Новини

ЛІЦЕЇСТИ У ГОСТЯХ НА КАФЕДРІ ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 02.06.2023

Протягом останнього тижня травня 2023 р. у рамках профорієнтаційної роботи відбулася зустріч з учнями випускних класів ліцеїв м. Чернівці: ліцею № 1 імені Пауля Францовича та Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей, яких зустріла кафедральна команда у складі викладачів та студентів 1 і 5 курсів. Учням розповіли про особливості освітньої програми «Екологія», за якою відбувається підготовка здобувачів вищої освіти, перспективи працевлаштування фахівців-екологів, акцентували увагу на основних наукових напрямках досліджень, зробили короткий екскурс у грантову та проектну діяльність кафедри.

Ліцеїсти ознайомилися з різними підходами до організації екологічного біомоніторингу, принципами та методами біоіндикації та біотестування, використанням індикаторів і тест-систем за різних антропогенних чинників. Учні під бінокулярами розглядали павуків як індикаторів умов виробничих і житлових приміщень.

читати далі>>>


Хто поінформований, той складе ЄВІ!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 02.06.2023

31 травня 2023 р. на кафедрі екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за ініціативи проф. Марії ФЕДОРЯК відбувся міжуніверситетський семінар “ПОІНФОРМОВАНИЙ - ОЗБРОЄНИЙ”. Основна мета - ознайомлення з особливостями складання ЄВІ-2023, зокрема зі структурою, стратегіями та  оцінюванням єдиного вступного іспиту з іноземної мови.

читати далі>>>


ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦІВ ОЛІМПІАДИ З ЕКОЛОГІЇ ТА ЇХ НАУКОВИХ НАСТАВНИКІВ!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 26.05.2023

24.05.2023 в інтерактивно-освітньому просторі «Музей науки» відбувся «Молодіжний івент-2023», учасниками якого стали обдарована учнівська молодь Буковини, їх вчителі та наукові керівники. Серед запрошених – викладачі ННІБХБ, під керівництвом яких учні здобули перемогу у ІV етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології. 

читати далі>>>


20 травня – Всесвітній день бджіл!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 25.05.2023

Роль бджоли медоносної важко переоцінити. Фахівці і студенти кафедри екології та біомоніторингу у широкій співпраці з українськими колегами і міжнародною науковою спільнотою активно досліджують підтримуючі, ресурсні, регулюючі та культурні екосистемні послуги виду і асоційовані фактори ризику на соціо-екологічних градієнтах. Тому ми активно долучилися і до відзначення Всесвітнього дня бджіл.

читати далі>>>


Захист ознайомчої педагогічної практики студентами 302 групи

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 25.05.2023

  16 травня 2023 року на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства відбувся захист ознайомчої педагогічної практики студентами 302 групи спеціальності "Середня освіта (Біологія та здоров'я людини)". Студенти поділились враженнями про оснащення закладів загальної середньої освіти міста, використання сучасних освітніх технологій та методів викладання. Крім того, відмітили практичну цінність отриманого досвіду для своєї майбутньої педагогічної діяльності. Також зазначили значну насиченість різноплановою діяльністю під час проходження практики.

читати далі>>>


Наукові пікніки 2023

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 23.05.2023

пікніки_1

 

21 травня, на території скверу, що  навпроти Резиденції митрополитів Буковини і Далмації, відбувся науково-просвітницький захід «Наукові пікніки 2023» з ініціативи Ради молодих вчених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, в яких активну участь взяли співробітники та студенти нашої кафедри.  Команда кафедри молекулярної генетики та біотехнології демонструвала на наукових пікніках три групи дослідів. 

читати далі>>>


ПРОДОВЖЕННЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЇ

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 23.05.2023

1На кафедрі геоматики, землеустрою та агроменеджменту навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів відбувся профорієнтаційний захід, який відвідали студенти Кіцманського фахового коледжу ПДУ.

Майбутнім абітурієнтам демонструвалася розроблена освітньо-професійна програма першого (бакалаврського) рівня «Землеустрій та кадастр» та майбутні сфери професійної діяльності. 

читати далі>>>


«Наукові пікніки» як відзначення Дня науки України!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 22.05.2023

21 травня щорічну акцію «Наукові пікніки» з популяризації науки серед населення вперше проведено на території скверу перед резиденцією Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Значна кількість локацій різних кафедр ВУЗу на оновлених алеях поруч із рідним університетом у затишку тіні дерев та під гучну запальну національну музику створювали відчуття справжнього свята науки. Символічно, що напередодні, 20 травня 2023 р. відзначалася 26-та річниця святкування Дня науки в Україні.

До організації інтерактиву для гостей і відвідувачів акції долучилися студенти-екологи 103 групи під керівництвом доц. Уляни ЛЕГЕТИ за допомоги та настанов старшокурсників (403 групи), членів студентської організації «Надворі». Локація кафедри екології та біомоніторингу була представлена одразу п’ятьма напрямками.

читати далі>>>


Наука - це цікаво та захопливо

Опубліковано: Дійчук Володимир Васильович, 22.05.2023

 Популяризація науки - дуже важлива складова навчального процесу. Вона може включати в себе цілий комплекс різноманітних заходів: лекцій, вебінарів, зустрічей, екскурсій та демонстративних експериментів. Один з таких заходів - "Наукові пікніки" - відбувся в неділю, 21 травня, у сквері навпроти Резиденції. 

Традиційно, студенти кафедри хімії та експертизи харчової продукції презентували свої освітні програми. Студенти

читати далі>>>


До Міжнародного дня Біорізноманіття - про унікальні об'єкти фіторізноманіття Буковини

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 22.05.2023


  Організація Об'єднаних Націй оголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття з метою підвищення розуміння та обізнаності людства з питаннями біорізноманіття. Цю дату було обрано у зв’язку з тим, що 22 травня 1992 року на Генеральній асамблеї ООН з проблем глобальної екології було прийнято Конвенцію про біологічне різноманіття. Україна є однією із сторін Конвенції і ратифікувала її у 1994 році.

  Центр збереження біорізноманіття, який функціонує при кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, продовжує серію матеріалів про унікальні, найцінніші об’єкти біорізноманіття Буковини і Карпатського регіону загалом, за збереження яких ми відповідаємо перед світовою спільнотою.

  До цього переліку належать заповідні об’єкти Рухотинського лісництва, яке розташоване у центральній частині Хотинської височини. В межах цього лісництва знаходяться 7 об’єктів природно-заповідного фонду: ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення «Рухотинський ліс» (49 га), п’ять заповідних урочищ – «Буковий праліс» (33 га), «Дубовий праліс» (13 га), «Ділянка пралісу» (10 га), «Бучок» (25,8 га), «Реліктова бучина» (60 га) та орнітологічний заказник місцевого значення «Чапля» (8,3 га), де охороняються осередки пралісових екосистем.

  За ініціативи керівництва ДП «Ліси України» (філія Сокирянське лісове господарство), у підпорядкуванні якого знаходиться лісництво, співробітниками кафедри ботаніки проведено обстеження цих заповідних об’єктів.

читати далі>>>