Новини

Наші першокурсники серед призерів університетських змагань з Брейн-рингу

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 02.12.2018

Серед тринадцяти заявлених команд, у фіналі представники Інституту біології, хімії та біоресурсів - команда "Мандаринова кислота" (Максим Ядернюк, Іштван Літак, Ярослав Нечесний, Альона Мінтянська, капітан - Гараджій Павло) посіли друге місце.

29 листопада у Науковій бібліотеці ЧНУ ім. Ю.Федьковича символічно зібралися найбільші студентські інтелекти задля змагань під назвою брейн-ринг....

читати далі>>>


Доцент Морозова Т.В. взяла участь в установчих зборах по формуванню Басейнової ради Дністра

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 29.11.2018

Доцент кафедри екології та біомоніторингу Морозова Тетяна Василівна взяла участь у перших установчих зборах по формуванню Басейнової ради Дністра, які проходили 15 листопада в місті Івано-Франківськ. 

Новообрані члени басейнової ради Дністра представлятимуть інтереси семи областей України, а саме: Івано-Франківську, Чернівецьку, Тернопільську, Львівську, Одеську, Хмельницьку, Вінницьку.

читати далі>>>


Директором інституту знову обрано проф. Марченко Михайла Марковича

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 28.11.2018

27 листопада Вчена рада нашого інституту майже одноголосно (23 з 25 голосів "за", 2 недійсних бюлетеня) переобрала на посаду директора проф. Марченко Михайла Марковича.

Вітаємо Михайла Марковича і зичемо сил та натхнення на плідну працю та виконання передвиборчої програми.

Програма діяльності і завдання на наступні роки

1. Зберегти структуру інститутських кафедр та колективи, залучивши молодих викладачів, що закінчують аспірантуру. Це буде сприяти творчій праці викладачів інституту. Для цього необхідно використати запроваджені і нові форми агітаційної роботи з учнями шкіл, коледжів, забезпечивши стабільність набору студентів...

читати далі>>>


Актуальні конкурси програми Горизонт 2020 на оновленому порталі

Опубліковано: NCP, 25.11.2018

З 16 жовтня оголошено низку нових конкурсів Leadership in Enabling and Industrial Technologies (LEIT), в тому числі Nanotechnologies, Advanced Materials, Biotechnology and Advanced Manufacturing and Processing. 

Потенційні апліканти можуть отримати доступ до списку існуючих запитів щодо пошуку партнерів для певної теми за допомогою сторінок тем окремих конкурсів. Також, нова функція Порталу дає можливість представникам LEAR створювати запити щодо пошуку партнерів від імені своєї організації.

читати далі>>>


Як стати експертом програми Horizon 2020

Опубліковано: NCP, 24.11.2018

Спробуйте себе як експерт програми. Це важливий та цікавий досвід. Щороку понад 20000 експертів беруть участь в цоінці проектів програми Горизонт 2020. Всі вони забезпечують високу якість досліджень та інновацій підтриманих цією програмою.

читати далі>>>


Моніторинг міжнародного гранту TEMPUS IV EcoBRU

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 22.11.2018

Міжнародний грант TEMPUS IV EcoBRU тривав 4 роки. У Проекті були задіяні представники ВНЗ семи країн: Федеративна Республіка Німеччина, Словацька Республіка, Чеська Республіка, Латвія, Росія, Республіка Білорусь, Україна. Участь у Проекті від ЧНУ вибороли викладачі кафедри екології та біомоніторингу під  керівництвом  радника ректора,  доктора біологічних наук, професора С.С. Костишина.

читати далі>>>


Мотивація учнівської молоді до науково-дослідної роботи

Опубліковано: Язловицька Людмила Степанівна, 21.11.2018

17 листопада 2018 року в Інституті біології, хімії та біоресурсів відбулась зустріч учнів закладів середньої освіти, слухачів  Буковинської Малої Академії Наук України  з замісником директора інституту по науці, доктором біологічних наук, професором, завідувачем кафедри молекулярної генетики та біотехнології Волковим Романом Анатолійовичем. Захід проводився з метою стимулювання обдарованої учнівської молоді до науково-дослідної діяльності в рамках проекту «Наука в особистостях».

читати далі>>>


СТУДЕНТКА КАФЕДРИ БІОХІМІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ ВІДЗНАЧЕНА ІМЕННОЮ СТИПЕНДІЄЮ ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa , 19.11.2018

Студентку 4-го курсу кафедри біохімії та біотехнології (спеціальність «Біотехнології та біоінженерія») Обрадович Анастасію Сергіївну за здобутки у навчанні, науковій та громадській діяльності відзначено іменною стипендією  Верховної Ради України.

 

 

 

читати далі>>>


Життя проекту ЕкоБРУ продовжується

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 16.11.2018

15 листопада 2018 р. професор кафедри екології та біомоніторингу С.С. Руденко прочитала лекцію в Чернівецькому політехнічному коледжі на тему «Фантом екологічної культури». Лекція викликала жваву дискусію. Учні наводили приклади зі свого життя, сперечалися між собою, погоджувались і не погоджувались з лектором. 

Лекція була прочитана в рамках міжнародного проекту ЕкоБРУ, який не дивлячись на завершення, продовжує своє життя.

читати далі>>>


Зустріч юних біологів з Вселенським Патріархом Варфоломієм

Опубліковано: Язловицька Людмила Степанівна, 08.11.2018

 3–6 жовтня у Туреччині проходив Міжнародний конкурсі наукових проектів «INSPO-2018». Проект кафедри молекулярної генетики та біотехнології представляла учениця Малої Академії Наук України Анна Волкова. Учасники делегації відвідали службу у Патріаршому соборі святого Георгія. Вселенський Патріарх Варфоломій благословив їх на нові перемоги і звершення в науці. 

читати далі>>>