Новини

Вища освіта для здобуття ступеня магістра на основі диплома бакалавра, спеціаліста, магістра

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 29.04.2024

чОсновні терміни вступної кампанії в 2024 році.

Вища освіта для здобуття ступеня магістра на основі диплома бакалавра, спеціаліста, магістра в 2024 році.

Зверніть увагу, що реєстрація на ЄВІ (єдиний вступний іспит з іноземної мови) розпочинається з 7 травня 2024 року.

читати далі>>>


Основні терміни вступної кампанії в 2024 р.

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 29.04.2024

сОсновні терміни вступної кампанії в 2024 році. Вища освіта на основі Свідоцтва про повну загальну середню освіту (11 класів) та Диплома фахового молодшого бакалавра, молодшого спеціаліста, молодшого бакалавра.

Зверніть увагу!   ДОДАТКОВА СЕСІЯ  з 10–15 травня 2024 року зареєструватися для участі в додатковій сесії НМТ можуть особи, які:...

 

 

читати далі>>>


Інтерактивна зустріч “Вакцинація рятує життя”

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 29.04.2024

29 квітня 2024 року для студентів ОП біологія та біохімія, ОП Біохімія та лабораторна діагностика, ОП Біотехнології та біоінженерія на кафедрі біохімії та біотехнології відбулася інтерактивна зустріч з питань вакцинації. 
Ольга Прижбило, завідувач відділу промоції здорового способу життя ДУ “Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України”, розповіла про способи профілактики найпоширеніших інфекційних захворювань, шляхи їх поширення та можливі наслідки. Студенти дізналися про календар щеплень та які щеплення рекомендовані дорослим, а також про найпоширеніші міфи щодо щеплень. Особливий інтерес у студентів викликали питання щодо наслідків відмови від вакцинації та особливостей вакцинації у людей з вродженими або набутими імунодефіцитами.
 

читати далі>>>


УЧАСТЬ КАФЕДРИ ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ В ОБЛАСНІЙ КАМПАНІЇ «ЗА ЧИСТЕ ДОВКІЛЛЯ» ТА ПРОФОРІЄНТАЦІЇ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 27.04.2024

У межах обласної кампанії «За чисте довкілля» студенти та викладачі кафедри екології та біомоніторингу провели серію профорієнтаційних та інформаційно-просвітницькі заходів. Зокрема, 18 квітня 2024 р. учні 10-11 класів Кучурівської ЗОШ долучилися до обговорення особистої участі кожного у досягненні цілей сталого розвитку, особливу увагу звернули на цілі екологічного спрямування, 24 квітня – просвітницький захід «Спільними зусиллями - ми переможемо! Бережімо свій дім – планету Земля!» для учнів 10-11 класів ліцею № 14 м. Чернівці.

читати далі>>>


СПІВПРАЦЯ З НПП «ДНІСТРОВСЬКИЙ КАНЬЙОН» В КОНТЕКСТІ РЕАЛІЗАЦІЇ БІОТЕХНОЛОГІЙ ВІДТВОРЕННЯ БІОРЕСУРСІВ

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 23.04.2024

Збереження та штучне відтворення біоресурсів лежить в основі раціонального природокористування. Розробка та впровадження нових біотехнологій відновлення біорізноманіття потребують підготовки висококваліфікованих фахівців, що володіють навичками штучного відтворення представників різних таксономічних груп для подальшої реінтродукції в природу. Ряд освітніх компонентів ОПП «Біотехнології та біоінженерія» покликані надати майбутнім випускникам таких компетентностей, що дозволить забезпечити потреби ринку праці в регіональному контексті.

читати далі>>>


ВІТАЄМО Галину Москалик З ЧУДОВИМ ЮВІЛЕЄМ!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 23.04.2024

Щиро вітаємо з чудовим ювілеєм Галину Георгіївну МОСКАЛИК - доцента кафедри екології та біомоніторингу, кандидата біологічних наук, голову методичної ради навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів.

Шановна Галино Георгіївно, колектив кафедри бажає Вам гарного настрою, натхнення, наснаги, творчих злетів, потужних звершень, добробуту, оптимізму і миру! Нехай кожен Ваш день буде сповнений радістю, посмішками та чудовими емоціями, множаться й збуваються мрії та бажання, усміхається удача, а рідні та близькі люди зігрівають своєю теплотою та любов’ю!

читати далі>>>


УЧАСТЬ КАФЕДРИ ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ В АКЦІЇ «МОЄ ДЕРЕВО ПЕРЕМОГИ»

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 22.04.2024

На кафедрі екології та біомоніторингу в межах акції «Моє дерево перемоги», яка ініційована Всеукраїнською дитячою спілкою «Екологічна варта» з нагоди свого 25-річчя та в рамках відзначення Всесвітнього дня Землі, відбулася зустріч голови Чернівецької обласної організації ВЕЛ Ірини СИТНІКОВОЇ та студентки кафедри Надії ПОДЮК з учнями 7-9 класів ЗССО м. Чернівці.

читати далі>>>


Участь у заходах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я»

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 22.04.2024

22 квітня 2024 року студенти 5 курсу ОП Біохімія та лабораторна діагностика та 3 курсу ОП Біологія та біохімія взяли участь у заходах проєкту USAID «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я». Студенти мали змогу дізнатися, як виявляти та реагувати на загрози громадському здоров’ю, особливо у час війни; як захистити своє здоров’я; де можна отримати послуги з охорони психічного здоров’я для населення, що зазнало впливу війни.

читати далі>>>


Студентська наукова конференція на кафедрі ботаніки та природоохоронної діяльності - 2024

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 19.04.2024

  16 квітня 2024 року на кафедрі ботаніки та природоохоронної діяльності відбулося засідання секції «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини)» щорічної студентської наукової конференції Чернівецького національного університету. Серед присутніх – викладачі кафедри та студенти 1-5 курсів, які навчаються за спеціальністю 014 – Середня освіта (Біологія та здоров’я людини). Із доповідями виступили 11 студентів 3-5 курсів. Тематика доповідей стосувалась висвітленню сучасних проблем викладання біології у закладах загальної середньої освіти та підходам до їхнього вирішення. Найкращою відмітили доповідь студентки 5 курсу Мар’яни Будз на тему «Формування основних природничих компетентностей учнів при використанні пришкільної навчально-дослідної ділянки в освітньому процесі» (наук. кер. – доц. Решетюк О.В.).

читати далі>>>


Відбулась щорічна студентська наукова конференція з міжнародною участю

Опубліковано: Адміністратор ХіЕХП, 19.04.2024

 На цьому тижні відбулася чергова щорічна студентська наукова конференція. Робота секції "Хімія та Харчові технології" відбулася в змішаному режимі - один день очно в аудиторії заслухали доповіді наших студентів, а на другий день - дистанційно. Свої доповіді також представили студенти з Румунії - факультет Харчової інженерії Сучавського університету Штефан чел Маре, та Польщі - факультет Хімічної технології та інженерії 

читати далі>>>