Роби добро для Планети та надихай інших!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 26.04.2016

22 квітня 2016 року, у Всесвітній День Землі студенти та співробітники кафедри екології та біомоніторингу долучилися до прибирання парку ім. Ф.Шиллeра.

Парки – легені нашого міста, саме вони беруть на себе важливу функцію поліпшення якості повітря. Чимало міст, які постійно очолюють рейтинг найеколочніших урбоекосистем світу за версією Меrсеr, перш за все, славляться своїми парками. Під наметом парків можна знайти жадану тінь в спекотний день, відпочити від гомогенних агресивних полів, які негативно впливають на психіку мешканців міста. Натомість низька екологічна культура населення боляче б’є по стану паркових зон, тому прибирання парків стає щорічною «хронічною» проблемою. Традиційно санітарами парків виступають студенти-екологи. Цьогоріч особливу активність проявили студенти четвертого курсу (Кордобан Іван, Білик Вадим, Жижій Ярослав, Гуцкало Руслан, Качур Вікторія, Яків’юк Михайло, Шмирьов Богдан, Мошевич Юліана, Том’юк Андрій, Гнидка Валентина, Скидан Едуард, Боднарюк Уляна, Марчук Валентина, Задорожній Юрій, Дженджелей Юлія, Ротар Наталія, Приходько Ірина, Штефанюк Микола, Сенів Василь, Жакут Георгій, Зегря Марія, Малєй Анна, Серветник Олександр, Степанкова Катерина, Михайлюк Вадим, Колопай Світлана, Дзюбелюк Олена), а також ряд студентів п’ятого курсу (Химич Ірина, Данилюк Роман, Гавучак Надія, Шевчук Іван, Фретеучан Василь, Кульманов Олександр, Блошко Іванна, Тимощук Тарас) кафедри екології та біомоніторингу. До прибирання долучилися старший лаборант кафедри Андрущак Я.В. та аспірантка кафедри Дзензерська О.М.

Керувала прибиранням Голова Чернівецької обласної організації ВЕЛ, член громадської організації «ЧАРГАФФ-ФОНД», доцент кафедри екології та біомоніторингу Морозова Т.В.

Звільнений від консервних банок, ПЕТ пляшок, пакетів та іншого мотлоху, парк задихав на повні груди. Радісно усміхнулись сонцю. звільнені від непосильного тягара анемони, печіночниці та кульбабки. Заструменіли малесенькі потоки-ручаї, що наповнюють річку Клокучку. І все ж проблема прибирання парків не може вирішуватися на рівні студентів однієї кафедри, адже «чисто не там де прибирають, а там де не смітять»

Завідувач кафедри екології та біомоніторингу
д.б.н., професор Руденко С.С.