Новини

До кожної дитини має прийти Святий Миколай!

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 19.12.2021

Справді велике щастя коли у тебе є родина, тепло і затишок.  Коли є вірні друзі, що розуміють, радіють і підтримують. Коли є можливість здобувати освіту, ти здоровий, сильний і впевнений в собі. Ти можеш водити авто і займатись спортом, ти маєш право і можливість вибирати свій шлях, бо перед тобою відкриті всі дороги життя…Цінність всього цього  розумієш, нажаль, не завжди.

Вкотре, і ще більш ґрунтовніше аналізуєш своє щоденне життя, відносини з батьками, можливість бути студентом, коли бачиш ці сповнені надій очі дітей, які ніколи не матимуть всього цього. В них є СЬОГОДНІ, яким буде завтра – не знає ніхто!

Наші, сильні духом хлопці, щороку відвідуючи дитячі будинки приховують сльози, а дівчата сліз не стримують. Забути оченята цих дітей уже ніколи не вдасться, та чи маємо право забувати?!

читати далі>>>


Конкурс-акція "Ґрунти крізь призму рифм"

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 06.12.2021

Вже стало доброю традицією у членів Студентського наукового товариства імені П.О. Кучинського, кафедри агротехнологій та ґрунтознавства, готувати оригінальні популяризаційні акції до Міжнародного дня грунту. Цьогоріч, студенти вирішили започаткувати проєкт "Ґрунти крізь призму рифм" і записали оригінальний ролик, в якому у віршованій формі продекламовані всі глобальні функції грунтів. До речі, вірш написаний викладачкою кафедри Тетяною Іванівною Цвик.

Проєкт передбачає створення оригінального популяризаційного формату, до якого можуть долучитись всі бажаючі. Для цього треба написати власну або знайти і продекламувати будь-яку поезію на "грунтову" тематику. Всі учасники проєкту будуть відзначені, а автора ролика, що набере найбільшу кількість переглядів та схвальних відгуків, буде премійовано. Для ознайомлення з форматом і умовами конкурсу, тисніть читати далі.

 

читати далі>>>


З Міжнародним днем грунту!

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 04.12.2021

Понад 1,5 мільярда людей у ​​всьому світі зазнають суттєвих труднощів при вирощуванні продовольства у зв'язку з деградацією ґрунтів. 

Засолення та содіфікація ґрунтів є основними деградаційними процесами, що призводять до ушкодження екосистем. Ці явища визнані одними з найважливіших проблем на глобальному рівні для сільського господарства, для забезпечення безпеки та стійкості в засушливих та напівзасушливих регіонах.

читати далі>>>


Програма дистанційного візиту експертної групи для проведення акредитаційної експертизи освітньої наукової програми «Агрономія» з 20.09.2021 р. по 22.09.2021 р.

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 13.09.2021

Для знайомства з програмою дистанційного візиту експертної групи для проведення акредитаційної експертизи освітньої наукової програми «Агрономія» (ID у ЄДЕБО 29690) за справою No 1380/АС-21 в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (з використанням відеозв’язку програми Zoom) з 20.09.2021 р. по 22.09.2021 р., а також для усвідомлення призначення та статусу програми, загальних умов роботи експертної групи, часу зустрічей і їх учасників, перейдіть за посиланням >>>

читати далі>>>


Романюк Василь Васильович нагороджений Почесною Подякою від голови ЧОДА

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 19.06.2021

18 червня 2021 року в Департаменті освіти Чернівецької Обласної Державної Адміністрації відбулось нагородження учнів Буковинської Малої Академії Наук України, які є переможцями ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт та їх наукових керівників Почесними Грамотами та Подяками. 

Почесною Подякою від Голови ЧОДА нагороджений доцент кафедри агротехнологій та ґрунтознавства Романюк В.В. за підготовку переможців та призерів ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт у 2021 році. 

читати далі>>>


Викладачі кафедри агротехнологій та грунтознавства стали авторами розділів у колективній монографії «Soils Under Stress»

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 03.06.2021

coverУ всесвітньо відомому видавництві Springer (Springer International Publishing) вийшла друком колективна монографія вчених-ґрунтознавців «Soils Under Stress» (eBook ISBN 978-3-030-68394-8; DOI 10.1007/978-3-030-68394-8).

Редакторами цього наукового видання є професор Ю.Дмитрук та Девід Дент (Великобританія).

Приємно, що окремі розділи монографії написані за результатами досліджень і науковців кафедри агротехнологій та грунтознавства, зокрема професора, д.б.н. Ю.Дмитрука, доцента, д.б.н. В.Черлінки та к.б.н Т.Цвик.

читати далі>>>


Обговорення проекту ОПП 201 Агрономія на розширеному засіданні кафедри агротехнологій та грунтознавства

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 28.05.2021

27 травня 2021 року відбулося розширене засідання кафедри агротехнологій та ґрунтознавства, в якому також взяли участь галузеві стейкхолдери. На засіданні відбулось активне обговорення проекту ОПП спеціальності 201 Агрономія другого (магістерського) рівня вищої освіти. У результаті обговорення було прийнято рішення про внесення змін до ОПП та перегляду складу робочої групи.

читати далі>>>


Випускник кафедри агротехнологій та ґрунтознавства виборов стипендію на навчання в аспірантурі у Новій Зеландії

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 29.04.2021

Колектив кафедри агротехнологій та ґрунтознавства щиро вітає випускника магістерської програми 2018 року Захаровського Владислава Сергійовича (наук. керівник д.б.н. В.Р. Черлінка) з здобуттям стипендії на повний цикл навчання в аспірантурі Massey University (New Zealand).

Захаровський В.С. з 1.09.2013 по 30.06.2017 р. здобував освіту за першим рівнем вищої освіти (бакалаврським) денної форми навчання спеціальності 201 – Агрономія на кафедрі агротехнологій та ґрунтознавства Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. З 1.09.2017 по 31.12.2018 року він успішно пройшов навчання за другим рівнем вищої освіти (магістерським) денної форми навчання спеціальності 201 – Агрономія цієї ж кафедри.

 

читати далі>>>


Глобальний симпозіум «Keep soil alive, protect soil biodiversity

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 19.04.2021

Під егідою ФАО сьогодні розпочав свою роботу Глобальний симпозіум з питань біорізноманіття ґрунтів (GSOBI21).

Його девіз «Keep soil alive, protect soil biodiversity» «Підтримуйте грунт живим, захистіть біорізноманіття ґрунтів» - це науково-політична нарада, яка відбувається практично цілий тиждень, з 19 по 22 квітня 2021 року.

читати далі>>>


Успішна атестація наукових напрямків

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 26.03.2021

Згідно Наказу МОН № 372 від 25.03.2021 року «Про результати державної атестації закладів вищої освіти в частині провадження ними наукової (науково-технічної) діяльності, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича атестований за кількома науковими напрямками, в т.ч. «Агрономія та ветеринарія» й «Біологія та охорона здоров’я».

Згідно одержаної кваліфікаційної групи В, структурні підрозділи нашого інституту підтвердили право на підготовку магістрів та аспірантів за вказаними напрямами.

читати далі>>>