СНТ ім.П.О.Кучинського

Студентське наукове товариство імені Петра Олександровича Кучинського постало на базі наукового гуртка, створеного на кафедрі грунтознавства та землевпорядкування (нині кафедра грунтознавства) 10 вересня 2002 року. Ініціаторами наукового об`єднання виступили студенти кафедри Лілія Гнатишин, Леся Кривенко, Тетяна Пую, Людмила Чорневич, Оксана Войцехівська та молодий науковець, асистент кафедри Володимир Андрійович Нікорич. Ідея студентів була підтримана педагогічним колективом та керівництвом кафедри.


Ось де і в який спосіб народилась ідея
на передньому плані, зліва на право:
О.Войцехівська, Л.Гнатишин, Л.Кривенко та Т.Пую.

На перших установчих зборах була обговорена модель функціонування гуртка та прийняте одностайне рішення щодо назви. Студенти вирішили відзначити у назві свого об`єднання першого фундатора кафедри, відомого буковинського грунтознавця - Петра Олександровича Кучинського.  Не дивно, що в рамках роботи гуртка, перша доповідь була присвячена постаті науковця, яку зробила Лілія Гнатишин після місячної роботи в архівах університету та області.  

Розпочинав свою роботу гурток, як об`єднання 8 студентів, щорічно поповнюючись новими активними членами. У 2010 році було прийнято рішення, про зміну формату і створення на базі гуртка студентського наукового товариства.

Основною метою роботи СНТ імені Петра Олександровича Кучинського є поглиблення знань, всебічне сприяння наукової, винахідницької та іншої творчої діяльності студентів, розвиток власних здібностей, їх реалізації, а також з метою освітньої та культурно-просвітницької творчої діяльності. 

Основним завданням протягом всього періоду існування СНТ є організація наукової роботи студентів та популяризація ґрунтознавства в молодіжному середовищі. 

Найбільш активними членами НСТ були підготовлені наукові проекти, які представлялись на різних рівнях. На рахунку гуртківців кілька перемог на Всеукраїнських конкурсах з грунтознавства та Олімпіадах з агрономії, зокрема Н.Галак, І.Думіх, О.Крижанівський.  

В 2015 році, активні члени гуртка Червоногродська Інна та Гуменяк Леся взяли участь Всеукраїнській Олімпіаді з агрономії, яка проходила на базі Миколаївського аграрного університету. Наші гуртківці показали гарну підготовку, що дозволило Червоногродській І. зайняти І місце в номінації кращі теоретичні знання з рослинництва та отримати диплом І ступеня.

В цьому ж році, гуртківцями була започаткована акція з субтитрування англомовних роликів, які популяризують ґрунтознавство та висвітлюють в науково-популярному руслі роль грунтів у біосферних процесах.