Практичні результати виробничої практики студентів-екологів

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 07.07.2022

Протягом 3-х тижнів – з 15.06.2022 р. по 06.07.2022 р. – студенти-екологи 303 групи під керівництвом доц. Легети У.В. проходили виробничу практику. Сам формат практики носив комбінований характер, оскільки переважаюча кількість студентів курсу через воєнний стан на території нашої держави перебувала за місцем проживання, тобто за межами території м. Чернівці. Однак навіть малими силами вдалося виконати програму практики. Зокрема, відвідати територію ОСББ «Будівельник-28» та ознайомитися з налагодженням сортувальної лінії населенням даного колективу. Практичним результатом такого спілкування стала поява інструкцій для населення м. Чернівці щодо правил сортування та підготовки ТПВ у домашніх умовах (розміщено у вільному доступі у Фейсбук-групі "Надворі"). Оскільки згідно змін до «Закону про відходи» населення України від літа 2022 р. буде зобов'язане проводити початкове сортування відходів у своїх оселях, студентами-екологами 303 групи підготовлено та викладено у вільний доступ покрокові інструкції щодо правил сортування основних типів ТПВ, зокрема: скло, метал, папір, поліетилен та пластик.

Таким чином, студенти-екологи сумістили не лише знайомство з основними типами виробництва, їх впливом на стан навколишнього середовища, але й доступні кожному громадянину практичні шляхи до послаблення пресингу окремих видів ТПВ на довкілля.