Новини

СТАНДАРТ 193 - Геодезія та землеустрій

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 14.05.2021

3Наказом Міністерства освіти і науки України від 11.05.2021 № 517 затверджено стандарт вищої освіти за спеціальністю 193 "Геодезія та землеустрій" галузі знань 19 "Архітектура та будівництво" для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти

читати далі>>>


Студентка кафедри біохімії та біотехнології – призер конкурсу-конференції наукових робіт

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 12.05.2021

Магістрантка кафедри біохімії та біотехнології Інституту біології, хімії та біоресурсів Урсатий Марія стала призером конкурсу на кращу усну доповідь секції «Біохімія» ХVІІ Міжнародної наукової конференції «Молодь і поступ біології», що відбулася 19-20 квітня у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Студентка нагороджена дипломом ІІ ступеня за роботу «Співвідношення редокс-форм убіхінону в мітохондріях нирок щурів за умов різної забезпеченості раціону нутрієнтами» (науковий керівник – к.б.н., доцент кафедри біохімії та біотехнології Волощук О.М.).

читати далі>>>


УВАГА !!! Реєстрація на ЄВІ

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 11.05.2021

3РЕЄСТРАЦІЯ НА ЄВІ (Єдиний вступний іспит з іноземної мови) Для реєстрації в університеті для складання Єдиного вступного іспиту з іноземної мови (ЄВІ) потрібно з 11 травня до 3 червня 2021 року надіслати на одну з адрес електронної пошти (вказано в таблиці нижче) електронні копії таких документів:

читати далі>>>


Розпочалася реєстрація на ЄВІ

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 11.05.2021

1Розпочалася реєстрація майбутніх вступників до магістратури для складання Єдиного вступного іспиту (ЄВІ) з іноземної мови. Цього року всім вступникам до магістратури на основі диплома бакалавра обов’язково потрібно буде подати результат ЄВІ з іноземної мови при вступі на навчання за будь-якою спеціальністю.

читати далі>>>


Тиждень екології: як я можу долучитися до вирішення глобальних екологічних проблем?

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 11.05.2021

Нещодавно відбувся черговий «Тиждень екології», який проходив в онлайн режимі. У зустрічах взяли участь близько 300 учнів 9-11 класів закладів загальної середньої освіти Чернівецької області та м. Чернівці. Масштабність заходу стала можливою завдяки сприянню обласного Департаменту освіти і науки. Викладачі кафедри екології та біомоніторингу Галина МОСКАЛИК, Тетяна ФИЛИПЧУК, Оксана БАГЛЕЙ та Ірина СИТНІКОВА підготували та провели низку лекцій, присвячених екологічним загрозам, які нависли сьогодні над біорізноманіттям та нашою планетою.

читати далі>>>


Перед Великоднем на виробництво

Опубліковано: Дійчук Володимир Васильович, 05.05.2021

 Перед Великоднем студенти спеціальності "Харчові технології" мали нагоду попрацювати на харчовому виробництві - допомогти пакувати великодню випічку та ознайомитись з технологією виробництва пасок та калачів на одному з найпотужніших хлібокомбінатів міста Чернівці. Кафедра співпрацює з хлібокомбінатом, на якому студентам проводяться екскурсії, виробничі практики.

читати далі>>>


"Епідемія" омели білої

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 03.05.2021

Омела біла - напівпаразит, який вражає крони дерев та поступово призводить до їх до загибелі. За останні кілька років ураження набуло значних масштабів. У парках, скверах, придорожних смугах можна спостерігати картину, коли дерева на 60% уражені омелою, а отже потребують повного знищення. Асистент кафедри екології та біомоніторингу Оксана Баглей спілкувалася про дану проблему на на місцевому телебаченні Буковина ТБ.

читати далі>>>


Випускник кафедри агротехнологій та ґрунтознавства виборов стипендію на навчання в аспірантурі у Новій Зеландії

Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 29.04.2021

Колектив кафедри агротехнологій та ґрунтознавства щиро вітає випускника магістерської програми 2018 року Захаровського Владислава Сергійовича (наук. керівник д.б.н. В.Р. Черлінка) з здобуттям стипендії на повний цикл навчання в аспірантурі Massey University (New Zealand).

Захаровський В.С. з 1.09.2013 по 30.06.2017 р. здобував освіту за першим рівнем вищої освіти (бакалаврським) денної форми навчання спеціальності 201 – Агрономія на кафедрі агротехнологій та ґрунтознавства Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. З 1.09.2017 по 31.12.2018 року він успішно пройшов навчання за другим рівнем вищої освіти (магістерським) денної форми навчання спеціальності 201 – Агрономія цієї ж кафедри.

 

читати далі>>>


Вітаємо Ольгу Іщенко з успішним захистом кандидатської!

Опубліковано: Діденко Наталія Олександрівна, 29.04.2021

28 квітня на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології в онлайн режимі на засіданні разової спеціалізованої вченої ради ДФ 76.051.008 відбувся захист дисертації аспірантки кафедри Ольги Іщенко ("Молекулярна організація та таксономічне застосування 5S рибосомної ДНК представників триби Poeae (родина Poaceae)") на здобуття ступеня доктора філософії з галузі знань 09 Біологія за спеціальністю 091 Біологія.

читати далі>>>


Студентська наукова конференція на кафедрі екології та біомоніторингу

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 23.04.2021

21 квітня 2021 року відбулася традиційна щорічна студентська наукова конференція ЧНУ, під час якої викладачі та студенти кафедри екології та біомоніторингу заслухали низку доповідей наукових студентських робіт. У ході конференції студенти мали нагоду апробувати і представити результати власних наукових досліджень, можливість поспілкуватися на науковому рівні, обмінятися ідеями й обговорити актуальні проблеми, оволодіти практичними навичками ведення наукової дискусії.

читати далі>>>