Новини

Моніторинг лісових угруповань ландшафтного заказника місцевого значення «Гарячий Урбан» (м. Чернівці)

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 08.07.2022

  21 червня 2022 року співробітники кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства д.б.н. І. І. Чорней, к.б.н. А. І. Токарюк продовжили вивчення лісових угруповань ландшафтного заказника місцевого значення «Гарячий Урбан» (м. Чернівці).

  Під час досліджень було встановлено, що лісові ценози заказника репрезентують 2 типи біотопів, включених до Додатку І Оселищної Директиви: 9130 Asperulo-Fagetum beech forests / Букові ліси Asperulo-Fagetum і 9170 Galio-Carpinetum oak-hornbeam forests / Дубово-грабові ліси Galio-Carpinetum та 2 типи біотопу з Резолюції 4 Бернської конвенції – G1.6: Букові ліси (Fagus woodland) та G1.A1 QuercusFraxinusCarpinus betulus woodland on eutrophic and mesotrophic soils / Ліси QuercusFraxinusCarpinus betulus, що засвідчує важливість заказника, як осередку раритетного біорізноманіття.

читати далі>>>


Практичні результати виробничої практики студентів-екологів

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 07.07.2022

Протягом 3-х тижнів – з 15.06.2022 р. по 06.07.2022 р. – студенти-екологи 303 групи під керівництвом доц. Легети У.В. проходили виробничу практику. Сам формат практики носив комбінований характер, оскільки переважаюча кількість студентів курсу через воєнний стан на території нашої держави перебувала за місцем проживання, тобто за межами території м. Чернівці.

читати далі>>>


Розширюємо професійні горизонти: зустріч із ембріологом київської клініки лікування безпліддя «Інститут репродуктивної медицини» («Клініка Дахно»)

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 07.07.2022

 В рамках практики, що цьогоріч відбувалася у змішаній формі, студенти-третьокурсники спеціальностей 091 «Біологія» та 162 «Біотехнології та біоінженерія» мали не лише можливість відвідати спеціалізовані лабораторії, що функціонують на підприємствах харчової галузі та у медичних закладах нашого міста, а й ознайомитися з роботою Інституту репродуктивної медицини (м. Київ).

читати далі>>>


Студенти кафедри молекулярної генетики та біотехнології взяли участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт

Опубліковано: Іщенко Ольга Олегівна, 06.07.2022

Valin-Borsuk

Студенти-магістранти кафедри молекулярної генетики та біотехнології Борсук Надія та Валін Максим взяли участь у  Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей у 2021/2022 навчальному році. Незалежні зовнішні рецензенти високо оцінили рівень поданих на конкурс робіт. Кожна наукова робота мала свою  актуальність та практичне значення. Згідно з наказом ЧНУ автори були нагороджені як переможці I туру.

читати далі>>>


Моніторинг трав’яних угруповань околиць с. Спаська

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 04.07.2022

  З 7 по 9 червня 2022 року співробітники кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства д.б.н. І. І. Чорней, к.б.н. А. І. Токарюк разом з ад’юнктом Зеленогурського університету (Польща) к.б.н. Д. М. Якушенком продовжили вивчення трав’яних угруповань в околицях с. Спаська Чернівецького району Чернівецької області і заклали моніторингові ділянки лучного типу біотопу E2.2 Low and medium altitude hay meadows / Рівнинні та низькогірні сінокісні луки.

  В околицях с. Спаська розташоване урочище «Дзюркач», трав’яні угруповання якого є унікальними для регіону і України, оскільки тут було зареєстровано світовий багатства лучних екосистем – 90 видів на 9 м2 (Roleček, Čornej, Tokarjuk, 2014) та 121 видів на 16 м2. На сьогодні для угруповань цього урочища існує низка загроз: розорювання, заростання деревно-чагарниковою рослинністю, інвазія адвентивних видів, тому доцільним є надання цим ділянкам природоохоронного статусу, запровадження постійного моніторингу і розробка менеджменту.

читати далі>>>


Екологічні наслідки воєнних дій

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 03.07.2022

У червні, вже десять років поспіль (2012-2022) в рамках освітянсько-дослідницької мережі «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді – кафедра екології та біомоніторингу ННІБХБ Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича – ЗЗСО-ЗПО» проходить літня педагогічна школа. Цьогорічна зустріч, присвячена екологічним наслідкам воєнних дій, відбулася 23.06.2022 на базі комунального закладу ЧОЦЕНТУМ за участі викладачів кафедри екології та біомоніторингу ЧНУ та педагогів м. Чернівці й області.

читати далі>>>


Ландшафтно-екологічна практика на кафедрі екології та біомоніторингу

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 03.07.2022

Нарешті літо, сесія позаду. Пора літньої практики. Студенти другого курсу кафедри екології та біомоніторингу набували та відшліфовували практичні навички та вміння дослідження екологічного стану різних екосистем. Особливістю цьогорічної ландшафтно-екологічної практики є змішана форма проведення, адже вивчати особливості різних ландшафтів сидячи за комп’ютером нереально!

читати далі>>>


Моніторинг трав’яних угруповань урочища Підокруг

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 01.07.2022

6 червня 2022 року викладач кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства к.б.н. А. І. Токарюк разом зі завідувачем відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України академіком Я. П. Дідухом та ад’юнктом Зеленогурського університету (Польща) к.б.н. Д. М. Якушенком дослідили урочище Підокруг (с. Заволока Чернівецького району Чернівецької області), лучно-степові угруповання якого вирізняються оригінальністю, строкатістю, багатством видового та синтаксономічного складу.

читати далі>>>


Тренувальні тести

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 01.07.2022

Для абітурієнтів (вступників) на другий (магістерський) рівень вищої освіти створено сторінку  з тренувальними тестами на платформі Moodle. Тренувальні тести для всіх спеціальностей Навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів.

Посилання на тест: https://moodle.chnu.edu.ua/course/view.php?id=4911

читати далі>>>


Моніторинг трав’яних угруповань Буковинського Прикарпаття

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 28.06.2022

4 червня 2022 року співробітники кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства д.б.н. І. І. Чорней, к.б.н. А. І. Токарюк разом зі завідувачем відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України академіком Я. П. Дідухом та ад’юнктом Зеленогурського університету (Польща) к.б.н. Д. М. Якушенком здійснили фітоценотичні дослідження трав’яних угруповань в околицях сіл Молодія та Валя Кузьмина Чернівецького району Чернівецької області.

читати далі>>>