Новини
ЩОРІЧНА СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ
Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 26.04.2023
25 квітня 2023 року на кафедрі геоматики, землеустрою та агроменеджменту Навчально-наукового інституту біології, хімії та біоресурсів відбулася щорічна СТУДЕНТСЬКА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ. Студенти 4-го та 5-го курсів спеціальностей ...
Ювілейна Х Всеукраїнська учнівська олімпіада з екології у Чернівцях
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 25.04.2023
IV етап Всеукраїнської учнівської олімпіади з екології проходив на Буковині 19-21 квітня. Організатори і координатори масштабного заходу - Інститут модернізації змісту освіти МОН, Інститут післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області, Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича – ефективно співпрацювали. Завідувач кафедри екології та біомоніторингу д.б.н., професорка Марія ФЕДОРЯК виконувала функції заступниці голови журі, співробітники кафедри працювали у складі оргкомітету та журі.
В гостях у випусників кафедри молекулярної генетики та біотехнології
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 20.04.2023
19 квітня 2023 студенти-магістранти кафедри відвідали лікувально-діагностичний центр «Авіценна». У цьому центрі працюють випускниця та аспірант кафедри молекулярної генетики та біотехнології. Співробітники діагностичної лабораторії показали сучасне обладнання, на якому здійснюються аналізи, та розповіли про принципи роботи приладів та організацію роботи у лабораторії. Таким чином студенти на практиці познайомилися із методами, які вони засвоїли при вивченні курсу «Молекулярна діагностика».
Всеукраїнський відкритий архітектурний конкурс на кращу проектну пропозицію комплексного благоустрою Центрального парку культури і відпочинку імені Т. Шевченка
Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 17.04.2023
7 квітня 2023 року в департаменті урбаністики та архітектури міської ради м. Чернівці відбулося засідання журі Всеукраїнського відкритого архітектурного конкурсу на кращу проектну пропозицію комплексного благоустрою Центрального парку культури і відпочинку імені Т. Шевченка. На запрошення департаменту в роботі журі конкурсу приймала участь доцент кафедри ботаніки, лісового та садово-паркового господарства Романюк Оксана Миколаївна. Спільним обговоренням було визначено кращі проекти, які будуть взяті за основу для реконструкції парку.
Студент 3 курсу спеціальності «Харчові технології» взяв участь у роботі 89-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті»
Опубліковано: Адміністратор ХіЕХП, 16.04.2023
7 квітня 2023 року у межах 89-ї Міжнародної наукової конференції молодих учених, аспірантів і студентів «Наукові здобутки молоді – вирішенню проблем харчування людства у XXI столітті» працювала секція «Експертиза харчових продуктів».
Відкрила роботу секції вітальним словом завідувачка кафедри експертизи харчових продуктів, д.т.н., професорка Лариса Арсеньєва. Роботу секції очолила к.т.н., доцентка Світлана Усатюк, секретарка – доцентка Вікторія Кійко.
Перед молодими науковцями виступили запрошені гості – керівник Громадської спілки «Асоціація з інтеграції НАССР» Владислав Веремеєнко
Традиції та звичаї, з покоління в покоління!!!
Опубліковано: Адміністратор ХіЕХП, 13.04.2023
На кафедрі хімії та експертизи харчової продукції вже стало хорошою та світлою традицією: на передодні свята Великодня згадувати та передавати звичаї – малювати крашанки, крапанки, писанки. Писанка – це втілення культурної та релігійної цінності, заряд позитивної енергетики, вона надихає любити своє справжнє, українське. І дуже приємно, що писанкарство живе й сьогодні, що студенти із цікавістю долучаються до цієї справи.
На Гуцульщині існує легенда: Далеко в горах до високої стрімкої скелі
Обговорення проблем ведення бджільництва науковцями та пасічниками України
Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 12.04.2023
1 квітня 2023 року на базі кафедри мікробіології, фармакології та ветеринарної епідеміології факультету ветеринарної медицини Поліського національного університету за сприяння ГО «Клуб професійних пасічників Житомирщини» відбулася Всеукраїнська науково-практична конференція на тему «Інновації щодо зимівлі та весняного розвитку бджолиних сімей», в якій прийняли участь викладачі нашої кафедри доцент, к. б. н. Язловицька Людмила Степанівна та доцент, к. б. н. Савчук Галина Георгіївна
Людина живе, доки її пам’ятають…
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 12.04.2023
Сьогодні, 12 квітня, минає перша річниця зі дня смерті колишнього ректора університету, засновника кафедри, почесного професора Степана Степановича Костишина. Наша кафедральна родина й уся університетська спільнота з великою шаною та теплотою згадує мудрого наставника, справедливого керівника, талановитого науковця, життєлюбну, інтелігентну і щиру людину. Цінні зерна знань і настанов Степана Степановича продовжують приносити плоди у повсякденній праці студентів і викладачів, випускників кафедри.
Диплом ІІІ ступеня у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт зі спеціальності «Харчові технології» виборов студент 3 курсу
Опубліковано: Адміністратор ХіЕХП, 09.04.2023
В період з 3 по 7 квітня 2023 року на базі Національного університету харчових технологій відбувся другий етап конкурсу захисту студентських наукових робіт. Кафедру хімії та експертизи харчової продукції Чернівецького національного університету представляв студент 3 курсу Михайло Чепурняк з роботою «Розробка рецептури майонезного соусу на основі казеїну харчового та соєвого протеїну», науковий керівник – доц. Анастасія Сачко.
Робота представлялась на секції «Технології м’ясних, молочних та олійно-жирових продуктів». На підставі рецензій та оцінки наукових доповідей учасників науково-практичної конференції галузева конкурсна комісія присудила Михайлу Чепурняку диплом ІІІ ступеня.
Засідання робочої групи, стейкхолдерів, студентів та викладачів щодо обговорення проєкту Стандарту вищої освіти зі спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій»
Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 07.04.2023
6 квітня 2023 р. відбулося засідання робочої групи, стейкхолдерів, студентів та викладачів щодо обговорення проєкту Стандарту вищої освіти зі спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» з урахуванням внесення відповідних змін до нової редакції освітньо-професійної програми (ОПП) «Землеустрій та кадастр» за другим (магістерським) рівнем вищої освіти.