів у м. Чернівці згідно з Указом Президента України від 08.09.2010 р. № 895 «Про заходи щодо визначення і реалізації проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку», Постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2010 р.№1255 «Про затвердження переліку проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку було затверджено національний проект «Чисте місто» для створення в Україні галузі переробки відходів.

У роботі круглого столу прийняли участь: Олексієць І.Л. (к.г.н., керівник національного проекту «Чисте місто», Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами України), Грущинський А.М. (генеральний директор корпорації «Укрвторесурси»), Тимочко Т.В. (голова ВЕЛ); від органів влади: Погоренний С.М. (начальник виробничо-технічного відділу комунального обслуговування та благоустрою управління комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради), Робулець С.В. (перший заступник начальника Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області), Латковський В.І. (начальник відділу екологічного контролю за поводженням з відходами та небезпечними хімічними речовинами Державної екологічної інспекції у Чернівецькій області), Лашкіба В.О. (начальник управління екології Департаменту екології та туризму Чернівецької ОДА), Іванченко О.В. (директор міського КП «Чернівціспецкомунтранс»), Бурега Ю.І. (голова Садгірської районної ради у м. Чернівці), Гайдай О.В. (Заступник начальника управління цивільного захисту населення Департаменту охорони здоров’я та цивільного захисту населення Чернівецької обласної державної адміністрації), Гушул М.В. ( заступник директора, начальник управління комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради), Розенблюм М.Ф. (заступник директора Департаменту інфраструктури містобудування, архітектури та ЖКХ Чернівецької ОДА), Кравчук І.С. (головний інженер Управління охорони здоров’я Чернівецької міської ради), Падурару Ю.О. (начальник управління організації державного санітарно-епідеміологічного нагляду Головного управління Держсанепідемслужби у чернівецькій області), Погоренний С.М. (начальник виробничо-технічного відділу комунального обслуговування та благоустрою управління житлово-комунального господарства Департаменту житлово-комунального господарства Чернівецької міської ради), Жебчук Г.Ю. (представник Департаменту економічного розвитку і торгівлі Чернівецької ОДА), Каменецький В.М. (начальник відділу Департаменту екології та туризму Чернівецької ОДА), Чопюк Л.О. (начальник відділу водних об’єктів Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів), Кажан Н.В. (завідувач відділу еколого-натуралістичної творчості молоді Чернівецької міської ради).

Науковці: Марченко М.М. (д.б.н, проф. Директор Інституту біології, хімії та біоресурсів), Костишин С.С. (д.б.н, проф. завідувач кафедри екології та біомоніторингу), Руденко С.С. (д.б.н, проф. кафедри екології та біомоніторингу), Чорней І.І. (д.б.н, проф. завідувач кафедри ботаніки та охорони природи), Тевтуль Я.Ю. (д.х.н, проф. кафедри органічної і фізичної хімії та екології хімічних виробництв), Морозова Т.В. (к.б.н., доц. кафедри екології та біомоніторингу), Борук С.Д. (к.х.н., доц. кафедри органічної і фізичної хімії та екології хімічних виробництв), Чобан О.Ф. (к.х.н., доц кафедри органічної і фізичної хімії та екології хімічних виробництв).
Громадськість: Ващук-Огданська О.Л. (програмний директор громадської організації інфоромаційно-правовий центр «наше право»), Коржик В.П. (к.г.н., с.н.с. Національний природний парк «Хотинський», голова громадської ради при Департаменті екології ОДА), Демидко Т.Г. (координатор екрологічного напряму Чернівецька обласна громадська організація «Захист»). Бізнес-структури: Стеренчак І.В. (директор фірми «Альтфатер Чернівці»). Бутра В.З. (заступник директора фірми «Альтфатер Чернівці»), Ніколаєв І.В. (представник компанії «Енергія природи»), Андрійчук С.В. (менеджер з екологічних питань ТОВ «Укрресурси-2011») та представники ЗМІ: газета «Версії» та телеканал «Чернівці».