Новини

Тренувальний "дзвінок тривоги" в нашому інституті

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 02.03.2020

28.02.2020 в нашому інституті відбулося тренування учбово-викладацького складу щодо поведінки в умовах надзвичайних ситуацій.

Головним завданням тренінгу було відпрацювання швидкого евакуювання з приміщення та зібр в безпечному місці без паніки та зайвої метушні

читати далі>>>


Нарада щодо збереження первоцвітів на території Чернівецької області

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 28.02.2020

Спільна нарада щодо збереження первоцвітівСьогодні 28 лютого 2020 року в Еколого-просвітницькому центрі збереження біорізноманіття на базі кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась спільна нарада щодо збереження первоцвітів на території Чернівецької області. Очолив нараду начальник управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної держадміністрації Микола Білоконь.

читати далі>>>


Доповідь Василя Буджака за результатами виконання докторської дисертації

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 28.02.2020

доповідь Василя БуджакаУ вівторок 25 лютого 2020 року в Інституті відбулося розширене засідання кафедри ботаніки, лісового та садово-паркового господарства. У порядку денному - доповідь доцента кафедри Василя Буджака за результатами виконання докторської дисертації.
Заслухати наукову доповідь прийшли представники професорсько-викладацького складу Інституту біології, хімії та біоресурсів, ректор Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича д.фіз.-мат.н., проф. Роман Петришин. Доповідь отримала схвальні відгуки присутніх та викликала жваву дискусію.

читати далі>>>


ВИКОНАННЯ ГРАНТОВИХ ЗАВДАНЬ І ПІДГОТОВКА ДО НОВОГО СЕЗОНУ МІЖНАРОДНОГО МОНІТОРИНГУ СМЕРТНОСТІ БДЖІЛ НА БАЗІ ІНСТИТУТІВ ІСПАНІЇ

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 25.02.2020

З 31 січня по 14 лютого 2020 р. проф. Федоряк М.М. працювала над виконанням завдань гранту Project ALTER-Net High Impact Action: 'Land-sparing vs. land-sharing for functional green infrastructure that sustains biodiversity and ecosystem services? – European landscape approach initiatives provide regionally adapted solutions’ на базі Науково-дослідного інституту сталого лісового господарства Університету Вальядолід (Іспанія). 

читати далі>>>


Вічна пам`ять героям!

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 20.02.2020

Студенти кафедри агротехнологій та ґрунтознавства інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича прийняли участь в заходах вшанування пам’яті героїв Небесної сотні, які проходили з 18 по 20 лютого. Вони виготовили сотню білих янголів та долучились до всеукраїнської тихої акції «Ангели пам’яті».

Вічна пам`ять героям!

 

читати далі>>>


Робоча зустріч з фахівцями Чернівецького обласного управління ЛМГ

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 07.02.2020

робоча зустріч з фахівцями обласного управління ЛМГ5 лютого 2020 року відбулася робоча зустріч за участі викладачів кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства та фахівців Чернівецького обласного управління лісового і мисливського господарства. У процесі зустрічі обговорили пропозиції фахівців Чернівецького обласного управління ЛМГ щодо внесення змін до навчального плану підготовки бакалаврів за спеціальністю 205 "Лісове господарство". Узгоджений перелік пропозицій запротокольовано секретарем кафедри ботаніки.

читати далі>>>


Інформація щодо Всеукраїнської олімпіади з біології для професійної орієнтації вступників до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 04.02.2020

Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича у січні-квітні 2020 року проводить Всеукраїнську олімпіаду для професійної орієнтації цьогорічних вступників на основі повної загальної середньої освіти. Олімпіада відбувається у два тури (дистанційний та очний).

На першому (дитанційному) турі пропонується десять завдань. Відповідь на кожне завдання, залежно від її правильності та повноти, оцінюється цілою кількістю балів від 0 до 10. Відповідно, максимальна оцінка за роботу становить 100 балів.

читати далі>>>


Вічна пам'ять

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 17.01.2020

Гірка звістка про непоправну втрату сколихнула колектив хіміків Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.Уч

Учора, 16 січня відійшов у вічність кандидат хімічних наук, доцент кафедри органічної хімії Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Сташкевич Отто Михайлович.

Глибоко сумуємо з приводу цієї непоправної втрати та висловлюємо щирі співчуття родині померлого.

читати далі>>>


«Тиждень екології»: дайджест основних подій

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 12.12.2019

У листопаді 2019 року на кафедрі екології та біомоніторингу за сприяння Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА проведено «Тиждень екології», що об’єднав цілу низку заходів. Зокрема, відбувся науковий семінар з міждисциплінарного підходу до ландшафтно-екологічних досліджень на тему «Learning Landscape Approach through Evaluation: Opportunities for Pan-Europen Long-Term Socio-Ecological Research», проведено зустріч з учнями та вчителями ЗСО на тему «Екологія: сьогодні і завтра», у якій взяли участь близько 100 учнів 10-11 класів та інші заходи.

читати далі>>>


Візит науковців Інституту біології, хімії та біоресурсів до чеського університету

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 11.12.2019

На запрошення чеських колег, науковці кафедри екології та біомоніторингу (Аліна Жук, Олександр Шкробанець) і кафедри молекулярної генетики та біотехнології (Людмила Язловицька) Інституту біології, хімії та біоресурсів відвідали факультет наук Університету Палацького м. Оломоуц (Чехія) (26-30 листопада 2019).

читати далі>>>