Новини

Проект ECOBRU: зустріч в м. Жиліна (Словаччина)

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 19.04.2015

EcoBRUУ рамках проекту «EcoBRU» з 7 по 13 квітня 2015 року в місті Жиліна (Словаччина) наукові співробітники кафедри екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів представили проекти дистанційних курсів для підвищення рівня екологічної компетентності вчителів   загальноосвітніх   шкіл   і   викладачів                                           професійно-технічних закладів. 

читати далі>>>


Вітаємо з перемогою Гурка Анатолія

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 16.04.2015

 

15 квітня в нашому інституті відбувся відкритий турнір інституту з шахів, в якому взяли участь всі бажаючі!

Вітаємо з перемогою Гурка Анатолія студента 3 курсу кафедри грунтознавства.  

 

читати далі>>>


Інфографіка: Структура українських земель та співвідношення кількості чорноземів в Україні та інших європейських країнах

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 09.04.2015

Zem resyrs

Національна академія аграрних наук на замовлення Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру представила 2 квітня 2015 року структуру земельного фонду України.

Структура українських земель та співвідношення кількості чорноземів в Україні та інших європейських країнах виглядає так: 

Загальна площа земель в Україні становить 60,4 млн гектарів. З них 70% – 42,4 млн га – землі сільськогосподарського призначення, з яких щорічно обробляється понад 32 млн гектарів. 

читати далі>>>


Нові навчально-наукові лабораторії інституту

Опубліковано: Баб'юк Дмитро Петрович, 30.03.2015

Comp Chem Lab

На кафедрі органічної і фізичної хімії та екології хімічних виробництв запрацювали лабораторії комп'ютерної хімії та електрохімічної сенсорики і кінетики. Напрям досліджень лабораторій – електрохімічна кінетика процесів перенесення заряду в медіаторних редокс системах; електрохімічна сенсорика та електросинтез; квантово-хімічний розрахунок параметрів малих та середніх молекулярних систем; молекулярна динаміка протеїнів та процесів сольватації.

читати далі>>>


Семінар Synthesis of NiFe2O4 – Clay Nanoparticles

Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 29.03.2015

У четвер, 26 березня 2015 року о 14:30 в ауд. 102, 3-го корпусу ЧНУ відбувся відкритий семінар кафедри неорганічної хімії твердого тіла та нанодисперсних матеріалів.

Доповідач студент 4 курсу напрямку підготовки "хімія" Василь Михайлович  зробив доповідь на тему "Synthesis of NiFe2O4 – Clay Nanoparticles"

Проект виконаний в Alexandru Ioan Cuza University of Iasi Romania в рамках програми академічних обмінів Erasmus Mundus.

читати далі>>>


Переможці Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з біологічних наук-2015

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 28.03.2015

Підведені підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з біологічних наук, підсумкова науково-практична конференція якого проходила в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича на базі Інституту біології, хімії та біоресурсів. 

читати далі>>>


Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з біології – 2015

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна, 27.03.2015

24-26 березня 2015 року на базі Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету проведено Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з біологічних наук.

Урочисте відкриття підсумкової науково-практичної конференції Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт відбулося в Мармуровій залі ЧНУ.

читати далі>>>


Вітаємо з перемогою

Опубліковано: Язловицька Людмила Степанівна, 27.03.2015

 

Колектив кафедри молекулярної генетики та біотехнології вітає наукову групу доцента Панчук Ірини Ігорівни та її вихованку, магістра Колибабу Ірину, за почесне ІІ місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з біологічних наук

читати далі>>>


Призначо нового голову Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 26.03.2015

Mart

11 березня 2015 року колективу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру представлений новий керівник установи – Максим Мартинюк. На посаду Голови він призначений розпорядженням Кабінету Міністрів від 4 березня 2015 року №166-р (за підписом Яценюка А.П.).

Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Роман Абрамовський, представляючи нового керівника Служби, наголосив, що Максим Мартинюк є досвідченим управлінцем. Зокрема, з 2004 року він опікувався питаннями Державного земельного кадастру, тому добре обізнаний з проблемами і досягненнями галузі.

 

читати далі>>>


Семінар-тренінг «Екологічна освіта та просвіта учнів загальноосвітніх шкіл» - 2015

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 25.03.2015

Ecoosvita-201520 – 22 березня 2015 року проведено навчальний семінар-тренінг для вчителів сільських шкіл «Екологічна освіта та просвіта учнів загальноосвітніх шкіл». Реєстрація учасників та відкриття заходу проходили на кафедрі екології та біомоніторингу ЧНУ ім. Ю Федьковича, практична частина – в резорті «Шешори» (с. Шешори Косівського району Івано-Франківської області).

читати далі>>>