Новини

ЗБЕРЕЖЕМО ПЕРВОЦВІТИ РАЗОМ!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 16.04.2021

З метою збереження та дбайливого ставлення до перших весняних рослин, які внесені до Червоної книги України, кафедрою екології та біомоніторингу організовано акцію "ЗБЕРЕЖЕМО ПЕРВОЦВІТИ!" серед студентів 1 та 3 курсів. Ними були підготовлені презентації та проведено просвітницьку роботу серед населення щодо необхідності збереження первоцвітів, про небезпеку їх зривання заради прибутку та про відповідальність за спричинення шкоди червонокнижним рослинам.

читати далі>>>


Мільйон дерев за 24 години

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 15.04.2021

"Мільйон дерев за 24 години" - екологічна акція, яка має на меті об’єднати владу, бізнес та громадськість заради відновлення екосистем країни. Студенти кафедри екології та біомоніторингу разом з ГО "Центр Молоді Чернівців" долучились до акції "Мільйон дерев за 24 години" й висадили кущі в Жовтневому парку.

читати далі>>>


І Міжнародна науково-практична конференція

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 14.04.2021

113 - 14 квітня 2021 р. на базі Одеського державного аграрного університетувідбулась І Міжнародна науково-практична конференція науково-педагогічних працівників та молодих науковців «Актуальні аспекти розвитку освіти і науки». Кафедра землеустрою прийняла участь в роботі секції «Геодезії та землеустрою», в яку було подано дві доповіді. Зокрема, «Проблемні моменти освітньої складової спеціальності 193 Геодезія та землеустрій» (Беспалько Р.І., Гуцул Т.В., Казімір І.І.) 

читати далі>>>


Успіх Андрія Готинчана на конкурсі студентських наукових робіт з хімії

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 14.04.2021

 Студент 4 курсу, спеціальності "Хімія"  Андрій Готинчан здобув диплом третього ступеня на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з хімії. Його наукова робота присвячена математичному плануванню синтезів квантових точок AgInS2 . Ці матеірали є перспективними для використання в енергетиці та в телекомунікаційних технологіях. При цьому Андрій отримав найвищий бал за наукову доповідь.

Щиро вітаємо Андрія! 
Дякуємо колегам д.ф.-м.н. Олені Карловій,  к.х.н. Галині Окрепкій та к.х.н. Наталії Доскалюк за допомогу в підготовці!

читати далі>>>


Проведення акредитаційної експертизи освітньої програми «Лісове господарство»

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 13.04.2021

програмаІз 14 квітня упродовж 3 днів на кафедрі ботаніки, лісового та садово-паркового господарства відбуватиметься акредитаційний «онлайн-візит» експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи

освітньої програми «Лісове господарство»

першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

(справа №0683/АС-21)

за спеціальністю 205 «Лісове господарство»

читати далі>>>


Вебінар «Школа вимірювань: Автоматичний моніторинг у інженерних, будівельних та геотехнічних питаннях»

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 13.04.2021

12 квітня 2021 р. співробітники кафедри землевпорядкування та кадастру Беспалько Р.І., Гуцул Т.В. та Казімір І.І. прийняли участь у вебінарі «Школа вимірювань: Автоматичний моніторинг у інженерних, будівельних та геотехнічних питаннях» організованому польським підприємством TPI (Technologia, Pomiar, Innowacje). Доповідачами заходу були завідувач відділом технічної підтримки Artur Malczewski та менеджер з розвитку бізнесу Michał Dąbrowski. Програма заходу включала:

читати далі>>>


Магістрантка кафедри екології та біомоніторингу - призер Конкурсу наукових робіт

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 09.04.2021

Борук Олена (керівник д.б.н., проф. Марія Федоряк) стала призером Конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Екологія», що проводився Полтавською політехнікою імені Юрія Кондратюка 17-18 березня 2021 року. Робота, присвячена очищенню стічних вод від нафти та продуктів її переробки доступними та оригіналними адсорбентами, посіла третє місце серед 130 інших учасників конкурсу.

читати далі>>>


Вітаємо Діану Качмарик з призовим місцем на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт у 2020/2021 н.р.

Опубліковано: Діденко Наталія Олександрівна, 09.04.2021

Другий етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Біотехнологія та біоінженерія»  проводився на базі Національного університету харчових технологій (м. Київ).

Для участі в ІІ турі Конкурсу надійшло 48 робіт із 23 закладів вищої освіти. Однак до участі в підсумковій конференції відібрали лише 30 робіт.

За результатами конкурсу Діана Качмарик виборола третє місце. Вітаємо переможицю та її наукового керівника. Бажаємо наукової та творчої наснаги!

читати далі>>>


Науковці ЧНУ представляли Україну в Японії на конференції, присвяченій бджолам

Опубліковано: Діденко Наталія Олександрівна, 03.04.2021

22-26 березня 2021 року в режимі онлайн відбулася Міжнародна науково-практична конференція «2nd COLOSS Asia e-Meeting 2021 Okinawa Japan», яка присвячена молекулярно-генетичним та фізіологічним аспектам здоров’я бджіл та технологіям їх розведення. Українських вчених на науковому зібранні представляв колектив кафедри молекулярної генетики та біотехнології ІБХБ.

На конференції були представлені результати наукових досліджень, отримані науковцями кафедри.

читати далі>>>


МЕТОДИЧНИЙ СЕМІНАР «GOOGLE FORMS ЯК ОНЛАЙН-СЕРВІС ДЛЯ ТЕСТУВАННЯ» НА КАФЕДРІ ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 01.04.2021

30 березня 2021 року на кафедрі екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів ЧНУ імені Юрія Федьковича к.б.н. Филипчук Т.В. провела методичний семінар на тему «Google forms як онлайн-сервіс для тестування». Основна мета заходу ознайомити викладачів із можливостями даного ресурсу та сприяти покращенню ефективності роботи в умовах онлайн навчання.

читати далі>>>