Новини

Зустріч зі стейкхолдером

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 22.03.2023

  За ініціативи проєктної групи освітньо-професійної програми «Біохімія та лабораторна діагностика» другого (магістерського) рівня вищої освіти на кафедрі біохімії та біотехнології відбулася зустріч студентів четвертого і п’ятого курсів спеціальності 091 Біологія ННІБХБ ЧНУ з генеральним директором Державної установи «Чернівецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» к.м.н. Гопко Н.В. з метою обговорення змісту наявної ОПП спеціальності та можливих її змін.

читати далі>>>


Формування фахових навичок в польових умовах

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 21.03.2023

В процесі підготовки здобувачів за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти, навчання яких здійснюється за ОП «Технології виробництва та агроменеджмент» (спеціальності 201-Агрономія) велика увага надається оволодінню фаховими навичками. У рамках навчальної дисципліни «Плодівництво» студенти знайомляться із особливостями біології основних груп плодово-ягідних культур, їх морфологією та онтогенезом. На практичних заняттях на основі отриманих теоретичних знань студенти вчаться керувати процесами росту і розвитку рослин з метою регулювання їх продуктивності та врожайності.

читати далі>>>


УЧАСТЬ СТУДЕНТІВ КАФЕДРИ У ВСЕУКРАЇНСЬКОМУ КОНКУРСІ СТУДЕНТСЬКИХ НАУКОВИХ РОБІТ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 20.03.2023

17 березня 2023 р. на кафедрі екології та біомоніторингу заслухали доповіді за результатами наукових досліджень і визначили переможців щорічного Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт серед студентів спеціальності 101 «Екологія». Відповідно до наказу МОНУ цього року проводиться лише І тур Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт на базі кожного ВУЗу, який зазвичай проходив для студентів спеціальності «Екологія» у м. Полтава.

читати далі>>>


Зустріч майбутніх агрономів із потенційними працедавцями

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 20.03.2023

17 березня 2023 року на кафедрі геоматики, землеустрою та агроменеджменту відбулась зустріч директора філії «Перспектив» ПрАТ«Зернопродукт МХП» Івана Боти та бізнес партнера з персоналу Валерія Кузьмінського із студентами, які навчаються за ОП «Технології виробництва та агроменеджмент». 

Іван Бота презентував студентам очолюване підприємство, розповів про інновації та тренди у агросфері, пояснив привабливість для інвестицій та розвитку. Головний акцент був зроблений на можливостях та перспективах, що відкриваються для молодих спеціалістів у агрохолдингу. Валерій Кузьмінський зупинився на особливостях працевлаштування та технологіях оцінки професійних навичок, а також підказав цікаві моменти, на які рідко звертають увагу претенденти на вакансії.

 

читати далі>>>


Участь в роботі БМАН

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 20.03.2023

18 лютого 2023 року відбувся ІІ етап Всеукраїнського конкурсу-захисту учнівських  науково-дослідних робіт у Буковинській малій академії наук учнівської молоді.  У секції «Агрономія» перше місце здобула робота  Торського Назара, учня 10 класу Кадубовецького  ОЗЗСО на тему «Біологічні особливості та агротехніка вирощування сучасних сортів фундука в умовах Заставнівського фізико-географічного району».

читати далі>>>


Майстер-клас з написання учнівських наукових проектів екологічного спрямування

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 16.03.2023

Масштабний захід відбувся за сприяння Департаменту освіти та науки Чернівецької ОВА в рамках проведення Тижня екології і передбачав роботу як з учителями, так і з зацікавленими учнями.

15 березня 2023 року на кафедру екології та біомоніторингу завітали більше 60 учителів біології, хімії та географії ЗЗСО області та м. Чернівці,  представники позашкілля, близько 70 учнів 8-10 класів. З огляду на сучасні реалії та неспокійний час працювали у змішаному форматі. Мета зустрічі – надихнути творчу молодь та їх наставників долучитися до вирішення сучасних екологічних проблем.

читати далі>>>


Лекція д.б.н., професора Великого М. М.

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 15.03.2023

15 березня 2023 року Великий М.М. – д.б.н., професор, завідувач відділу біохімії вітамінів та коензимів Інституту біохімії імені О. В. Палладіна НАН України – прочитав «гостьову» лекцію “Біохімічні функції крові” для магістрантів, які навчаються за ОП «Біохімія та лабораторна діагностика», а також студентів бакалаврату кафедри біохімії та біотехнології.

читати далі>>>


Наші студенти у фіналі конкурсу читців творів Т. Шевченка

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 14.03.2023

Шевченкове слово, українське cлово випромінює світло Перемоги і Свободи. Воно підсилює героїчний чин наших воїнів, є духовним щитом нашої нації, пробуджує почуття національної честі та гідності, поваги й любові до рідної культури, мови, звичаїв. 

9 березня у Блакитній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся фінал конкурсу читців творів Т. Шевченка, присвячений 209-ій річниці від дня народження нашого генія.

читати далі>>>


РОБОЧЕ ЗАСІДАННЯ ПО ОБГОВОРЕННЮ ОП "ГЕОДЕЗІЯ ТА ЗЕМЛЕУСТРІЙ"

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 07.03.2023

1
На кафедрі геоматики, землеустрою та агроменеджменту, за участі директора навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів, професора Михайла Марченка, 7 березня 2023 року відбулася робоча зустріч завідувачів кафедри геоматики, землеустрою та агроменеджменту, професора Руслана Беспалька, та кафедри геодезії, картографії....

читати далі>>>


Нагородження професорки кафедри молекулярної генетики та біотехнології Ірини Панчук

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 05.03.2023

Панчук І.І.1 та 2 березня у Чернівецькому університеті проходила Стратегічна сесія з розвитку педагогічної освіти, у роботі якої взяв участь Міністр освіти та науки України Сергій Шкарлет. У рамках його перебування було відзначено працівників університету нагородами. Серед них професор кафедри молекулярної генетики та біотехнології, доктор біологічних наук Ірина Панчук, яка була нагороджена грамотою Міністерства освіти та науки. Вітаємо та бажаємо подальшого натхнення та наукових досягнень.

читати далі>>>