Новини

Вітаємо з отриманням атестата професора

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 28.03.2014

Федоряк М.М.

 
Вітаємо Федоряк Марію Михайлівну із отриманням атестата професора!

Науковий ступінь професора кафедри екології та біомоніторингу присвоєно рішенням Атестаційної колегії від 14 лютого 2014 року.

Урочисте вручення атестата відбулося на засіданні Вченої Ради Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича 27 березня 2014 року.

читати далі>>>


Нагорода Мюлерта про взаєморозуміння 2014 в Німеччині

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 25.02.2014

Буждиган О.Я.22 лютого 2014 р. у м. Фрайбург, Німеччина, асистент кафедри екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету Оксана Ярославівна Буждиган нагороджена "Mulert Award on Mutual Understanding 2014" від асоціації випускників програми Фулбрайта в Німеччині за проект "Екологічна освіта та просвіта учнів загальноосвітніх шкіл» в Україні. Нагорода Мюлерта вручається щорічно дослідникам, художникам, фахівцям та волонтерам  в рамках усіх дисциплін, робота яких відображає та поширює мир через взаєморозуміння.

читати далі>>>


Обговорення інвестиційної заявки на будівництво сміттєпереробного комплексу

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 11.12.2013

recycling10 грудня 2013 року на базі кафедри екології та біомоніторингу Інституту  біології, хімії та біоресурсів спільно з Всеукраїнською екологічною лігою проведено круглий стіл щодо громадського обговорення інвестиційної заявки на будівництво сміттєпереробного комплексу у м. Чернівцях.

Учасники круглого столу провадять інформаційно-просвітницьку кампанію, спілкуючись з представниками влади на місцях, активістами громадських та партійних організацій, підприємцями, студентами та представниками засобів масової інформації. Після проведення обговорення прийнято заключення про доцільність впровадження сміттєсортувальних та сміттєпереробного комплексів у м. Чернівці згідно з Указом Президента України від 08.09.2010 р. № 895 «Про заходи щодо визначення і реалізації проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку», Постановою Кабінету Міністрів України від 8 грудня 2010 р.№1255 «Про затвердження переліку проектів із пріоритетних напрямів соціально-економічного та культурного розвитку було затверджено національний проект «Чисте місто» для створення в Україні галузі переробки відходів.

читати далі>>>


Навчальний семінар-тренінг "Екологічна освіта та просвіта учнів загальноосвітніх шкіл"

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 09.09.2013

Екоосвіта-20136-8 вересня 2013 року на базі кафедри екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету відбувся Навчальний семінар-тренінг для вчителів сільських шкіл "Екологічна освіта та просвіта учнів загальноосвітніх шкіл" за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.
Керівник проекту за грантом учасників обмінів за фінансування Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні –  к.б.н. Буждиган О.Я.

читати далі>>>


Вітаємо з отриманням диплома кандидата наук

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 12.07.2013

Зароченцева О.Д.Вітаємо Зароченцеву Оксану Дмитрівну із отриманням диплома кандидата біологічних наук зі спеціальності 03.00.16 – екологія.

Науковий ступінь присуджено рішенням Атестаційної колегії від 28 березня 2013 року.

Захист відбувся 12.12.2012 р. Тема дисертації: “Продуктивність лісових екосистем у мікрокосмах під впливом аклімаційних чинників”. Науковий керівник: д.б.н., проф. Руденко С.С.

читати далі>>>


Остання пара – важливий і незабутній акорд (міжфакультетський досвід)

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 27.05.2013

А в місті тім є сад із квітами в траві,
Із звірами чудовими незнаної краси…

Незвичайна остання пара з "Екологічної культури" відбулася 27 травня 2013 р. на кафедрі екології та біомоніторингу ЧНУ. До студентів-екологів завітали в гості студенти-теологи і разом поринули у світ біблійної етики поводження людини з тваринами. Розпочали пару завідувач Богословським відділенням ЧНУ протоієрей Микола Щербань та професор кафедри екології та біомоніторингу Світлана Руденко.

читати далі>>>


Акція "Цукерку за цигарку"

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 19.04.2013

Акція "Цукерку за цигарку"19 квітня 2013 р.  студенти кафедри екології та біомоніторингу провели акцію "Цукерку за цигарку".
Дана акція стала традиційною і проводиться вже 5 років поспіль у квітні. Під час заходу учасники акції пройшли від 3 корпусу університету до скверу перед центральним корпусом, і, пропагуючи здоровий спосіб життя, пропонували обміняти перехожим їх цигарку на льодяник.

читати далі>>>


Перемога на Всеукраїнській учнівській олімпіаді

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 05.03.2013

Руденко Світлана СтепанівнаВітаємо доктора біологічних наук, професора кафедри екології та біомоніторингу - керівника команди Чернівецької області Руденко Світлану Степанівну з перемогою на Всеукраїнській учнівській олімпіаді, яка проходила в Донецьку з 1 по 4 березня 2013 року.

Наші результати:

Пашковська Ольга - 1 місце, Федоряк Данило - 2 місце, Пентюк Владислав - 3 місце.

читати далі>>>


Подорож до українського Афону

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 09.09.2012

Студенти та викладачі кафедриНезвично розпочала цей навчальний рік кафедра екології та біомоніторингу ЧНУ.  Студенти та викладачі кафедри  здійснили незабутню подорож до українського Афону. Так називають у народі аскетичний чоловічий монастир Манявський скит, що у Богородчанському районі Івано–Франківської області. У Манявському Хресто-Воздвиженському храмі паломники помолилися за рідну Альма-матер, батьків та друзів. Вразив незвичний іконостас, у центрі якого славнозвісний біблійний сюжет – моління Ісуса про Чашу.  Крім того, здивували своєї світосяйною красою рідкісні ікони Божої матері.  З великою увагою всі вислухали розповідь ченця про історію монастиря від часів  Йова Княгиницького до наших днів. Біля Блаженного каменя помолилися за В.І.Стефаника та П.О.Мельника –  викладів кафедри, які відійшли у вічність.

читати далі>>>


Вихованка кафедри стала лідером цьогорічних учнівських олімпіад і конкурсів

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 25.03.2012

Б. Кирилюк та М.М. ФедорякЦього року усю Україну сколихнула сила екологічних знань і наукових здобутків учениці 11 класу з Чернівецької області Богдани Кирилюк. Перше місце у Всеукраїнській олімпіаді з екології та перше місце у Всеукраїнському конкурсі-захисті науково-дослідницьких проектів з екології Малої академії наук! Це величезне досягнення, якщо врахувати, що в екологічній олімпіаді брало участь 76 школярів України, а у конкурсі МАНУ – 133!

Науковий керівник Богданки – молодий доктор наук кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ Федоряк Марія Михайлівна – дуже пишається своєю ученицею. Адже дні та ночі, протягом яких творився науковий проект «Павуки як біоіндикатори викидів від спалювання вугілля» не пропали задарма. 

читати далі>>>