Новини

УРОЧИСТА АКАДЕМІЯ У СТІНАХ МАРМУРОВОЇ ЗАЛИ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 05.07.2023

4 липня 2023 р. відбулася урочиста церемонія вручення дипломів студентам ОР «Бакалавр» всіх кафедр Навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів. Кафедру екології та біомоніторингу представили 14 студентів, які успішно закінчили навчання на бакалавраті. Серед них один з дипломів, а саме Оксани МАЙКАН - з відзнакою.

читати далі>>>


ВИРОБНИЧА ПРАКТИКА СТУДЕНТІВ-ЕКОЛОГІВ ЯК ШЛЯХ ДО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ МАЙБУТНІХ ВИПУСКНИКІВ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 03.07.2023

Починаючи від 12 червня і до 10 липня на кафедрі екології та біомоніторингу триває виробнича практика для студентів 3 курсу спеціальності 101 Екологія. У рамках діючих угод про навчально-наукову співпрацю відбулася робоча зустріч студентів курсу та керівника практики доц. Уляни ЛЕГЕТИ з керівництвом основних доступних для наших студентів закладів та установ. 

читати далі>>>


Проф. Марія Федоряк провела відкриту лекцію з польськими бджолярами

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 30.06.2023

Минулими вихідними проф. кафедри екології та біомоніторингу Марія ФЕДОРЯК здійснила візит до Варшавського університету природних наук. Там провела відкриту лекцію про соціоекологічні аспекти втрат бджолиних колоній в Україні, особливості бджільництва в Україні й Польщі, про глобальні чинники, про хвороби бджіл та інше, значна увага приділена впливу військових дій. В рамках зустрічі відвідали університетську пасіку і будували плани щодо співпраці після перемоги! 

читати далі>>>


Практика для студентів 2 курсу стартувала

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 21.06.2023

На кафедрі біохімії та біотехнології триває навчальна практика з біології для студентів 2 курсу. Згідно з угодою про співпрацю кафедри з НПП «Гуцульщина», одним із пунктів якої є можливість проходження студентами практик зі спеціальності, заступник директора НПП «Гуцульщина» к.б.н. Марія ПАСАЙЛЮК провела для студентів захоплюючу та пізнавальну екскурсію науково-просвітницьким центром і презентувала досягнення з природоохоронної, науково-дослідної та рекреаційної діяльності колективу установи. Жваве обговорення викликали результати біохімічного аналізу крові коней гуцульської породи, відтворення якої є одним із напрямків діяльності НПП «Гуцульщина».

читати далі>>>


Угода про співпрацю з НПП «Гуцульщина»

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 21.06.2023

20 червня 2023 року в рамках діючої угоди про навчально-наукову співпрацю відбулася робоча зустріч колективу викладачів і студентів кафедри біохімії та біотехнології з керівництвом НПП «Гуцульщина». Заступник директора з наукової роботи НПП «Гуцульщина» к.б.н. Марія ПАСАЙЛЮК провела екскурсію науковими лабораторіями, кімнатами-музеями науково просвітницького центру та ознайомила учасників зустрічі з науковими досягненнями національного природного парку. Одним із вагомих результатів співпраці кафедри біохімії та біотехнології з НПП «Гуцульщина» стала спільна стаття в «Italian Journal of Mycology» (2023), що входить до наукометричної бази SCOPUS.

читати далі>>>


Науковий семінар з проблем реалізації екосистемних послуг

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 10.06.2023

06 червня на кафедрі екології та біомоніторингу відбувся науковий семінар за результатами дисертаційного дослідження "Екологічні та соціальні рушії реалізації екосистемних послуг на градієнті ландшафтних умов" докторантки Аліни ЖУК. Доповідь висвітлила сучасний стан концепції екосистемних послуг, її місце в міждисциплінарній співпраці, а також містила результати ситуаційного аналізу реалізації окремих груп послуг в умовах гірських, передгірських і рівнинних ландшафтів Чернівецької області. Доповідачка акцентувала увагу на окремих аспектах застосування ландшафтного підходу до організації й оптимізації багатоцільового природокористування.

читати далі>>>


Міжнародна академічна мобільність студентів кафедри біохімії та біотехнології

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 09.06.2023

 08.06.2023 р. група студентів-магістрантів, які навчаються за освітньою програмою «Біохімія та лабораторна діагностика» і студентів бакалаврату освітньої програми «Біологія» (3 та 4 курс), очолювана професором, зав. кафедри біохімії та біотехнології Галиною КОПИЛЬЧУК, відвідали університет Штефана чел Маре (Сучава, Румунія) і на факультеті медицини та біології взяли участь в обговоренні подальшої співпраці в рамках європейських та транскордонних проєктів.

З проректором Ştefan PURICI та деканом факультету медицини та біології  Mihai COVAȘĂ домовилися про можливість проходження практики студентами кафедри біохімії та біотехнології, міжнародного стажування викладачів та наукової співпраці.   

читати далі>>>


Міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми фізіології тварин"

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 07.06.2023

конф_125-26 травня 2023 року у Львівському національному університеті ветеринарної медицини та біотехнологій імені С. З. Ґжицького відбулася міжнародна науково-практична конференція "Актуальні проблеми фізіології тварин" присвячена 100-річному ювілею ректора Степана Васильовича Стояновського, в якій взяли участь викладачі - доцент, к. б. н. Людмила Язловицька, доцент, к. б. н. Галина Савчук, асист., к. б. н.Леся Тимочко, асист., к. б. н Олександр Череватов та студенти кафедри - Остап Паламар, Іларіон Романюк, Ірина Лугомирська.

читати далі>>>


ЛІЦЕЇСТИ У ГОСТЯХ НА КАФЕДРІ ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 02.06.2023

Протягом останнього тижня травня 2023 р. у рамках профорієнтаційної роботи відбулася зустріч з учнями випускних класів ліцеїв м. Чернівці: ліцею № 1 імені Пауля Францовича та Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей, яких зустріла кафедральна команда у складі викладачів та студентів 1 і 5 курсів. Учням розповіли про особливості освітньої програми «Екологія», за якою відбувається підготовка здобувачів вищої освіти, перспективи працевлаштування фахівців-екологів, акцентували увагу на основних наукових напрямках досліджень, зробили короткий екскурс у грантову та проектну діяльність кафедри.

Ліцеїсти ознайомилися з різними підходами до організації екологічного біомоніторингу, принципами та методами біоіндикації та біотестування, використанням індикаторів і тест-систем за різних антропогенних чинників. Учні під бінокулярами розглядали павуків як індикаторів умов виробничих і житлових приміщень.

читати далі>>>


Хто поінформований, той складе ЄВІ!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 02.06.2023

31 травня 2023 р. на кафедрі екології та біомоніторингу Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за ініціативи проф. Марії ФЕДОРЯК відбувся міжуніверситетський семінар “ПОІНФОРМОВАНИЙ - ОЗБРОЄНИЙ”. Основна мета - ознайомлення з особливостями складання ЄВІ-2023, зокрема зі структурою, стратегіями та  оцінюванням єдиного вступного іспиту з іноземної мови.

читати далі>>>