Новини

До уваги студентів-випускників ЧНУ!

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 27.05.2020

44Повернення книг у бібліотеку.

Підписання обхідних листів у бібліотеках.

Студенти-випускники 4-х та 6-х курсів ЧНУ, які проживають за межами міста Чернівці, можуть повернути книги в Наукову бібліотеку ЧНУ – «Новою поштою», оплативши всі послуги, включаючи кур’єрську доставку в бібліотеку.

читати далі>>>


РЕЄСТРАЦІЯ НА ЄВІ

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 27.05.2020

РЕЄСТРАЦІЯ НА ЄВІ (Єдиний вступний іспит з іноземної мови) Для реєстрації в університеті для складання Єдиного вступного іспиту з іноземної мови (ЄВІ) потрібно з 12 травня до 5 червня надіслати на одну з адрес електронної пошти (вказано нижче) електронні копії таких документів:

читати далі>>>


Обговорення ОПП «Екологія» зі стейкхолдерами на он-лайн зустрічі і не тільки

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 26.05.2020

Згідно «Положення про розроблення та реалізацію освітніх програм Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича» (2020р.), моніторинг та удосконалення освітніх програм в процесі їх реалізації проводиться з метою забезпечення відповідності встановленим цілям діяльності, а також потребам студентів, суспільства в цілому. З огляду на це на кафедрі екології та біомоніторингу відбулося обговорення ОПП «Екологія» ОР «Бакалавр» та ОР «Магістр» із залученням широкого кола стейкхолдерів. На зустріч запрошені представники органів територіальної державної влади, комерційних структур області, академічної спільноти, випускники кафедри, які працюють за фахом. 

читати далі>>>


Партерні троянди Резиденції оброблені фунгіцидами

Опубліковано: Деревенко Тетяна Олександрівна, 26.05.2020


Навесні в період нестійких температур і підвищеної вологості троянди часто вражає борошниста роса. Це небезпечна хвороба рослин, що викликається паразитичними грибами.
Нами обстежені троянди в партері Резиденції, а також на колекційних ділянках і в оформленні Дендропарку (відділ паркознавства). В результаті виявлене масове ураження борошнистою росою троянд в партері і помірне на колекційній ділянці. 

Фахівцями Ботанічного саду здійснено обробку Фундазолом 300 кущів паркових троянд в партері Резиденції і 270 кущів на колекційній ділянці Дендропарку. Це один з традиційних фунгіцидів, що дають досить швидкий результат в боротьбі з борошнистою росою та іншими грибковими захворюваннями троянд.

 

читати далі>>>


Самшитова вогнівка дісталась Буковини

Опубліковано: Деревенко Тетяна Олександрівна, 25.05.2020

Минулого року на кущах самшиту в партері Резиденції, а згодом і на території Ботанічного саду нами виявлений дуже небезпечний шкідник, що здатний в досить короткі строки повністю знищити насадження самшиту – вогнівка самшитова.

Батьківщина цієї комахи – країни Східної Азії (Японія, Китай, Тайвань, Корея, Індія). Самшитова вогнівка – Cydalima perspectalis (Walker,1859) відноситься до родини вогнівок трав'яних, в стадії гусені вона харчується листям та корою молодих гілочок самшиту. Цей метелик занесений в список особливо небезпечних видів шкідників в Європі.

читати далі>>>


Незвичний день вишиванки

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 22.05.2020

Вже традиційно у третій четвер травня відзначається День Вишиванки. Цьогоріч, у зв'язку із відомим причинами, його відзначення не могло бути масштабним. Проте ми його не забули! За ініціативи магістрів кафедри екології та біомоніторингу та асист. Оксани Зароченцевої День Вишиванки був відзначений онлайн. 

читати далі>>>


Унікальні об’єкти фіторізноманіття Буковини

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 22.05.2020

Чорнянка карпатськаОрганізація Об'єднаних Націй оголосила 22 травня Міжнародним днем біорізноманіття з метою підвищення розуміння та обізнаності людства з питаннями біорізноманіття. Цю дату було обрано у зв’язку з тим, що 22 травня 1992 року на генеральній асамблеї ООН з проблем глобальної екології було прийнято Конвенцію про біологічне різноманіття. Україна є однією із сторін Конвенції і ратифікувала її у 1994 році. Кожного року День біорізноманіття має свою тему, що обирається секретаріатом Конвенції. Цьогорічною темою є гасло «НАШІ РІШЕННЯ - В ПРИРОДІ».

читати далі>>>


Захист педагогічної практики

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 21.05.2020

захист практики 20 травня 2020 року на платформі Google Meet було проведено захист педагогічної (ознайомчої) практики у студентів 302 групи (спеціальність Середня освіта: "Біологія та здоров'я людини"). На жаль, карантин перешкодив повноцінному проходженню практики. Але навіть неповний місяць ознайомчої практики дозволив нашим студентам...

читати далі>>>


Успішна реінтродукція тису ягідного у заказнику «Цецино»

Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 15.05.2020

реінтродукція тисаОдним з напрямків підтримання та відтворення біорізноманіття, передусім раритетного, є реінтродукція зникаючих видів з метою відновлення і забезпечення повноцінного функціонування їх популяцій. До числа таких видів на Буковині належить, занесений до Червоної книги України, реліктовий вид тис ягідний. У нас відомі дві більш-менш повноцінних популяції цього виду – в околицях сіл Тисівці (близько 1000 особин) і Банилів-Підгірний (понад 100 особин) Сторожинецького району, а також кілька місцезнаходжень, де тис трапляється поодинокими особинами. Одне з них, у складі трьох особин, у 2006 році було виявлено співробітниками кафедри ботаніки на г. Цецино в межах однойменного заказника.

читати далі>>>


Результати ІІ туру Олімпіади з біології для вступників у ЧНУ 2020 р.

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 12.05.2020

11 травня відбувся 2-ий тур Олімпіади з біології для вступників у ЧНУ 2020 р., в якому взяло участь 10 майбутніх абітурієнтів. Результати в таблиці. 

Додаткова сесія для абітурієнтів, які з поважних причин не взяли участь у 2-му етапі, запланована на 16.05.20

Нагадаємо, що відповідно до Умов прийому на навчання до закладів вищої освіти  України та Правил прийому до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в 2020 році, учасникам другого туру Олімпіади, які набрали не менше 90 відсотків балів на другому етапі, нараховуються 20 додаткових балів до одного з предметів сертифіката зовнішнього незалежного оцінювання (але загальна сума балів з предмету не перевищує 200 балів) при розрахунку конкурсного бала для вступу в університет на навчання за спеціальностями, вказаними в додатку 6 до Правил прийому до університету в 2020 році.

читати далі>>>