Проф. Федоряк М.М. та доц. Легета У.В. ввійшли до складу робочої комісії Чернівецької ОДА з питань поводження з твердими побутовими відходами

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 04.12.2018

У період з 09.11.2018 по 23.11.2018 працівники кафедри екології та біомоніторингу ІБХБ Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича були запрошені до участі у обговорені питань щодо поводження з твердими побутовими відходами (ТПВ) у Чернівецькій області під час заходів, організованих управлінням житлово-комунального господарства ОДА. На проведених нарадах від кафедри екології та біомоніторингу були присутні в.о. завідувача кафедри професор Федоряк Марія Михайлівна та доцент Легета Уляна Володимирівна

В обговоренні широкого кола питань щодо поводження з твердими побутовими відходами комунального та виробничого походження, особливо гостро стояла проблема вирішення утилізації та переробки таких відходів на рівні всієї області. Так, із пропозиціями та баченням шляхів розв’язання цього питання від ОДА виступили радник голови обласної адміністрації Бройде Зіновій Самуїлович, заступник начальника відділу координації природоохоронної роботи регулювання використання природних ресурсів та положень управління екології та природних ресурсів ОДА Каменецький Василь Миколайович, а також присутній на засіданні представник Мінресурсів, завідувач відділу благоустрою та поводження з ТПВ ДП «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства»  Сатін Ігор Валентинович. В ході проведеного обговорення були намічені основні кроки на шляху розв’язання проблеми проводження з ТПВ області. Однак, найважливіший із обговорюваних  етапів потребує значних фінансових надходжень. Наразі, залучені до роботи комісії фахівці різних соціальних сфер будуть продовжувати пошуки шляхів  вирішення проблем утилізації ТПВ.