Новини

Програма дистанційного візиту експертної групи для проведення акредитаційної експертизи освітньої наукової програми «Агрономія» з 20.09.2021 р. по 22.09.2021 р.

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 13.09.2021

Для знайомства з програмою дистанційного візиту експертної групи для проведення акредитаційної експертизи освітньої наукової програми «Агрономія» (ID у ЄДЕБО 29690) за справою No 1380/АС-21 в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (з використанням відеозв’язку програми Zoom) з 20.09.2021 р. по 22.09.2021 р., а також для усвідомлення призначення та статусу програми, загальних умов роботи експертної групи, часу зустрічей і їх учасників, перейдіть за посиланням >>>

читати далі>>>


Викладачі кафедри агротехнологій та грунтознавства стали авторами розділів у колективній монографії «Soils Under Stress»

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 03.06.2021

coverУ всесвітньо відомому видавництві Springer (Springer International Publishing) вийшла друком колективна монографія вчених-ґрунтознавців «Soils Under Stress» (eBook ISBN 978-3-030-68394-8; DOI 10.1007/978-3-030-68394-8).

Редакторами цього наукового видання є професор Ю.Дмитрук та Девід Дент (Великобританія).

Приємно, що окремі розділи монографії написані за результатами досліджень і науковців кафедри агротехнологій та грунтознавства, зокрема професора, д.б.н. Ю.Дмитрука, доцента, д.б.н. В.Черлінки та к.б.н Т.Цвик.

читати далі>>>


Обговорення проекту ОПП 201 Агрономія на розширеному засіданні кафедри агротехнологій та грунтознавства

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 28.05.2021

27 травня 2021 року відбулося розширене засідання кафедри агротехнологій та ґрунтознавства, в якому також взяли участь галузеві стейкхолдери. На засіданні відбулось активне обговорення проекту ОПП спеціальності 201 Агрономія другого (магістерського) рівня вищої освіти. У результаті обговорення було прийнято рішення про внесення змін до ОПП та перегляду складу робочої групи.

читати далі>>>


Випускник кафедри агротехнологій та ґрунтознавства виборов стипендію на навчання в аспірантурі у Новій Зеландії

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 29.04.2021

Колектив кафедри агротехнологій та ґрунтознавства щиро вітає випускника магістерської програми 2018 року Захаровського Владислава Сергійовича (наук. керівник д.б.н. В.Р. Черлінка) з здобуттям стипендії на повний цикл навчання в аспірантурі Massey University (New Zealand).

Захаровський В.С. з 1.09.2013 по 30.06.2017 р. здобував освіту за першим рівнем вищої освіти (бакалаврським) денної форми навчання спеціальності 201 – Агрономія на кафедрі агротехнологій та ґрунтознавства Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. З 1.09.2017 по 31.12.2018 року він успішно пройшов навчання за другим рівнем вищої освіти (магістерським) денної форми навчання спеціальності 201 – Агрономія цієї ж кафедри.

 

читати далі>>>


Глобальний симпозіум «Keep soil alive, protect soil biodiversity

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 19.04.2021

Під егідою ФАО сьогодні розпочав свою роботу Глобальний симпозіум з питань біорізноманіття ґрунтів (GSOBI21).

Його девіз «Keep soil alive, protect soil biodiversity» «Підтримуйте грунт живим, захистіть біорізноманіття ґрунтів» - це науково-політична нарада, яка відбувається практично цілий тиждень, з 19 по 22 квітня 2021 року.

читати далі>>>


Успішна атестація наукових напрямків

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 26.03.2021

Згідно Наказу МОН № 372 від 25.03.2021 року «Про результати державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича атестований за кількома науковими напрямками, в т.ч. «Агрономія та ветеринарія» й «Біологія та охорона здоров’я».

Згідно одержаної кваліфікаційної групи В, структурні підрозділи нашого інституту підтвердили право на підготовку магістрів та аспірантів за вказаними напрямами.

читати далі>>>


Доповідь проф. Ю.М. Дмитрука на Президії НААН України

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 18.03.2021

17 березня відбулося засідання Президії НААН України, на якому розглядалося питання «Наукові засади інформаційного забезпечення управління ґрунтовими ресурсами в контексті міжнародної інтеграції та земельної реформи»

Доповідав з цього питання академік НААН директор ННЦ «Інститут ґрунтознавства та агрохімії ім. О.Соколовського» С.А. Балюк. Співдоповідачем з цього питання, зокрема в аспекті міжнародної інтеграції, був Президент ГО «Українське товариство ґрунтознавців та агрохіміків» зав. кафедри агротехнологій та грунтознавства, професор Ю.М.Дмитрук.

читати далі>>>


Стратегія досягнення нейтрального рівня деградації земель

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 12.03.2021

Деградація ґрунтів вважається одним з глобальних викликів для людності. Збитки від всіх видів деградації ґрунтів (ерозія, дегуміфікація, забруднення, підкислення тощо) в Україні складають понад 5 млрд. $/рік. Тому важливим завдання з охорони ґрунтів на землях с.-г. призначення є досягнення нейтрального рівня деградації земель. Це завдання міжнародного масштабу, бо Україна не тільки один з провідних світових виробників агропродукції, але й взяла на себе ряд зобов’язань відповідно до міжнародних угод.

читати далі>>>


Світла пам’ять видатному вченому!

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 03.03.2021

Колектив кафедри Агротехнологій та ґрунтознавства Чернівецького національного університету ім. Ю.Федьковича з глибоким сумом сприйняв звістку про смерть видатного українського науковця, доктора біологічних наук, професора, академіка НААН, заслуженого діяч науки і техніки України Медведєва Віталія Володимировича.

З приводу цієї непоправної втрати висловлюємо щирі співчуття родині та колективу померлого, розділяємо невимовний сум і тугу разом із рідними та близькими. Світлий, добрий спомин про Віталія Володимировича назавжди залишиться в серцях тих, хто його знав, любив і поважав, хто жив і працював поруч із ним.

читати далі>>>


Online зустріч зі стейкхолдером, яка перетворилась на цікавий вебінар

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 26.02.2021

25-го лютого на кафедрі агротехнологій та грунтознавства відбулась онлайн зустріч студентів всіх курсів з Олександром Крижанівським, провідним агрономом «DF Agro», одного із найбільших на території України та найсучасніших в Європі тепличних комплексів.

Організовували зустріч з головною метою: обговорити можливість потенційного працевлаштування студентів, в світлі здобутих ними компетенцій під час навчання на освітній програмі «Агрономія». Подібна верифікація вмінь та навичок особливо важлива, з огляду на те, що в освітню програму увійшли нові спецкурси «Технології закритого ґрунту» та «Розсадництво».

читати далі>>>