Новини
Вагоме слово студентів в покращенні освітньої програми
Опубліковано: Демид Ірена Едуардівна, 01.06.2022
Вчора, на кафедрі агротехнологій та грунтознавства відбулась зустріч науково-педагогічного персоналу та студентів старших курсів.
На зустрічі обговорювалися пропозиції щодо вдосконалення чинної ОПП "Технології виробництва та агроменеджмент", оскільки робоча група узагальнила інформацію після зустрічі з стейкхолдерами та академічною спільнотою. Знаковим є те, що саме студенти мають вирішальний голос в прийняті рішень. До речі, обговорення вийшло жвавим та змістовним. Студентам сподобалась ідея введення нового курсу "Декоративне садівництво", оскільки на їхню думку, саме в галузі озеленнення та ландшафтного дизайну є непогана перспектива працевлаштування та отримання нових навиків та знань для своїх приватних господарств. Це свідчить, що європейський стиль життя не байдужий нашим студентам.
Зустріч зі стейкхолдерами: обговорення освітньої програми зі спеціальності «Харчові технології»
Опубліковано: Дійчук Володимир Васильович, 31.05.2022
Важливе значення для формування прикладних фахових компетентностей здобувачів вищої освіти зі спеціальності «Харчові технології» має співпраця із роботодавцями. Завдяки плідній командній роботі зі стейкхолдерами кафедрою хімічного аналізу, експертизи та безпеки харчової продукції Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича забезпечується належна практична підготовка майбутніх фахівців у сфері харчової промисловості.
Обговорення змін до ОПП «Біологія»
Опубліковано: Іщенко Ольга Олегівна, 30.05.2022
27 травня 2022 на кафедрі молекулярної генетики та біотехнології відбулась зустріч членів проєктної групи зі студентами магістрантами 5 курсу для обговорення ОПП 091«Біологія» за спеціальністю 091 «Біологія». Студенти висловлювали свої думки стосовно доцільності та ефективності читання певних курсів у світлі спеціалізації студентів у напрямку молекулярної генетики та з урахуванням майбутнього працевлаштування.
Просторове планування розвитку територій громад: кращі практики та рекомендації
Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 27.05.2022
26 травня 2022 року викладачі кафедри землевпорядкуваання та кадастру взяли участь у семінарі "Просторове планування розвитку територій громад: кращі практики та рекомендації". В ході семінару спікерами були презентовані такі основні питання, як:....
ЛЕКЦІЯ З БІОІНФОРМАТИКИ ТА ХЕМОІНФОРМАТИКИ
Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 26.05.2022
Завідувач кафедри молекулярної біотехнології та біоінформатики Інституту високих технологій Київського національного університету імені Тараса Шевченка к.б.н., доцент Нипорко Олексій Юрійович, який наразі перебуває у Чернівцях, провів для студентів і викладачів ННІ біології, хімії та біоресурсів лекцію на тему: "Біоінформатика vs. Хемоінформатика". Лекція відбулася у змішаному форматі та викликала широку зацікавленість як у майбутніх біологів, біотехнологів, хіміків, харчових технологів, так і викладачів інституту.
Екскурсія до лабораторії «Synevo»
Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa, 23.05.2022
20 травня 2022 року в рамках профорієнтаційної роботи куратори академічних груп кафедри біохімії та біотехнології к.б.н., доцент Волощук О.М. та к.б.н., асистент Николайчук І.М. зі студентами 2 та 3 курсу спеціальності 091 Біологія відвідали біохімічну та імунологічну лабораторії європейської мережі лабораторій «Synevo», що є частиною шведського холдингу «Medicover».
Всесвітній день бджіл
Опубліковано: Іщенко Ольга Олегівна, 20.05.2022
20 травня - Всесвітній день бджіл.
Цього дня міжнародна спільнота відзначає День бджіл, акцентуючи увагу до цих надзвичайних комах. Значення бджіл є різноманітним, оскільки вони як основні комахи-запилювачі підтримують природне біорізноманіття та сталість екосистем, слугуючи індикатором чистоти довкілля, сприяють підвищенню продуктивності агрокультур та водночас створюють такі первинні продукти як мед, прополіс, віск, пилкове обніжжя, пергу та інші. Бджола слугує об’єктом широкого кола наукових інтересів та досліджень в галузі молекулярної біології, генетики, селекції, нейробіології, геронтології та практичної медицини.
«Екологічна лабораторія» на акції «Діти-дітям»
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 18.05.2022
14 травня 2022 р. на території ТЦ «Боянівка» у м. Чернівці пройшла акція «Діти-дітям» для дітей-переселенців та маленьких буковинців. Торгово-розважальний центр «Панорама» на дві години наповнився атмосферою тепла, затишку для людей із різних областей України. Від початку війни представники кафедри екології та біомоніторингу вже не вперше приймають участь у подібних заходах. Так і цього разу кафедру представляли студенти-магістри, яких організувала доц. Уляна ЛЕГЕТА .
Освітній процес не зупиняється: студентка-переселенка з Харкова виконує магістерську роботу на кафедрі хімічного аналізу, експертизи та безпеки харчової продукції ЧНУ
Опубліковано: Дійчук Володимир Васильович, 17.05.2022
Війна росії проти України вмить докорінно змінила життя української молоді, перекреслила мрії студентів, особливо магістрантів, здобути диплом з обраної спеціальності у рідних вищих навчальних закладах і будувати майбутнє щасливе особисте життя, працюючи на благо процвітання неньки України. Відтак, сотні тисяч українців змушені були покинути домівки та переїхати на більш безпечні території. Місто Чернівці є одним із таких небагатьох безпечних міст країни, яке радо приймає переселенців.
На разі, освітній процес відновився дистанційно. Проте виконання кваліфікаційних робіт прикладного характеру вимагає проведення
Олег Шилюк про академічну доброчесність та правила посилання в студентських роботах: у рамках курсу Основи наукової діяльності
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 17.05.2022
У четвер 12 травня в рамках дисципліни Основи наукової діяльності (асист. Оксана ЗАРОЧЕНЦЕВА) було проведено науковий семінар, де запрошеним спікером виступив заступник директора з питань інформаційних технологій Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Олег Шилюк. Участь прийняли викладачі та студенти 3-5 курсів кафедри екології та біомоніторингу.