Новини

Наші студенти з BioGenius вибороли 2 місце на Ігри Заводів 6.0

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 21.11.2023

З 6 по 15 листопада проходив черговий проект від UGEN «Ігри Заводів 6.0», метою якого є ознайомлення студентів з особливостями виробничих процесів на підприємствах, що є лідерами в різних галузях товарного виробництва, а також з можливостями потенційного працевлаштування в компаніях. 

Цьогоріч, у проекті взяло участь 32 команди. Турнір складався з двох етапів. На першому, вирішувались кейси від компаній. На другому, команди, що проходили у фінал з певних кейсів брали участь у пітчингу в якому намагались довести стейкхолдерам, що їхні рішення є кращими від рішень конкурентів.

Після проведення фіналів, команда нашого інституту "BioGenius" набрала сумарно 42,67 балів, посівши 2 місце на турнірі! 

читати далі>>>


«… Їх слухали з цікавістю не лише діти, але й вчителі!»

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 21.11.2023

Кафедра екології та біомоніторингу продовжує просвітницьку традицію налагодження тісних контактів із ЗЗСО м. Чернівці та Чернівецької області. Для такої роботи доцентом кафедри Уляною ЛЕГЕТОЮ була сформована молода енергійна команда екологів із співробітників та студентів різних курсів. В результаті вже пройшла низка цікавих зустрічей з учнями старших класів, зокрема старшокласниками Глибоцької селищної територіальної громади і Димківського НВК Чернівецького району,  а також Вашковецького ліцею Вижницького району. Такі зустрічі стали можливими за підтримки благодійного фонду «Карітас Чернівецької Єпархії».

читати далі>>>


ПОСВЯТА СТУДЕНТІВ В «ГЕНЕТИКИ» 2023

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 20.11.2023

pos

9 листопада  студенти-біологи третього курсу та студенти-біотехнологи другого курсу, які вирішили виконувати кваліфікаційні роботи на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології були урочисто посвячені в «генетики» своїми старшими колегами. Для цього вони достойно пройшли ряд випробувань. Завідувач кафедри, проф.Волков Р.А., привітав їх в лавах кафедри та поздоровив початківців з початком їхньої наукової діяльності.  Після цього відбулося знайомство з колективом кафедри за солодким столом.

читати далі>>>


17 листопада Міжнародний День Студента

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 17.11.2023

яМіжнародний День Студента студентство святкує традиційно гучно й весело. Цей день об'єднує всі покоління студентів, як теперішніх так і колишніх. Студентство, мабуть, є найбільш прогресивним прошарком суспільства і професійне свято, це ще одна нагода не забувати про це. Прийміть щирі вітання до Дня студента, а також побажання здоров'я, успіхів та активної життєвої позиції. Саме від Вас та Ваших вчинків, залежить майбутнє!

читати далі>>>


День ГІС 2023

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 16.11.2023

і15 листопада 2023 р. кафедра геоматики, землеустрою та агроменеджменту прийняла участь в заході «День ГІС 2023» організованому Інститутом геології Київського національного університету імені Тараса Шевченка із доповіддю «Особливості підготовки здобувачів вищої освіти за спеціальністю 193 «Геодезія та землеустрій», ОП «Землеустрій та кадастр» в ННІ біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича».

читати далі>>>


Круглий стіл USAID AGRO

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 16.11.2023

1Програма USAID з аграрного і сільського розвитку - АГРО. Викладачі кафедри геоматики, землеустрою та агроменеджменту прийняли участь у круглому столі CIVITTA, AEQUO та EasyBusiness за сприяння Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО) розпочинають проєкт з аналітичної підтримки адаптації законодавства України у відповідність до права ЄС та міжнародного досвіду.

читати далі>>>


ЗІБРАННЯ ОДНОДУМЦІВ НА ЕКОЛОГІЧНОМУ КОНГРЕСІ «ЖИВИ, ЗЕМЛЕ»

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 15.11.2023

9 листопада 2023 року у комунальному закладі «Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді» відбувся щорічний обласний учнівський екологічний конгрес «Живи, Земле». У складі журі взяли активну участь доценти кафедри екології та біомоніторингу Ірина СИТНІКОВА (голова журі), Галина МОСКАЛИК і Аліна ЖУК (члени журі).

читати далі>>>


Пізнавальний тематичний захід «День плодів»

Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 11.11.2023

  2 листопада 2023 року на кафедрі ботаніки, лісового та садово-паркового господарства за ініціативи доцента кафедри Романюк Оксани Миколаївни було організовано тематичний захід «День плодів» для учнів навчальних закладів м. Чернівці.
  На захід, який провели студенти 302 групи, завітали учні 7-11 класів Чернівецького багатопрофільного ліцею №4 та учні 7 класу Чернівецького ліцею №5 «Оріяна» разом із своїми вчителями. Діти з великою зацікавленістю знайомились з малопоширеними нетрадиційними культурами та їх плодами, які представлені в колекціях Ботанічного саду ЧНУ.

читати далі>>>


Практичне заняття на базі Чернівецької регіональної державної лабораторії

Опубліковано: Адміністратор ХіЕХП, 10.11.2023

 Базовим компонентом формування продовольчої безпеки є забезпечення належної якості та безпеки продуктів харчування. Адже продовольча безпека має гарантувати не лише наявність, різноманітність та доступність продовольства, а також його високу якість та безпечність споживання для людини.

7 листопада 2023 року в рамках вивчення навчальної дисципліни «Оцінка безпеки харчової продукції»  студенти 

читати далі>>>


Семінар для викладачів ВНЗ з обміну досвідом щодо підготовки та професійного розвитку лабораторних фахівців

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 08.11.2023

seminar_118-20 жовтня у Чернівцях «Центром громадського здоров’я МОЗ України» було проведено «Семінар для викладачів ВНЗ з обміну досвідом щодо підготовки та професійного розвитку лабораторних фахівців». Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича представляли професори кафедри молекулярної генетики та біотехнології Ірина Панчук та Роман Волков, які взяли активну участь у семінарі та обговоренні актуальних питань підготовки спеціалістів лабораторної діагностики.

читати далі>>>