Новини
Науково-просвітницький захід «Загадковий світ грибів»
Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 08.12.2023
Студенти 2 курсу спеціальностей «Середня освіта» та «Біологія» під керівництвом доцента кафедри Романюк Оксана Миколаївни провели 29 листопада 2023 року на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства науково-просвітницький захід з учнями Чернівецького багатопрофільного ліцею №4 та студентами медичного коледжу «Монада». На цій зустрічі присутні познайомились із захоплюючим та загадковим світом грибів, їх різноманітністю та значенням. Студенти розповіли в доступній формі про екологію грибів, їх вплив на еволюцію живої природи та практичне застосування у сфері медицини та фармакології.
Учасники заходу мали можливість познайомитись із мікроскопічною та морфологічною будовою деяких представників мікобіоти. Учні на завершенні заходу поділились своїми враженнями про те, що їм найбільше запам’яталось та викликало позитивні емоції. Вони відмітили, що для себе і для навчання отримали багато цікавої та корисної інформації.
До уваги всіх співробітників та студентів інституту!
Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 05.12.2023
Програма
кандидата на посаду директора
навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів
Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича
Беспалька Руслана Івановича
на 2023 – 2028 роки
Даний документ – це відображення погляду на сьогодення та подальший розвиток навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів (далі – ННІБХБ).
Програма розвитку навчальнон-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів розроблена з урахуванням положень діючих законодавчих актів та нормативних документів в рамках автономії закладів вищої освіти, зокрема Статуту, Колективного договору, Стратегічного плану розвитку на 2019-2026 рр., Концепції розвитку на 2023-2026 рр. Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
СТУДЕНТИ КАФЕДРИ МОЛЕКУЛЯРНОЇ ГЕНЕТИКИ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ ДОСЛІДЖУЮТЬ ВПЛИВ РІЗНИХ СТРЕСОВИХ ФАКТОРІВ НА РОЗВИТОК ТА РІСТ РОСЛИН НА БАЗІ КЕЛЬНСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 01.12.2023
З 30.10.2023 до 17.11.2023 студенти кафедри, що навчаються за магістерською та бакалаврською освітніми програмами зі спеціальності «Біологія» та «Біотехнологія», Близнюк Катерина, Норд Катерина та Гаврилюк Ірина в межах угоди про співробітництво та обмін студентами вже вдруге відвідали Біоцентр універитету міста Кельн. Студенти були залучені до курсу «InnoBioDiv - INTERESTED IN THE EFFECTS OF CLIMATE CHANGE ON PLANTS?».
Інженер БПЛА. Базовий курс.
Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 01.12.2023
Нещодавно в класифікаторі професій під кодом 8990 з’явилася нова – оператор дистанційно керованих апаратів. Безпілотні літальні апарати активно впроваджуються в різні сфери людської діяльності, демонструючи відмінні результати. Складність задач та різноманітність вимог відображається на множині модельного ряду.
Вітаємо Рошку Надію з успішним захистом дисертації!
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 30.11.2023
23 листопада в онлайн режимі на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 76.051.035 відбувся захист дисертації аспірантки кафедри молекулярної генетики та біотехнології Рошки Надії на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 09 Біологія за спеціальністю 091 Біологія. Науковий керівник - завідувач кафедри молекулярної генетики та біотехнології, доктор біологічних наук, професор Роман Анатолійович Волков.
Новий склад Вченої ради ННІБХБ
Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 30.11.2023
У зв’язку із завершенням повноважень попереднього складу вченої ради ННІБХБ 24 листопада 2023 року відбулися збори трудового колективу інституту, на яких затверджений склад нової Вченої ради, обраний згідно квот.
Відповідно до наказу ректора № 435 від 27.11.2023 р. новий склад Вченої ради нараховує 22-х співробітників та 3-х студентів.
ПЕРСПЕКТИВИ КЕРОВАНОГО БДЖОЛОЗАПИЛЕННЯ В УКРАЇНІ: НАЛАГОДЖЕННЯ СПІВПРАЦІ НАУКОВЦІВ І ПРАКТИКІВ
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 30.11.2023
25 листопада 2023 року у м. Київ за сприяння ГС Асоціація керованого запилення «BeesAgro» відбулася конференція «MEETUP: Бджолозапилення зернових та олійних культур СОНЯШНИК», яка присвячена проблемам керованого бджолозапилення соняшника. Захід об’єднав кращих експертів з сільського господарства, бджолярів і науковців.
У конференції взяли участь викладачі кафедри екології та біомоніторингу Ірина СИТНІКОВА та Тетяна ФИЛИПЧУК, які виступили з результатами досліджень щодо методичних аспектів дослідження ефективності бджолозапилення соняшника та продуктивності сучасних олійних гібридів за різних умов запилення.
НЕФОРМАЛЬНА ОСВІТА У ВИВЧЕННІ ІНОЗЕМНОЇ МОВИ
Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 29.11.2023
22 листопада 2023 р. Верховна Рада ухвалила у першому читанні Президентський законопроєкт № 9342 «Про застосування англійської мови в Україні» (деталі: https://itd.rada.gov.ua/billInfo/Bills/pubFile/1854364). Ним було пропоновано віднести англійську мову до мов міжнародного спілкування в Україні та сприяти державній підтримці щодо її вивчення громадянами України.
Кафедра екології та біомоніторингу виборола грант HORIZON із проєктом RestPoll на 48 місяців
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 28.11.2023
Кафедра екології та біомоніторингу навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича виборола грант HORIZON із проєктом RestPoll: Restoring Pollinator habitats across European agricultural landscapes based on multi-actor participatory approaches (Відновлення середовищ існування запилювачів у європейських агроландшафтах на основі мультипартисипативного підходу ). Грантодавець - Європейське виконавче агентство з досліджень (European Research Executive Agency). Членами команди проєкту в Україні стали д.б.н., проф., завідувач каф. екології та біомоніторингу Марія ФЕДОРЯК (керівник), к.б.н., доц. Аліна ЖУК, к.б.н., доц. Уляна ЛЕГЕТА, к.б.н., доц. Ірина СИТНІКОВА, к.б.н., асистент Тетяна ФИЛИПЧУК.
Гостьова лекція з МММ
Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 26.11.2023
25 листопада 2023 року кандидат технічних наук, доцент кафедри геоматики, землеустрою та агроменеджменту, Гарант ОП 193 "Геодезія та землеустрій", сертифікований інженер-геодезист Тарас ГУЦУЛ був запрошений для проведення гостьової лекціі у Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу, на кафедру геодезії та землеустрою.