Новини

МАЙСТЕР-КЛАС ВІД ЕКОЛОГІВ ПЕДАГОГАМ ПОЗАШКІЛЛЯ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 09.02.2023

7.02.2023 р. на базі Чернівецького обласного центру еколого- натуралістичної творчості учнівської молоді відбулося розширене методичне об’єднання педпрацівників закладів позашкільної освіти, в межах якого к.б.н. Тетяна ФИЛИПЧУК провела майстер-клас з основ застосування інформаційно-комунікативних технологій.

читати далі>>>


Моніторинг ОПП для студентів другого (магістерського) освітнього рівня кафедри екології та біомоніторингу

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 05.02.2023

1 лютого 2023 року на кафедрі екології та біомоніторингу відбулося обговорення діючої ОПП "Екологія" та Проєкту ОПП "Екологія і агроекопослуги" зі стейкхолдерами різних секторів: роботодавцями, науковою спільнотою, представниками влади, студентами кафедри. З огляду на складну ситуацію в енергосистемі країни, зустріч провели у змішаному режимі.

читати далі>>>


Разом до перемоги!

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 02.02.2023

1 лютого разом із початком весняного семестру та поверненням студентів до навчальних аудиторій університету на кафедру біохімії та біотехнології, перебуваючи у кількаденній відпустці, завітав доктор біологічних наук, професор Олексій Ігорович Худий.
Олексій Ігорович з перших днів повномасштабної війни став на захист України і тривалий час перебуває у зоні активних бойових дій, куди й повернеться після відпустки.

читати далі>>>


Магістри-екологи 2022 залишають Alma Mater

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 24.01.2023

20 січня 2023 р. повітряна тривога по всіх областях України вкотре змусила магістрів-екологів згадати про особливий воєнний стан і спуститися у бомбосховище центрального корпусу університету. Звісно це засмутило випускників, проте бажання отримати диплом саме у Мармуровій залі ЧНУ надавало святкового настрою і зігрівало їх серця.

читати далі>>>


Екологія відкриває олімпіадний рух 2023 на Буковині

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 15.01.2023

11.01.2023 року відбувся ІІІ етап (обласний) Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології. Цьогорічна подія відкрила цілу низку учнівських олімпіад з різних предметів. Захід відбувся на базі Чернівецького професійно-технічного училища № 8.
Проф. д.б.н., Федоряк М.М. – голова журі відмітила, що не дивлячись на складний та тривожний час, олімпіада пройшла в теплій, затишній та діловій атмосфері. Відсутність світла, постійні тривоги, онлайн навчання – все це не завадило учням та їх керівникам показати актуальні та наукові екологічні дослідження під час захисту проектів.

читати далі>>>


Відбувся захист Василини Копач

Опубліковано: Адміністратор ХіЕХП, 11.01.2023

10 січня на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 76.852.42 при Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича успішно відбувся захист кандидатської дисертації Копач Василини Вікторівни на тему «Фізико-хімічні закономірності фазових перетворень та властивості стопів потрійної системи CdTe-ZnTe-MnTe» за спеціальністю 02.00.21 – хімія твердого тіла. 

Офіційними опонентами виступили Томашик Василь Миколайович, доктор хімічних наук, професор, завідувач відділу хімії напівпровідникових матеріалів Інституту фізики напівпровідників ім. В. Є. Лашкарьова НАН України та Бондар Анатолій Адольфович, доктор хімічних наук, старший науковий співробітник, завідувач відділу фізичної хімії неорганічних матеріалів Інституту проблем матеріалознавства ім. І. М. Францевича НАН України.

читати далі>>>


Допоможемо пернатим друзям!

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 04.01.2023

 Студентська спільнота кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства висловила ініціативу допомогти перезимувати птахам. Для цього у грудні 2022 року студентами 408 групи були виготовлені годівнички для птахів. Разом із студентами 102 групи годівнички розмістили на деревах Ботанічного саду ЧНУ та Центрального парку культури і відпочинку імені Тараса Шевченка. Студенти наповнили їх кормом та продовжать підгодівлю птахів протягом зимового періоду. Запрошуємо всіх бажаючих долучатись до заготівлі корму. На кафедрі створюють необхідні запаси; можна приносити несолене сало, насіння соняшнику, гарбуза, проса, а також горіхи (для білок). Долучайтесь!

читати далі>>>


Звіт директора навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів за 2022 р.

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 07.12.2022

На сайті інституту, в розділі Нормативні документи, оприлюднений звіт директора інституту, проф. Михайла Марченка. Ознайомитись зі звітом можна за прямим посиланням.

У звіті детально висвітлені:

  • Освітня діяльність та вступна кампанія
  • Кадрове забезпечення
  • Наукова робота та міжнародне співробітництво
  • Науково-дослідна робота студентів
  • Науково-господарська діяльність

читати далі>>>


Проект від посольства Фінляндії заради збереження біорізноманіття

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 01.12.2022

25 листопада 2022 викладачами кафедри екології та біомоніторингу навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів організовано й проведено Міжнародну конференцію за результатами Екопроекту від Посольства Фінляндії в Україні «Збереження біорізноманіття: знати і діяти. Програма неформальної освіти для підлітків» у співпраці з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Карітас Чернівецької Єпархії».

Захід відбувся у змішаному форматі. У роботі конференції взяли участь понад 130 учасників. Це представники українських та зарубіжних університетів, тренери дитячих центрів Карітас з різних регіонів України, педагоги інституту післядипломної освіти, Буковинської малої академії наук, представники позашкільних установ та екоцентрів, вчителі шкіл, гімназій, студенти.

читати далі>>>


Національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології»

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 30.11.2022

24 листопада 2022 р. за ініціативи Всеукраїнської екологічної ліги (ВЕЛ) у форматі онлайн розпочав роботу щорічний національний форум «Поводження з відходами в Україні: законодавство, економіка, технології», який виступає платформою для обговорення та напрацювання пропозицій у сфері поводження з відходами. З вітальним словом до учасників форуму звернулися голова ВЕЛ Тетяна ТИМОЧКО і міністр захисту довкілля та природних  ресурсів України Руслан СТРІЛЕЦЬ. Голова обласної організації ВЕЛ, доцент кафедри екології та біомоніторингу к.б.н. Ірина СИТНІКОВА представила результати щодо поводження з відходами населення гірських населених пунктів Чернівецької області.

читати далі>>>