Новини

КОНФЕРЕНЦІЯ ГЕОПРОСТІР 2023

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 24.10.2023

і18 жовтня 2023 р. к.техн.н., доц. кафедри геоматики, землеустрою та агроменеджменту Тарас ГУЦУЛ та завідувач кафедри, д.техн.н, проф. Руслан БЕСПАЛЬКО виступили із спільною доповіддю на 5-ій міжнародній науково-практичній конференції «ГЕОпростір 2023» присвяченій Інфраструктурі геопросторових даних: геоінформаційному забезпеченню містобудування та відновлення України.

читати далі>>>


АТЛАС ЗАБОЛОТІВЩИНИ

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 24.10.2023

ссНаприкінці жовтня за авторством здобувача другого магістерського рівня вищої освіти зі спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій», ОП «Землеустрій та кадастр» буде надруковано картографічне видання – Атлас Заболотівщини. Зазначений картографічний твір є додатком та реальною апробацією результатів кваліфікаційної магістерської роботи за темою «Науково-методичні основи тематичного картографування засобами ГІС-технологій (на прикладі Заболотівської ТГ)».

читати далі>>>


Міжнародна науково-практична конференція "Пасічний сезон - 2023."

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 18.10.2023

pa1

13 жовтня 2023 року в режимі онлайн відбулась міжнародна науково-практична конференція «Пасічницький сезон - 2023 (Підсумки та перспективи) на базі Національного університету біоресурсів і природокористування України факультету тваринництва та водних біоресурсів кафедри бджільництва. В конференції взяли участь викладачі кафедри молекулярної генетики та біотехнології: канд. біол. наук, доцент Людмила Язловицька представила результати досліджень щодо позитивного впливу полімінерального препарату «Апіплазма» на розвиток колоній Apis mellifera L. під час весняної та осінньої підгодівлі, а канд. біол. наук Олександр Череватов ознайомив учасників конференції з особливостями поліморфізму CSD генів у медоносних бджіл. Доповіді викликали велику кількість різноманітних питань практичного використання представлених досліджень.

читати далі>>>


УЧАСТЬ КОЖНОГО З НАС У НАБЛИЖЕННІ ДО ПЕРЕМОГИ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 18.10.2023

Кафедра екології та біомоніторингу бере активну участь у зборах коштів на особистий захист і військове спорядження нашим захисникам! Нещодавно студентами та викладачами зібрано майже 300 кг твердих побутових відходів, зокрема макулатури та пластику. Кошти спрямовані на допомогу побратимам підрозділу, де служить Василь ФЕДОРЯК. Дякуємо кафедрі геоматики, землеустрою та агроменеджменту за особливу підтримку.

Запрошуємо долучитися до збору макулатури, скла, пластику, поліетилену, бляшанок. На кафедрі облаштовано Навчально-практичний центр «Гарбологічний хаб», який функціонуватиме на постійній основі (основна інформація - у коридорі навпроти ауд. 90).

читати далі>>>


Посвята "харчовиків"-першокурсників

Опубліковано: Адміністратор ХіЕХП, 14.10.2023

Напередодні Дня працівників харчової промисловості на кафедрі провели щорічний урочистий захід посвяти нових студентів спеціальності "Харчові технології". У організації і проведенні посвяти були залучені не тільки студенти 4-го курсу, а також 2-го і 3-го курсів, а також викладачі. Після привітань і настановчих слів від викладачів перейшли до основної програми свята - проведення цікавих конкурсів та завдань. Учасники із закритими очима перевіряли свої сенсорні здібності. Наосліп дегустували  

 

читати далі>>>


ЧЕРГОВІ ДОСЯГНЕННЯ СТУДЕНТІВ-БІОТЕХНОЛОГІВ

Опубліковано: Стус Юля Валеріївна, 10.10.2023

   До Дня фармацевтичного працівника компанія Фармак проводила семінар «У фокусі «Фармак»: Стартапи» присвячений підтримці ідей, які відкривають нові горизонти у фармації. 
   Компанія Фармак не лише підтримує власні інноваційні  проєкти, а й залучає до співпраці молодих перспективних фахівців. Під час заходу співробітники компанії розкрили секрети підтримки молодих команд, критерії відбору стартапів, які стануть передумовами нових біотехнологій.
   До вебінару долучилися студенти-бакалаври та магістри спеціальності 162 «Біотехнології та біоінженерія» кафедри біохімії та біотехнології.
 
 
 

читати далі>>>


19th COLOSS conference

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 10.10.2023

coloss_1

3-4 жовтня 2023 року в Словенії в змішаному онлайн-офлайн режимі відбулась міжнародна конференція 19th COLOSS Conference, присвячена збереженню медоносних бджіл на планеті. В конференції прийняли участь викладачі кафедри молекулярної генетики та біотехнології доценти Галина Савчук, Людмила Язловицька, асистент Олександр Череватов, та магістранти Остап Паламар, Іларіон Романюк. Результати досліджень по впливу полі мінерального препарату «Апіплазма» на зимостійкість колоній Apis mellifera L у вигляді стендової доповіді представив Остап Паламар.

читати далі>>>


Заняття в Департаменті містобудівного комплексу

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 10.10.2023

10 жовтня 2023 р. асистент, викладач кафедри геоматики землеустрою та агроменеджменту, Гончерюк Олеся Михайлівна провела заняття з дисципліни Організація землевпорядних робіт для студентів 205 групи, спеціальності 193 Геодезія та землеустрій (ОП "Землеустрій та кадастр") на базі Департаменту містобудівного комплексу та земельних відносин Чернівецької міської ради...

читати далі>>>


ОНОВЛЕНИЙ СКЛАД КОМАНДИ «НАДВОРІ» ПРОДОВЖУЄ ПРАЦЮВАТИ!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 09.10.2023

Екологічна робота студентської волонтерської групи «Надворі» продовжує свою активну діяльність в оновленому складі. Після випуску четвертого курсу до групи «Надворі» долучилися студенти 203 та 303 груп кафедри екології та біомоніторингу. Перше своє завданнявосени 2023 р.така оновлена група під керівництвом доц. кафедри Уляни ЛЕГЕТИ провела за виконанням спільного з Робочою групою по розробці Програми поводження з відходами населення ОВА Чернівецької області завданням. 

читати далі>>>


Студенти кафедри екології та біомоніторингу підтримали ініціативу з прибириння прибережних смуг

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 29.09.2023

29 вересня студенти 203 групи кафедри екології та біомоніторингу під керівництвом к.б.н. Оксани ЗАРОЧЕНЦЕВОЇ взяли участь у Національній ініціативі «День води» з прибирання прибережних смуг.

Прибережниі захисні смуги уздовж річок необхідні з метою охорони поверхневих вод від забруднення та засмічення, проте часто ці смуги засмічені пластиковим, жестяними та скляними пляшками, поліетиленовими пакетами тощо. Студенти-екологи не могли залишитись осторонь і підтримуючи акцію, організовану PAEW, прибрали від пластику та сміття берег річки Клокучки, на ділянці, що протікає в нижній частині парку Шиллера.

читати далі>>>