Новини

Європейські Комісії підтримають програму Еразмус+ в університетах Європи додатковими 34 мільйонами від програми «Горизонт 2020»

Опубліковано: NCP, 31.08.2020

Сьогодні Європейська Комісія оголосила, що перші 17 альянсів університетів, відібраних за програмою Еразмус +, отримають додаткові 2 мільйони євро від програми "Горизонт 2020". За такої підтримки європейські університети будуть досліджувати подальшу інтеграцію та трансформацію у своїх науково-дослідних та інноваційних місіях.

Читати повний текст

читати далі>>>


До відома хімічного співтовариства Буковини !

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 20.08.2020

Маємо велику приємність інформувати про присудження Державної премії України в галузі науки і техніки за 2019р. випускникам хімічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича: 

1976 р. – професору Вовку Михайлу Володимировичу, заступнику директора з наукової роботи Інституту органічної хімії НАН України; 

1977р. – професору Обушаку Миколі Дмитровичу, завідувачу кафедри органічної хімії Львівського національного університету імені Івана Франка; 

1978 р. – професору Броварцю Володимиру Сергійовичу, заступнику директора з наукової роботи Інституту біоорганічної хімії та нафтохімії імені В.П.Кухаря НАН України за роботу «Високоселективні методи синтезу гетероциклічних сполук для розробки функціональних матеріалів та створення нових лікарських засобів».

читати далі>>>


Розпочався прийом заяв та документів від вступників на здобуття ступеня бакалавра

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 13.08.2020


Сьогодні, 13 серпня, в університеті розпочався прийом заяв і документів від вступників на навчання для здобуття ступеня бакалавра. 


читати далі>>>


Гранти: де їх шукати і як їх писати?

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 12.08.2020

11 серпня відбувася тренінг з написання наукових проектів "Гранти: де їх шукати і як їх писати?", який проводив Юрій Халавка, експерт конкурсу грантів МОН та НФД, завідувач кафедри загальної хімії та хімічного матеріалознавства. 

В ході доповіді пан Халавка розставив акценти на практичній стороні теми, а також дав чіткі рекомендації, які корисно буде знати всім тим, хто має намір підвищити свій шанс на отримання гранту. В тренінгу взяли участь ректор, перший проректор, головний бухгалтер та понад 20 учасників.

читати далі>>>


Нова сесія ЄВІ

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 08.08.2020

123Спеціально організовану сесію ЄВІ перенесено на вересень.

Згідно з наказом МОН України № 1010 від 06.08.2020, у 2020 році спеціально організована сесія єдиного вступного іспиту з іноземної мови (ЄВІ) відбудеться 19 вересня.

читати далі>>>


Вітаємо Ольгу Іщенко, аспірантку кафедри молекулярної генетики та біотехнології, з призначенням стипендії Кабінету Міністрів України

Опубліковано: Діденко Наталія Олександрівна, 20.07.2020

 

Стипендії Кабінету Міністрів України для молодих вчених призначаються з метою підтримки вчених, які успішно проводять наукові дослідження, здійснюють актуальні науково-технічні розробки і вже досягли визнаних результатів у цій справі.

Ольга Іщенко, аспірантка кафедри молекулярної генетики цьогоріч увійшла до числа стипендіатів.

читати далі>>>


Акредитація освітньо наукової програми рівня PhD Хімія

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 18.07.2020

Акредитаційна експертиза ОНП «Хімія» З 20 по 22 липня у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича на платформі Zoom відбудеться акредитаційна експертиза з використанням технічних засобів відеозв’язку освітньо-наукової програми «Хімія» (ID у ЄДЕБО 38606) за третім рівнем вищої освіти. Наказ про створення експертної групи – https://drive.google.com/file/d/1UrgxDdnuwBfRdbbBLawUEtEBNhwo6LQd/view?usp=sharing Погоджена програма акредитаційної експертизи - https://drive.google.com/file/d/1Ct9JR07OFwwAXAXvhuZx8jWDK_3HS2Qe/view?usp=sharing .

читати далі>>>


Проект «Поводження з мертвою деревиною для стійких лісів у румунсько-українському прикордонному регіоні (RESFOR)»

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 15.07.2020

лист-запрошенняСпівробітники кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чорней І.І, Буджак В.В. та Яковишин В.М. запрошені до складу мережі дослідників та експертів (МДЕ), яка створюється у проекті RESFOR для співпраці, інновацій та досліджень щодо важливості мертвої деревини, а також гармонізованої відповідальної практики ведення лісового господарства щодо поводження з мертвою деревиною.

читати далі>>>


Дослідження явища «цвітіння» водойм на теренах Буковини

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 09.07.2020

консультація-практикумУ рамках співпраці з Чернівецьким обласним центром еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді започатковано обласний науково-освітній проект «Дослідження явища «цвітіння» водойм на теренах Буковини». Проект презентовано 18 червня 2020 року на Літній педагогічній школі, яку щорічно проводить  Чернівецький обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.

читати далі>>>


ВОЛОНТЕРСЬКА ШКОЛА ГАРБОЛОГІЇ ЯК НОВИЙ ЕКОЛОГІЧНИЙ ПРОЕКТ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 04.07.2020


02 липня 2020 р. у рамках співпраці між кафедрою екології та біомоніторингу ЧНУ й керівництвом Лужанського ЗЗСО І-ІІІ ст. ім. В. Орелецького була проведена он-лайн зустріч для взаємообміну досвідом за напрямом «Zero Waste!».

читати далі>>>