Новини
СТАЖУВАННЯ В ЛІТНІЙ ШКОЛІ JASSY SUMMER SCHOOL 2024
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 25.07.2024
З 8 по 19 липня 2024 року студентка кафедри молекулярної генетики та біотехнології Юлія Медюх та аспірантка Людмила Козуб взяли участь у роботі чергової літньої школи Ясського університету імені А.І. Куза, Румунія. Тема стажування була присвячена вирішальній ролі наук про життя в прийнятті рішень для добробуту людини та екологічної стійкості, серед яких учасники мали змогу відвідати як лекційні так і практичні заняття. Особливий інтерес викликали практикуми, які носили дискусійний характер, а також відвідування лабораторій університету, де учасникам давали змогу застосувати набуті навички безпосередньо на практиці.
Участь у конференції
Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 14.06.2024
13 червня 2024 р. директор ННІБХБ проф. Беспалько Р.І. та співробітники кафедри геоматики, землеустрою та агроменеджменту Казімір І.І. та Гуцул Т.В. прийняли участь в міжнародній науково-практичній конференції організованій Одеським державним аграрним університетом "Сучасні тенденції розвитку геодезії, землеустрою та природокористування" із доповіддю "Проблеми оцінки пошкоджень грунтового покриву територій засобами ГІС та ДЗЗ".
"STEM - світ інноваційних можливостей
Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 30.05.2024
29 травня 2024 р. співробітники ННІБХБ прийняли участь в програмі проведення педагогічної майстерні "STEM - світ інноваційних можливостей: досвід роботи закладів позашкільної освіти Буковини" на запрошення Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді. Було представлено дві доповіді: "Прикладне застосування БПЛА" (директор, проф. Беспалько Р.І.; доц. Гуцул Т.В.) та "Мікрокосми лісових екосистем при дослідженні кліматичних змін " (доц. Легета У.І.).
SCIENCE & TECH FEST OL у Львові: Подорож у Світ Науки та Технологій
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 28.05.2024
У Львові 25 травня відбувся захоплюючий всеукраїнський фестиваль науки та технологій SCIENCE & TECH FEST OL. Подія зібрала представників різних соціальних сфер: молодь, науковців, інженерів, стартаперів з різних куточків України. Нашу кафедру представляли співробітники - PhD Надія Рошка, аспірантка Людмила Козуб та студенти четвертого курсу - Ірина Гаврилюк та Микола Піхоцький. Фестиваль мав за мету популяризувати науку та українські наукові досягнення, надихаючи молодь реалізовувати свій потенціал у науково-технологічній сфері.
Чергове засідання студентської проблемної групи «STEM-технології в освіті (біологія, здоров’я людини)»
Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 27.05.2024
22 травня 2024 р. на кафедрі ботаніки та природоохоронної діяльності студенти наукової проблемної групи «STEM-технології в освіті (біологія, здоров’я людини)» обговорювали шляхи упровадження STEM-технологій під час навчання шкільних курсів «Біологія» та «Основи здоров’я». Обговорювали питання: 1) можливості використання віртуальних лабораторій та симуляцій і створення інформаційних буклетів про здоровий спосіб життя, як упровадження елементів STEM-технологій для формування мотивацій до здорового способу життя учнів закладів загальної середньої освіти (студентка 302 групи Глевко Юлія); 2) використання STEM-технологій для контролю навчальних досягнень учнів з біології (студентка 302 групи Варадовська Діана); 3) упровадження STEM-орієнтованого навчання для активізації навчально-пізнавальної діяльності учнів з біології (студентка 302 групи Монарха Каріна).
В гостях у Санта-Клауса
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 23.05.2024
Ви думаєте, що у Фінляндії живе тільки Санта-Клаус? Починаючи з 2023 року на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології виконується спільний фінсько-українсько-аргентинський проєкт, присвячений використанню сучасних методів розшифрування геномів для дослідження біорізноманіття. В рамках цього проєкту професори кафедри Ірина Ігорівна Панчук та Роман Анатолійович Волков з 20 по 27 квітня проходили стажування в університеті м. Гельсінкі (Фінляндія). Під час візиту чернівецькі науковці представили доповіді про наш університет та основні напрямки дослідницької роботи на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології.
Участь кафедри біохімії та біотехнології ННІБХБ Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича у просвітницькому заході «FESTнаука» 19.05.2024, м. Чернівці, сквер С. Воробкевича.
Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 22.05.2024
Участь співробітників та студентів кафедри молекулярної генетики та біотехнології в науково-просвітницькому заході «FESTнаука» 2024
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 21.05.2024
19 травня в сквері імені С. Воробкевича, що знаходиться навпроти Резиденції митрополитів Буковини і Далмації відбувся науково-просвітницький захід «FESTнаука», ініційований Радою молодих вчених при Чернівецькій обласній військовій адміністрації та Радою молодих вчених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, який реалізовується за підтримки Чернівецької обласної військової адміністрації та Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, в якому взяли участь співробітники та студенти кафедри молекулярної генетики та біотехнології.
І обласний конкурс інноваційних проєктів учнівської та студентської молоді «Ideas of young people – 2024»
Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 21.05.2024
На І обласному конкурсі інноваційних проєктів учнівської та студентської молоді «Ideas of young people – 2024» кафедру геоматики, землеустрою та агроменеджменту представив студент 3 курсу спеціальності Агрономія - Микола Ілащук. Його заявка замкнула п’ятірку лідерів.
Участь ННІБХБ в науково-просвітницькому заході Festнаука
Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 20.05.2024
З метою популяризації Буковинської науки у доступній та захоплюючій формі 19 травня 2024 р. відбувся науково-просвітницький захід Festнаука. Програма заходу включала 38 окремих локацій від різних ЗВО та наукових установ області (Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, Буковинський державний медичний університет, національні природні парки "Черемоський" та "Вижницький",