Новини

Європейська рада з питань інновацій інвестує 191 мільйон євро в 58 новаторських технологій

Опубліковано: NCP, 23.11.2020

Під час останнього відбору від Європейської ради з питань інновацій (EIC) Pathfinder Open, що фінансується в рамках програми Горизонт 2020, було обрано 58 нових високоефективних технологій.

читати далі>>>


ANGIE: Нова нанотехнологія для терапевтичних цілей

Опубліковано: NCP, 21.11.2020

ANGIE створить інноваційну екосистему навколо технології цілеспрямованого локального надходження ліків на основі магнітно керованих бездротових нанопристроїв, здатних орієнтуватися в судинній системі тіла для доставки ліків туди, куди не може потрапити жоден інший інструмент.


читати далі>>>


Випускник ЧНУ Максим Коваленко отримав професорську посаду в ETH Zurich - університеті в якому навчався Айнштайн

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 17.11.2020

Випусник хімічного факультету ЧНУ 2004 року Максим Коваленко нещодавно підтвердив свою високу кваліфікацію і здобув професорську посаду в одному із найкращих університетів світу - ETH Zurich. Проф. Коваленко є керівником групи, яка вивчає неорганічні наноматеріали, успішно продовжуючи дослідження розпочаті ще під час навчання в Чернівцях.

Він є автором понад 150 публікацій в найкращих наукових журналах світу, здобувачем двох грантв ERC та низки призів - Премія Вернера (2016), Ресслера (2019) та Ружички (2013). 

Роботи проф. Максима Коваленка процитовані понад 29000 разів.

Сайт групи в ETH Zurich

Wikipedia

читати далі>>>


Проєкт 112CO2 допоможе зменшити викиди CO2

Опубліковано: NCP, 12.11.2020

Новий проект за підтримки програми EIC Pathfinder (FET Proactive), досліджує інноваційні методи розкладу метану для доступного виробництва вільного від вуглекислого газу водню.читати далі>>>


Використання методу "teambuilding" для формування комунікативної компетентності майбутніх фахівців-екологів

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 09.11.2020

У сучасних умовах університетської професійної підготовки майбутніх фахівців важливим є формування й розвиток комунікативної компетентності студентів, що сприяє підвищенню рівня конкурентоздатності випускників вищих навчальних закладів і якості освіти в цілому. З цією метою в освітню програму підготовки здобувачів за другим рівнем (магістерським) вищої освіти введено навчально-асистентську практику.

читати далі>>>


«ГОРИЗОНТ 2020» В УКРАЇНІ: 203 ГРАНТОВИХ УГОДИ НА СУМУ ПОНАД 38 МЛН ЄВРО

Опубліковано: NCP, 03.11.2020

203 грантових угоди на суму 38 млн 358 тис євро підписали учасники Програми «Горизонт 2020» в Україні. Проєкти реалізовують 153 українських суб’єкти наукової, науково-технічної та інноваційної діяльності, починаючи з 2014 року і дотепер. 


читати далі>>>


TRUST-AI покращує надійність штучного інтелекту

Опубліковано: NCP, 29.10.2020

Новий проект Pathfinder (FET Proactive) працює над прозорим, надійним та точним смарт інструментом для штучного інтелекту, що використовується в широкому діапазоні галузей. 

Проект TRUST-AI розробляє надійну та спільну платформу, яка буде унікальною завдяки залученню людського інтелекту до процесу відкриття. Цей підхід дозволить отримати більш ефективні, зрозумілі та узагальнені рішення. 

Читати повний текст

читати далі>>>


е-COLOSS - міжнародна конференція по апіології

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 28.10.2020

Викладачі та студенти Інституту біології, хімії та біоресурсів кафедри молекулярної генетики та біотехнології та кафедри екології та біомоніторингу прийняли участь в роботі щорічної міжнародної науково-практичної конференції «2020 е-COLOSS Conference», яка проходила 12-13 жовтня 2020 в режимі on-line. На конференції були представлені результати наукових досліджень отримані науковцями нашого інституту.

читати далі>>>


Хімія та винна галузь

Опубліковано: Дійчук Володимир Васильович, 25.10.2020

 В п’ятницю, 23 жовтня 2020 року, відбулась дистанційна лекція доктора Андрія Тарасова (Інститут Енології Вищої школи Гайзензхайм, Німеччина) з використанням онлайн платформи BigBlueButton для студентів та викладачів ІБХБ на тему “Хімія та винна галузь”.

читати далі>>>


Перехід EIC до інноваційної діяльності: Розпочались перші проєкти

Опубліковано: NCP, 23.10.2020


Менш ніж рік тому, у листопаді 2019 року, перший конкурс EIC «Перехід до інноваційної діяльності» закрив подання заявок, і зараз перший із вибраних проєктів прямує до справжніх технологічних та суспільних інновацій.

EIC Перехід до інноваційної діяльності - це нова програма фінансування за схемою «Горизонт 2020». Його мета - перетворення перспективних результатів проєктів, що фінансуються EIC Pathfinder / FET (FET Open або FET-Proactive), в надійну основу для підприємництва, створення бізнесу, інвестицій і економічних та соціальних доходів.

Читати далі

читати далі>>>