Стратегія досягнення нейтрального рівня деградації земель

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 12.03.2021

Деградація ґрунтів вважається одним з глобальних викликів для людності. Збитки від всіх видів деградації ґрунтів (ерозія, дегуміфікація, забруднення, підкислення тощо) в Україні складають понад 5 млрд. $/рік. Тому важливим завдання з охорони ґрунтів на землях с.-г. призначення є досягнення нейтрального рівня деградації земель. Це завдання міжнародного масштабу, бо Україна не тільки один з провідних світових виробників агропродукції, але й взяла на себе ряд зобов’язань відповідно до міжнародних угод.

За ініціативи ДУ «Інститут охорони ґрунтів» (доктор с.г. наук І.П.Яцук), за підтримки ФАО в Україні (Т.Сантіванез, О.Девіс) та на доручення Уряду робочою групою готується Стратегія досягнення нейтрального рівня деградації земель на період  до 2030 року. Учасником розробки Стратегії є і професор, зав. кафедри агротехнологій та ґрунтознавства Ю.М.Дмитрук, який також є Національним експертом з програм ФАО в Україні. 11 березня відбулося засідання з підготовки Стратегії нейтрального рівня деградації земель. Сподіваємося, що кінцевий варіант цього важливого для всього суспільства документа буде затверджено прем’єр міністром України Д.Шмигалем.