Новини

ПОСВЯТА СТУДЕНТІВ В ГЕНЕТИКИ

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 20.11.2022

посвята_117 листопада в день студента відбулася посвята студентів біотехнологів  2-го та біологів 3-го курсів, які вирішили виконувати свою наукову роботу на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології.

читати далі>>>


РОБОТА СЕКЦІЇ «БІОЛОГІЯ ТА ОХОРОНА ЗДОРОВ’Я» У МНПК «МОЛОДІЖНА НАУКА ЗАРАДИ МИРУ ТА РОЗВИТКУ»

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 18.11.2022

   9-11 листопада 2022 року за участю Ради молодих вчених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Молодіжна наука заради миру та розвитку».
У перший день роботи конференції молоді науковці мали можливість заслухати пленарну доповідь директора Інституту біохімії ім. О.В.Палладіна НАН України, голови Комісії з біобезпеки і біозахисту при РНБО України, Надзвичайного і Повноважного Посла України Сергія КОМІСАРЕНКА на тему: «Biosafety and Biosecurity – Problems, Tasks and the Ways to Biothreats Reduction». У своєму вітальному слові він подякував молодим ученим, які стоять на захисті наукового фронту України в найскладніший період.

читати далі>>>


Практичне заняття у імунологічній лабораторії

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 14.11.2022

 

11 листопада 2022 року в рамках вивчення дисципліни “Лабораторна імунологія” студенти ОПП Біохімія та лабораторна діагностика (спеціальність 091 Біологія) відвідали імунологічну лабораторію ОКНП "Чернівецька обласна дитяча клінічна лікарня". На базі імунологічної лабораторії було проведене заняття “Діагностика патологій імунної системи”. 

 

 

читати далі>>>


18th COLOSS eConference – міжнародна онлайн-конференція

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 08.11.2022

2-3 листопада аспірант кафедри Олександр Шкробанець дистанційно взяв участь у 18-й онлайн-конференції міжнародної асоціації COLOSS (18th COLOSS eConference). Головній конференції передували онлайн-семінари, які проходили в період з 17 по 31 жовтня. Кожний основний проєкт (“Розробка BEEBOOK”, “Розширення і бджільництво”, “Моніторинг втрат бджолиних колоній”) та цільова група COLOSS (“Кліщ Варроа”, “Харчування бджіл”, “Азійський шершень” та ін.) проводила власний онлайн-семінар який був доступний для всіх зареєстрованих учасників.

читати далі>>>


МАЙСТЕР–КЛАС «ПОДАРУЙ КВІТКУ» ДЛЯ ПІДЛІТКІВ-ПЕРЕСЕЛЕНЦІВ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 07.11.2022

02.11.2022 р. на кафедрі екології та біомоніторингу ННІБХБ у рамках проекту від посольства Фінляндії «Збереження біорізноманіття: знати і діяти. Програма неформальної освіти для підлітків» студенткою 203 групи Поліною Децик та к.б.н., асистенткою Тетяною Филипчук проведено майстер-клас для підлітків-переселенців на тему «Друге життя пластику». Спочатку підлітків ознайомили з часом розкладання різних видів твердих побутових відходів, а далі – майстер-клас з виготовлення польових квітів. Разом з Поліною підлітки ознайомились з основними етапами та виготовили волошку синю.

читати далі>>>


Обговорення екологічних проблем та наслідків війни

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 05.11.2022

У четвер 03 листопада 2022 р. на кафедрі екології та біомоніторингу Навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів відбувся круглий стіл «Обговорення екологічних проблем та наслідків війни», який приурочено до Міжнародного дня запобігання експлуатації довкілля під час війни і збройних конфліктів. Цей День встановлений резолюцією Генеральної Асамблеї ООН ще у 2001 році. І саме зараз став актуальним для нашої держави від початку російсько-української війни з 24 лютого 2022 р.

читати далі>>>


ФОРМУВАННЯ ПРАКТИЧНИХ КОМПЕТЕНТНОСТЕЙ ЕКОЛОГІВ НА БАЗІ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСНОЇ ФІТОСАНІТАРНОЇ ЛАБОРАТОРІЇ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 04.11.2022

1.11.2022 р. студенти 403 групи з к.б.н., асистентом кафедри екології та біомоніторингу Тетяною Василівною Филипчук відвідали Чернівецьку обласну фітосанітарну лабораторію у межах дисципліни «Карантинні організми та захворювання».

Робота лабораторії включає відділи реєстрації зразків, фітосанітарного аналізу, посівних якостей насіння і біологічного захисту рослин та полягає у безперервному контролі якості зразків об’єктів регулювання для того, щоб убезпечити поширення карантинних організмів та хвороб в межах області та держави в цілому.



читати далі>>>


Ознайомча екскурсія по ЧНУ для студентів-екологів

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 03.11.2022

Ознайомча екскурсія для студентів 1 та 2 курсів кафедри екології та біомоніторингу (куратор Оксана Зароченцева) по колишній Резиденції митрополитів Буковини та Далмації відбулася 3 листопада в рамках кураторської години. Перебування на території Резиденції, візит до Мармурової, Блакитної та Червоної зал викликали непідробне захоплення у студентів-екологів, серед яких є представники не лише Чернівців та Чернівецької області, а й Франківщини, Херсонщини та Кіровоградщини.

читати далі>>>


Від теоретичних знань до практики

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 02.11.2022

На кафедрі біохімії та біотехнології навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів особлива увага приділяється практичній підготовці студентів ОПП Біохімія та лабораторна діагностика (спеціальність 091-біологія). У рамках вивчення дисципліни “Лабораторна імунологія” студенти 5 курсу відвідали лабораторію європейської мережі лабораторій “Сінево”. 

читати далі>>>


Літнє стажування в університеті Британської Колумбії у Ванкувері

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 27.10.2022

Анна1Студентка кафедри Анна Волкова отримала стипендію за програмою MITACS для проходження практики у червні –серпні 2022 р. в UBC – університеті Британської Колумбії у Ванкувері (Канада). Під час проходження практики Анна була залучена до проєкту «Regulation of cellulose production in plants», який виконувався у лабораторії професора Geoffrey Wasteneys. Студентка успішно застосовувала методики, якими оволоділа під час навчання на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології ЧНУ, а також ознайомилась з новітніми сучасними методами досліджень, як наприклад, CRISP/CAS, очищення білку методом афінної хроматографії та ін. 

читати далі>>>