Новини
Призначо нового голову Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру
Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 26.03.2015
11 березня 2015 року колективу Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру представлений новий керівник установи – Максим Мартинюк. На посаду Голови він призначений розпорядженням Кабінету Міністрів від 4 березня 2015 року №166-р (за підписом Яценюка А.П.).
Заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Роман Абрамовський, представляючи нового керівника Служби, наголосив, що Максим Мартинюк є досвідченим управлінцем. Зокрема, з 2004 року він опікувався питаннями Державного земельного кадастру, тому добре обізнаний з проблемами і досягненнями галузі.
Семінар-тренінг «Екологічна освіта та просвіта учнів загальноосвітніх шкіл» - 2015
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 25.03.2015
20 – 22 березня 2015 року проведено навчальний семінар-тренінг для вчителів сільських шкіл «Екологічна освіта та просвіта учнів загальноосвітніх шкіл». Реєстрація учасників та відкриття заходу проходили на кафедрі екології та біомоніторингу ЧНУ ім. Ю Федьковича, практична частина – в резорті «Шешори» (с. Шешори Косівського району Івано-Франківської області).
Вітання з Днем землевпорядника
Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 14.03.2015
Вітаємо!
Викладачі кафедри землевпорядкування та кадастру вітають колег і студентів з професійним святом – Днем землевпорядника! Бажаємо здоров’я, наснаги, творчих злетів, професійних здобутків та мирного неба над головою!
International Year of Soils 2015
Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 02.03.2015
На підтримку International Year of Soils 2015 студенти нашої кафедри переклали, субтитрували та озвучили українською кілька науково-популярних відеороликів про грунти, та їх планетарну роль.
Запрошуємо до перегляду всіх, хто хоче поглянути на звичне іншими очима. Поговоримо про грунт!
День землевпорядника України
Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 26.02.2015
14 березня, субота - День землевпорядника України
Професійне свято – День землевпорядника - відзначається в Україні щорічно у другу суботу березня з 1999 року, коли таким чином Указом Президента № 1556/99 була підтримана ініціатива Державного комітету України з земельних ресурсів і Спілки землевпорядників України.
ДФФД та DFG конкурс (Ф39)
Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 25.02.2015
Державний фонд фундаментальних досліджень (ДФФД) та Німецьке дослідницьке товариство (DFG) оголошують неперервний конкурс (Ф39) спільних проектів фундаментальних досліджень
Відповідно до Протоколу про наміри німецько-української академічної співпраці між Німецьким дослідницьким товариством (DFG) та Державним фондом фундаментальних досліджень (ДФФД) на підставі домовленості про підтримку спільних дослідницьких проектів оголошується неперервний конкурс (Ф39) спільних проектів фундаментальних досліджень з наступних напрямів знань.
Спільний конкурс наукових проектів
Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 25.02.2015
Державний фонд фундаментальних досліджень (далі - ДФФД) оголошує проведення конкурсу Ф64 – спільний конкурс наукових проектів вищих навчальних закладів, наукових установ Національної академії наук та національних галузевих академій наук України
Члени гідробіологічного гуртка в нашому музеї
Опубліковано: Молдован Ольга Мірчівна, 20.02.2015
У заході, присвяченому Всесвітньому ДНЮ КИТІВ, взяли участь учні ліцею №2 - члени гідробіологічного гуртка (керівник Наталія Андріївна Голубенко).
У всьому світі 19 лютого відзначається Всесвітній день захисту морських ссавців або ДЕНЬ КИТІВ (World Whale and Dolphin Day).
На Буковині встановлено межі 20 об’єктів природно-заповідного фонду
Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 19.02.2015
У Чернівецькій області встановлено межі 20 територій природно-заповідного фонду на площі 8,5 тис. гектарів.
Як інформує Головне управління Держземагентства у Чернівецькій області, цим об’єктам фахівці землевпорядної служби приділяють особливу увагу.
Так, на сьогодні в області державний акт на право постійного користування виготовлено пам’ятці природи загальнодержавного значення – Сторожинецькому дендрологічному парку площею 17,5 гектара.
Науковий семінар на кафедрі грунтознавства
Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 10.12.2014
10 грудня 2014 року на кафедрі грунтознавства відбувся науковий семінар, на якому з доповіддю "Активна фаза органічної частини грунту: теоретико-методологічні основи дослідження" виступив Зенон Гамкало (д.б.н., професор кафедри раціонального використання природних ресурсів і охорони природи Львівського національного університету імені Івана Франка).
Доповідач познайомив присутніх з передісторією проблеми, критично проаналізував традиційні уявлення про гумус, як джерело поживних речовин, обгрунтував доцільність зміни існуючого елементарно-аналітичного підходу в оцінці гумусового складу на функціональний.