Новини

Кафедра екології та біомоніторингу на фестивлі Lviv Open Lab

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 18.05.2023

У суботу 13 травня 2023 року кафедра екології та біомоніторингу стала учасником наукового фестивалю Open Lab у Львові, який відбувся в межах проєкту «Трамплін до рівності», що реалізується Фондом Народонаселення ООН в Україні у партнерстві з Офісом Віце прем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України за фінансової підтримки посольства Швеції в Україні. Ініціатором від Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича виступила Рада молодих вчених. Кафедру представляла студентка 4 курсу Марічка Бабійчук з програмою «Екологія у повсякденному житті».

читати далі>>>


Участь у науковій школі “Експериментальні досягнення в макромолекулярній кристалографії” “HTCC5 WORKSHOP”

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 18.05.2023

16-21 квітня 2023 року в м. Дубровник (Хорватія) проходила наукова школа “Експериментальні досягнення в макромолекулярній  кристалографії” “HTCC5 WORKSHOP”. Учасниками школи були науковці з різних куточків світу. Наш інститут представляли  м.н.с. Василина Копач та аспірантка Аліна Короп із кафедри хімії та експертизи харчової продукції.

читати далі>>>


робоча зустріч з науково-педагогічними працівниками

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 18.05.2023

sd18 травня 2023 р. на платформі Google Meet відбулася робоча зустріч з науково-педагогічними працівниками кафедри геодезії, землеустрою та земельного кадастру Одеського державного аграрного університету – директором факультету геодезії, землеустрою та агроінженерії к.е.н., доц. Малащук Оксаною Степанівною, зав. каф., к.г.н., доц. Леонідовою Іриною Вікторівною, к.е.н., доц. Мовчан Тетяною Вікторівною та ст. викл. Смоленською Лідією Іванівною.

читати далі>>>


ДЕНЬ ВИШИВАНКИ 2023

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 18.05.2023

чВишиванка єднає українців з усього світу, зігріває серця та душі теплом!

Це наша особливість і невід'ємна частина культури!

Нехай це свято зітре кордони і об'єднає українців у кожному куточку планети.

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. 

читати далі>>>


День відкритих дверей на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 17.05.2023

 12 травня 2023 року кафедра ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича гостинно відчинила двері для школярів та вчителів закладів загальної середньої освіти та коледжів міста та області. В цей день кафедру відвідали понад 50 учнів та вчителів Багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей, Чернівецького багатопрофільного ліцею № 4, Кадубовецького опорного закладу загальної середньої освіти I-III ступенів та інших ЗЗСО.

 Під час проведення заходу майбутні абітурієнти ознайомились з матеріально-технічною базою кафедри – шкільним класом біології, лабораторіями анатомії і морфології рослин, мікології та фітопатології, експонатами музею та гербарію кафедри, отримали відповіді від викладачів та студентів кафедри на всі запитання щодо вступу та перспектив працевлаштування випускників спеціальності «Середня освіта (біологія та здоров’я людини)». Проведено екскурсію по ботанічному саду.

 У заході взяли участь випускники кафедри, які працюють у закладах загальної середньої освіти та коледжах міста і області. На згадку гостям вручали рекламні буклети і тематичні плакати «Орхідеї Буковини» та «Увага первоцвіти».

читати далі>>>


Студенти хіміки та харчовики взяли участь у конференції Краківської політехніки

Опубліковано: Адміністратор ХіЕХП, 17.05.2023

Наша співпраця з Краківською політехнікою імені Тадеуша Костюшки (Польща) триває з 2010 року. За цей час багато наших студентів брали участь у спільних літніх школах, конференціях, а також в програмі подвійних дипломів. Цього року студенти спеціальності "Хімія" та "Харчові технології" взяли участь у конференції, організованій в Краківській політехніці. Приємним є той факт, що з польської сторони засідання вели наші випускники - працівники політехніки Галина Комінко та Наталія Гусяк,

читати далі>>>


РЕЄСТРАЦІЯ ЄВІ/ЄФВВ 2023

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 17.05.2023

віДо уваги абітурієнтів, які мають намір вступати на навчання для здобуття ступеня магістра! Реєстрація для складання ЄВІ (єдиного вступного іспиту) та ЄФВВ (єдиного фахового вступного випробування) розпочинається 8 травня та триватиме до 18 год 31 травня 2023 року. 

 

читати далі>>>


Переможці IV етапу ювілейної Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології у гостях на кафедрі

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 16.05.2023

У суботу, 13.05.2023 на кафедру екології та біомоніторингу завітали інтелектуали, учні 10-11 класів – переможці IV етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології в рамках дводенного туру по м. Чернівці на запрошення Департаменту освіти та науки Чернівецької ОВА. Учні представляли різні регіони України: Хмельницьку, Полтавську, Івано-Франківську, Львівську та Чернівецьку області.

читати далі>>>


Захопливий світ молекулярної генетики на науковому фестивалі у Львові Open Lab

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 15.05.2023

Львів 1

13.05.2023 року у Львові відбувся науковий фестиваль просто неба Lviv Open Lab (OL) під лозунгом «Наука перемагає». Місія заходу – вивести науку з лабораторій і кабінетів на широкий загал та дати поштовх розвитку наукової думки, доступної та зрозумілої кожній людині. Усього на захід завітало більше трьох тисяч відвідувачів. Серед запрошених гостей були викладачі та студенти Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, серед яких доцент кафедри молекулярної генетики та біотехнології Людмила Язловицька та студент 3- го курсу Микола Піхоцький. 

читати далі>>>


Презентація монографії "Локальні мікрокліматичні зміни на основі багаторічних метео-фенологічних спостережень Сергія Главацького"

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 15.05.2023

Минулого тижня на кафедрі екології та біомоніторингу відбулася презентація монографії "Локальні мікрокліматичні зміни на основі багаторічних метео-фенологічних спостережень Сергія Главацького", авторами якої є Оксана Зароченцева, Марія Федоряк та Оксана Лакуста. 
На презентації книги була присутня і донька метеоролога-любителя Сергія Главацького - Олена Лісова.

читати далі>>>