Новини
«Зупинимо ерозію грунтів. Врятуємо наше майбутнє»
Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 06.12.2019
Тема сьогоднішнього Всесвітнього дня ґрунту «Зупинимо ерозію грунтів. Врятуємо наше майбутнє».
Обговорення саме цих актуальних в контексті всього людства питань провів проф. Ю. М. Дмитрук з учнями старших класів Чернівецької загальноосвітньої школи № 27 (директор Томяк. Віктор Михайлович).
Виїзні практичні заняття зі спецпрактикуму з лісового та садово-паркового господарства
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 01.12.2019
28 листопада 2019 року в межах навчальної програми підготовки спеціалістів «Лісового господарства» і «Садово-паркового господарства» (408С і 409 груп) під керівництвом викладачів кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Ковальського А. Й., Ванзар О. М. і Решетюк О. В. проведено виїзне практичне заняття зі спецпрактикуму до Сокирянського лісгоспу та його підрозділів...
Акредитаційна експертиза освітньої програми «Середня освіта: Біологія та здоров’я людини»
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 30.11.2019
Упродовж 25-27 листопада в Інституті біології, хімії та біоресурсів відповідно до наказу Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти від 14.листопада 2019 р. № 112-Е працювала експертна група, що проводила акредитаційну експертизу освітньої програми «Середня освіта: Біологія та здоров’я людини» у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.
З інформацією про склад та розклад роботи експертної групи можна ознайомитися на сторінці кафедри ботаніки
Учні багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей на кафедрі біохімії та біотехнології
Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa , 28.11.2019
Профорієнтаційна робота – один із важливих напрямків діяльності кафедри. 21 листопада викладачі кафедри біохімії та біотехнології провели зустріч з одинадцятикласниками багатопрофільного ліцею для обдарованих дітей м. Чернівці, під час якої ліцеїстам розповіли про напрямки та об’єкти наукових досліджень, провели оглядові екскурсії з метою ознайомлення з лабораторним обладнанням і аудиторним фондом кафедри.
Практичний тренінг "Польової школи фермера" за участі проф. Ю.Дмитрука
Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 26.11.2019
Практичний тренінг відбувся на базі ТОВ "Агрофірма "КОЛОС" (Київська обл.).
Польова школа фермера "Грунтозберігаючі технології у землеробстві" є частиною проекту "Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих ландшафтах степової та лісостепової зони України" під егідою ФАО.
ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО ПРОФОРІЄНТАЦІЇ УЧНІВ НА КАФЕДРІ ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 26.11.2019
15 листопада 2019 року на кафедрі екології та
біомоніторингу Інституту біології,
хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія
Федьковича за сприяння Департаменту
освіти і науки Чернівецької ОДА в рамках проведення Тижня екології проведено зустріч з
учнями та вчителями ЗСО на
тему «Екологія: сьогодні і завтра», координатором якого була асистент кафедри
екології та біомоніторингу Филипчук Т.В. У заході прийняли участь близько 100 учнів
10-11 класів закладів середньої освіти м. Чернівці та Чернівецької області.
Віримо, молимося, пам’ятаємо і запалимо свічу – свічу скорботи…
Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 23.11.2019
22 листопада на кафедрі агротехнологій та ґрунтознавства було проведено захід присвячений вшануванню пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років. До участі залучились викладачі та студенти кафедри.
Сучасний українець, зокрема той, що народився у 90-х, розуміє трагедію Голодомору через статистику. Завдяки їй він сяк-так уявляє ту втрату, якої зазнала наша країна, жахається з правди, з того, як це відбувалося. Але це ще не той рівень усвідомлення.
Нові підходи до підвищення якості знань студентів
Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 22.11.2019
На кафедрі біохімії та біотехнології 19 листопада для студентів 1 курсу спеціальностей «Біологія» та «Середня освіта (біологія та здоров’я людини)» проведено «круглий стіл» на тему «Внутрішнє життя клітини» із нормативної дисципліни «Загальна цитологія».
(фото та відео з події)
Cемінар «Збереження біорізноманіття як одна з глобальних проблем – регіональний та локальний аспекти»
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 21.11.2019
21 листопада 2019 року на базі «Еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття» (кафедра ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича) проведено семінар для членів методоб’єднання вчителів біології Острицької ОТГ на тему: «Збереження біорізноманіття як одна з глобальних проблем – регіональний та локальний аспекти».
Ознайомлення з роботою селекційно-насіннєвого центру – практичні навики роботи майбутніх фахівців лісового і садово-паркового господарства
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 20.11.2019
19 листопада 2019 року студенти 409 групи під керівництвом в.о.доц. кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Ковальського А. Й. відвідали державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», де ознайомилися із сучасними європейськими технологіями вирощування посадкового матеріалу для створення та відновлення лісових насаджень в Карпатському регіоні.