Особливості навчання для магістрів-екологів закордоном

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 01.12.2021

На кафедрі екології та біомоніторингу 30.11.2021 р. проведено он-лайн зустріч з магістранткою 603 групи Оленою БОРУК, яка наразі навчається за магістерською програмою в Université Grenoble Alpes (Франція). Зустріч пройшла у форматі науково-методичного семінару, під час якого викладачі та студенти-магістранти кафедри мали змогу ознайомитися з особливостями навчального процесу у Франції. Як з’ясувалося, переважна частина робочого часу магістрантів відводиться на самостійне опрацювання наукової теми: розробку та проведення експерименту, аналіз результатів. Заняття проводяться у формі лекцій та практичних занять, але також наголошується на самостійній роботі студентів, для якої створені усі умови (бібліотеки, бази даних, комп’ютеризовані робочі місця для студентів тощо). На практичних заняттях студенти організовані у невеликі групи, щоб опанувати та поглибити теоретичні знання, отримані на лекціях. Оцінювання отриманих знань зазвичай проводиться за 20-бальною шкалою: від 20 (найвища) до 0 (найнижча), нижче 10 – незадовільно.

Особисті враження Олени виглядали емоційно та впевнено щодо наповнення студентського життя бажанням навчатися. Звісно, така якість визначається не країною чи програмою навчання, а значною мірою особистим бажанням самого студента. А саму нагоду можна вибороти і у нас. Зокрема, як це власне зробила Олена БОРУК, вигравши грант та Стипендію посольства Франції в Україні. Отож, вкотре переконуємося, що ареал наших прагнень і бажань необмежений
кордонами! Бажаємо успіхів всім студентам у їхніх професійних прагненнях!