Новини

Літнє стажування в університеті Британської Колумбії у Ванкувері

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 27.10.2022

Анна1Студентка кафедри Анна Волкова отримала стипендію за програмою MITACS для проходження практики у червні –серпні 2022 р. в UBC – університеті Британської Колумбії у Ванкувері (Канада). Під час проходження практики Анна була залучена до проєкту «Regulation of cellulose production in plants», який виконувався у лабораторії професора Geoffrey Wasteneys. Студентка успішно застосовувала методики, якими оволоділа під час навчання на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології ЧНУ, а також ознайомилась з новітніми сучасними методами досліджень, як наприклад, CRISP/CAS, очищення білку методом афінної хроматографії та ін. 

читати далі>>>


Студенти інституту відвідали Центр СНІДу

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 26.10.2022

 Для студентів інституту спеціальностей «Біологія» та «Середня освіта (біологія та здоров’я людини)» було проведено екскурсію до Чернівецького обласного центру з профілактики та боротьби зі СНІДом (Центру СНІДу) в рамках навчальної програми нормативного курсу «Вірусологія». Фахівці центру, значна частина яких є випускниками нашого інституту, ознайомили студентів з новітніми методами діагностики вірусних інфекцій.

 

читати далі>>>


Заняття у бібліотеці

Опубліковано: Адміністратор ХіЕХП, 19.10.2022

Заняття на тему «Структура закладу вищої освіти. Бібліотека закладу вищої освіти, її організаційно-функціональна структура»  для студентів І курсу спеціальності 181-Харчові технології проведено у бібліотеці університету (освітня компонента «Вступ до харчових технологій: практичні та теоретичні аспекти»). Досвідчені фахівці детально ознайомили зі структурою бібліотеки, у доступній формі подали характеристику кожного відділу. 

читати далі>>>


Міжнародний форум із біологічної науки в ДНУ

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 16.10.2022

con16-7 жовтня на базі Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара у дистанційному форматі відбулася VI Міжнародна наукова конференція «Актуальні проблеми біохімії, клітинної біології та фізіології.» в якій взяла участь доцент кафедри молекулярної генетики та біотехнології, кандидат біологічних наук Л.С. Язловицька.

читати далі>>>


КРУГЛИЙ СТІЛ «СУЧАСНІ ВИКЛИКИ ДО ПІДГОТОВКИ ФАХІВЦІВ З ГЕОДЕЗІЇ ТА ЗЕМЛЕУСТРОЮ»

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 14.10.2022

13 жовтня 2022 року викладачі кафедри Геоматики, землеустрою та агроменеджменту прийняли участь у круглому столі на тему: "Сучасні виклики у підготовці фахівців з геодезії та землеустрою" (форматі відеоконференції на платформі ZOOM).

Організатором заходу виступили – Київський національний університет будівництва і архітектури, факультет Геоінформаційних систем та управління територіями, кафедра Землеустрою і кадастру. Метою круглого столу: обговорити шляхи розвитку спеціальності 193 «Геодезія та землеустрій» в умовах нових викликів в топографо-геодезичній, землевпорядній та містобудівній сферах діяльності.

читати далі>>>


МІЖНАРОДНА НАУКОВА КОНФЕРЕНЦІЯ УКРАЇНСЬКОГО ТОВАРИСТВА ГЕНЕТИКІВ І СЕЛЕКЦІОНЕРІВ ІМЕНІ М.І. ВАВИЛОВА

Опубліковано: Козуб Людмила Володимирівна, 13.10.2022

Aconitum3-5 жовтня 2022 року в м. Умань відбулася XVІІ Міжнародна наукова конференція «Фактори експериментальної еволюції організмів», присвячена 200-річчю від дня народження Г.Й. Менделя та вшануванню пам’яті І.С. Косенка. На конференції взяли участь завідувач кафедри молекулярної генетики та біотехнології,  доктор.біол. наук. Р. А. Волков та старший науковий співробітник кафедри молекулярної генетики та біотехнології,  кандидат біол. наук. Ю.О. Тинкевич.

читати далі>>>


НАУКОВО-ПРАКТИЧНИЙ СЕМІНАР «СУЧАСНІ ТЕНДЕНЦІЇ У ГАЛУЗІ СЕО ТА ОВД»

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 10.10.2022

У п’ятницю 7 жовтня 2022 р. студенти та викладачі кафедри екології та біомоніторингу взяли участь у науково-практичному семінарі «Сучасні тенденції у галузі СЕО та ОВД». Актуальність заходу продиктована сучасними змінами у законодавстві України, які пов’язані із Євроінтеграцією держави.

читати далі>>>


Співпраця з німецьким університетом: навчання студентів, стажування викладачів та наукові дослідження

Опубліковано: Іщенко Ольга Олегівна, 10.10.2022

Протягом серпня та вересня 2022 року професор кафедри молекулярної генетики та біотехнології Ірина Панчук на запрошення німецьких колег відвідала Біоцентр університету міста Кельн (Німеччина). Під час візиту було досліджено вплив факторів довкілля на водний обмін, мінеральне живлення рослин та мікроорганізми ризосфери з використанням робототехніки та інших сучасних методів біології та біоінформатики.

читати далі>>>


Компостувати – це просто!!!

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 07.10.2022

06.10.2022 відбулася зустріч проф. Марії ФЕДОРЯК та доц. Галини МОСКАЛИК з учнями та вчителями Глибоцького ліцею. Мета зустрічі започаткувати новий спільний екологічний проект. Втілити цю ідею в життя стало можливим завдяки співпраці з агрохолдингом «Континентал Фармерз Груп». Як результат кафедра екології та біомоніторингу отримала два контейнери для компостування.

читати далі>>>


Студенти-харчовики ознайомилися з роботою випробувальної лабораторію ДП «Буковинастандартметрологія»

Опубліковано: Дійчук Володимир Васильович, 03.10.2022

В рамках курсу «Технологічна експертиза харчової продукції» відбулась екскурсія студентів 4 курсу спеціальності 181 «Харчові технології» до випробувальної лабораторії ДП «Буковинастандартметрологія». Студенти на практиці побачили як працює лабораторія, ознайомилися з основними напрямками роботи, обладнанням, вимогами, які висуваються до акредитованих лабораторій, персоналу, особливостями ведення необхідної

читати далі>>>