ОБГОВОРЕННЯ ПРОЕКТУ СТАНДАРТУ ТА ОП

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 01.04.2023

30 березня 2023 р. співробітники кафедри геоматики, землеустрою та агроменеджменту прийняли участь у заході присвяченому оптимізації ОПП зі спеціальності 193 "Геодезія та землеустрій"з урахуванням досвіду та особливостей спеціалізації Одеського державного аграрного університету. Зустріч розпочалася із обговорення проблематики державного стандарту вищої освіти за другим (магістерським) рівнем спеціальності 193 "Геодезія та землеустрій". Завідувачем кафедри геоматики, землеустрою та агроменеджменту д.т.н., проф. Беспальком Русланом Івановичем відзначено деякі моменти проекту Стандарту вищої освіти для магістрів спеціальності 193 та особливості реалізації означеної ОПП на прикладі класичного університету. Декан факультету геодезії, землеустрою та агроінженерії, к.е.н., доц. Малащук Оксана Степанівна під час презентації ОПП «Геодезія та землеустрій» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти донесла мету, особливості, очікувані програмні результати та змістовне наповнення компонентів професійного та вибіркового блоку. В свою чергу, компоненти вибіркового блоку було згруповано в два окремі за спеціалізаціями: «Землеустрій та кадастр» та «Геодезія». Детальний розгляд назв освітніх компонентів перейшов в активне та змістовне обговорення. Модератором зустрічі була к.е.н., доц. кафедри геодезії, землеустрою та земельного кадастру Мовчан Тетяна Вікторівна. Серед учасників – представники Держгеокадастру, органів місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи виконавці топографо-геодезичних робіт та робіт із землеустрою, наукові працівники проектних інститутів та науково-педагогічні працівники закладів вищої освіти, здобувачі вищої освіти за різними рівнями. Озвучені пропозиції передусім стосувалися поточної ситуації та заходів на якнайшвидше подолання наслідків, основною запорукою якого є висококваліфіковані випускники. Окремі моменти стосувалися проблем реєстрації земельних ділянок, можливостей національної інфраструктури геопросторових даних, способів рекультивації порушених земель, оцінці завданих збитків. Кафедрою геоматики, землеустрою та агроменеджменту було озвучено кілька пропозицій. Зокрема, введення дисципліни «Технології точного землеробства» до вибіркового блоку «Землеустрою та кадастру», а також уточненні назв вибіркових дисциплін блоку «Геодезія» відповідно до напрямків виконання топографо-геодезичних робіт, передбачених ст. 51 ЗУ «Про топографо-геодезичну та картографічну діяльність». Обмеженість земельних ресурсів внаслідок забруднення вибухонебезпечними об’єктами, зруйнованість меліоративних систем, загострення світової продовольчої безпеки з одного боку викликатиме інтенсифікацію та запровадження інновацій в сільське господарство, а з іншого – дозволить здобувачам освіти логічно поєднати ряд технологій (БПЛА, ГНСС, ДЗЗ, ГІС-картографування та ін.), що вивчаються на окремих нормативних дисциплінах. Уточнення назв вибіркових дисциплін для геодезичного блоку орієнтовано на спрощення підготовки до здачі кваліфікаційного іспиту випускниками та розуміння подальшої спеціалізації на ринку послуг. Слід зауважити, що освітньо-науковий досвід факультету геодезії, землеустрою та агроінженерії Одеського державного аграрного університету є особливо цінним для Навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету, так як обидва навчальні заклади ставлять за мету передусім якісну підготовку фахівців, а випускові кафедри орієнтовані на спеціальності за галузями знань «Архітектура та будівництво» і «Аграрні науки та продовольство».