Новини

Студенти кафедри молекулярної генетики та біотехнології досліджують зміни клімату на базі Кельнського університету

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 02.03.2023

cologne_3Протягом двох тижнів з 16.01 2023 до 28.01.2023 студенти кафедри, що навчаються за магістерською освітньою програмою зі спеціальності «Біологія» Емілія Тімканич, Яна Рильська та Анна Волкова в межах угоди про співробітництво  та обмін студентами  відвідали Біоцентр універитету міста Кельн. Студенти були залучені до курсу «InnoBioDiv - Innovative research on plant-environment interaction in a changing climate combining biology and modern Internet-of-Things technologies».

читати далі>>>


Триває підготовка до нового сезону моніторингу втрат бджолиних колоній

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 01.03.2023

Підготовка до нового сезону моніторингу втрат бджолиних колоній розпочалася з участі національного координатора проф. Марії Федоряк у робочому засіданні моніторингової групи, яка відбулася 8-10 лютого 2023 р. на базі Варшавського університету природничих наук.

читати далі>>>


ПІДПИСАННЯ СПІЛЬНОЇ ДЕКЛАРАЦІЇ

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 01.03.2023

1Кафедра геоматики, землеустрою та агроменеджменту НН інституту біології, хімії та біоресурсів долучилася до підписання декларації про впровадження передового досвіду просторового планування у вищій освіті для інженерів-землевпорядників Підписання спільної декларації 16 університетів планує в майбутньому приєднання інших зацікавлених учасників, оскільки розвиток....

читати далі>>>


Пам'яті учителя

Опубліковано: Адміністратор ХіЕХП, 28.02.2023

На 28 лютого 2023 припала річниця відходу в інші світи доктора хімічних наук, професора Панчука Олега Ельпідефоровича. Кажуть «незамінних людей немає». Але якщо осягнути все зроблене на науковій та освітянській ниві цією неординарною особистістю, то стане зрозумілою багато в чому його унікальність. Місто встигло визнати Олега Ельпідефоровича Почесним громадянином Чернівців. Його роль у суспільному житті Чернівців, Буковини, України вимагає окремого розгляду і глибокої вдячності. Ми ж зосередимось на переліках-штрихах вкладу нашого Учителя в розвиток кафедри неорганічної хімії, хімічного факультету, Чернівецького Університету, за що він і отримав звання Почесного професора ЧНУ.

читати далі>>>


Залучення учнівської молоді до дослідницької діяльності

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 23.02.2023

Мала академія18 лютого 2023 року в режимі онлайн відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідних робіт команди Буковинської малої академії наук учнівської молоді. Викладачі нашого Інституту взяли участь у роботі журі конкурсу. Змагання проводилося в атмосфері доброзичливості. Крім того науковці Інституту допомогли школярам у підготовці їхніх наукових робіт.  З 35 робіт відділення хімії та біології, екології та аграрних наук, які були представлені на цей захід, 20 стали переможцями, серед яких 18 призових місць було у підопічних науковців нашого Інституту: 

 

читати далі>>>


МАЙСТЕР-КЛАС ВІД ЕКОЛОГІВ ПЕДАГОГАМ ПОЗАШКІЛЛЯ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 09.02.2023

7.02.2023 р. на базі Чернівецького обласного центру еколого- натуралістичної творчості учнівської молоді відбулося розширене методичне об’єднання педпрацівників закладів позашкільної освіти, в межах якого к.б.н. Тетяна ФИЛИПЧУК провела майстер-клас з основ застосування інформаційно-комунікативних технологій.

читати далі>>>


Моніторинг ОПП для студентів другого (магістерського) освітнього рівня кафедри екології та біомоніторингу

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 05.02.2023

1 лютого 2023 року на кафедрі екології та біомоніторингу відбулося обговорення діючої ОПП "Екологія" та Проєкту ОПП "Екологія і агроекопослуги" зі стейкхолдерами різних секторів: роботодавцями, науковою спільнотою, представниками влади, студентами кафедри. З огляду на складну ситуацію в енергосистемі країни, зустріч провели у змішаному режимі.

читати далі>>>


Разом до перемоги!

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 02.02.2023

1 лютого разом із початком весняного семестру та поверненням студентів до навчальних аудиторій університету на кафедру біохімії та біотехнології, перебуваючи у кількаденній відпустці, завітав доктор біологічних наук, професор Олексій Ігорович Худий.
Олексій Ігорович з перших днів повномасштабної війни став на захист України і тривалий час перебуває у зоні активних бойових дій, куди й повернеться після відпустки.

читати далі>>>


Магістри-екологи 2022 залишають Alma Mater

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 24.01.2023

20 січня 2023 р. повітряна тривога по всіх областях України вкотре змусила магістрів-екологів згадати про особливий воєнний стан і спуститися у бомбосховище центрального корпусу університету. Звісно це засмутило випускників, проте бажання отримати диплом саме у Мармуровій залі ЧНУ надавало святкового настрою і зігрівало їх серця.

читати далі>>>


Екологія відкриває олімпіадний рух 2023 на Буковині

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 15.01.2023

11.01.2023 року відбувся ІІІ етап (обласний) Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології. Цьогорічна подія відкрила цілу низку учнівських олімпіад з різних предметів. Захід відбувся на базі Чернівецького професійно-технічного училища № 8.
Проф. д.б.н., Федоряк М.М. – голова журі відмітила, що не дивлячись на складний та тривожний час, олімпіада пройшла в теплій, затишній та діловій атмосфері. Відсутність світла, постійні тривоги, онлайн навчання – все це не завадило учням та їх керівникам показати актуальні та наукові екологічні дослідження під час захисту проектів.

читати далі>>>