Новини

Сучасна хроматографія на хвилі прогресу

Опубліковано: Дійчук Володимир Васильович, 05.11.2015

Хроматограф HPНа кафедрі хімічного аналізу, експертизи та безпеки харчової продукції запущено два газо-рідинні хроматографи (ЛХМ-80 та Hewlett-Packard 5890A). Ці пристрої дають змогу проводити чутливі й точні аналітичні дослідження сумішей органічних і неорганічних речовин, харчових продуктів та сировини, біологічних об’єктів. Використання хроматографічних методів сприятиме підготовці висококваліфікованих фахівців з напряму 6.051701 - харчові технології та інженерія.

читати далі>>>


Співробітники кафеди молекуляної генетики та біотехнології прийняли участь в роботі 11 конференції COLOSS

Опубліковано: Язловицька Людмила Степанівна, 30.10.2015

Співробітники кафеди молекуляної генетики та біотехнології професор Волков Р.А., доценти Савчук Г.Г. та Язловицька Л.С. прийняли участь в роботі 11 конференції COLOSS, організованої словенською спілкою бджолярів асоціацією COLOSS та міністерством сільського, лісового господарства та харчової промисловості Республіки Словенія, яка відбулась 21-23 жовтня 2015 р. в м. Луковіца (Словенія), де представили результати наукових досліджень  та переймали світовий досвід щодо дослідження проблем пов'язаних зі здоров'ям бджолиних колоній. 

читати далі>>>


Земельні аукціони – найбільш прозорий механізм розпорядження землею і запобігання корупції

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 29.10.2015

1Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру підвищує прозорість у сфері земельних відносин, реалізуючи право розпорядження землями через механізм аукціонів. Практика відкритих земельних торгів є обов’язковою при продажі прав оренди на землі сільгосппризначення державної власності. За статистикою, в ході аукціону плата за користування землею значно збільшується, іноді – у декілька разів, до двозначних цифр.

читати далі>>>


Участь доцента кафедри біохімії та біотехнології І. О. Шмаракова у роботі 3-ої Міжнародної конференції з ретиноїдів

Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна, 28.10.2015

З 21 по 23 жовтня доктор біологічних наук, доцент кафедри біохімії та біотехнології Шмараков І. О. брав участь у роботі 3-ої Міжнародної конференції з ретиноїдів (The 3rd International Conference on Retinoids) у м. Гіфу (Японія), організованої за участі науковців Японії, США та країн Європейського Союзу під гаслом наскрізного міжнародного співробітництва (Cross-cutting and International Collaboration).

читати далі>>>


В Україні розпочався проект зі створення прототипу Національної інфраструктури геопросторових даних

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 26.10.2015

9 жовтня Державна служба України з питань геодезії картографії та кадастру та Японська агенція міжнародної співпраці (JICA) на спільному семінарі урочисто презентували проект зі створення Національної інфраструктури геопросторових даних. Активна фаза реалізації проекту розпочалась наприкінці вересня.

читати далі>>>


Кафедра грунтознавства на конференції "Біологія та екологія ґрунтів"

Опубліковано: Демид Ірена Едуардівна, 18.10.2015

14-16 жовтня в м. Львові відбулася наукова конференція "Біологія та екологія ґрунтів". На конференції було заслухано та обговорено на пленарних і секційних засіданнях 26 доповідей педобіологів та педоекологів з наукових установ та вищих навчальних закладів Мінська, Києва, Харкова, Чернівців, Львова, Кривого Рогу та Ужгорода, які стосувалися різних аспектів дослідження ґрунтової біоти природних та антропогенно трансформованих територій, а також процесів трансформації органічних та мінеральних сполук під впливом біотичних та абіотичних чинників. 

Нашу кафедру грунтознавства, у якості запрошеного спікера, представляв на форумі доц. Нікорич В.А. з доповіддю: "Редоксоморфні новоутворення: адаптивна зона чи життєвий простір?".

читати далі>>>


Урожайний рік кафедри екології та біомоніторингу

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 13.10.2015

Справді урожайним видався 2015 рік для колективу кафедри екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів.
Докторант кафедри Буждиган О.Я. отримала грант Президента України, професору Федоряк М.М. присуджено звання заслуженого працівника освіти України (за підготовку учнів-переможців міжнародних олімпіад), професор Костишин С.С. виборов престижний міжнародний освітянський грант Tempus, асистент Баглей О.В. стала грантером Erasmus Mundus і пройшла 10-місячне стажування у Франції (в Монпельє),  завідувач кафедри Руденко С.С. повернулась з ювілейного Всеукраїнського  форуму Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді з дипломом «Лідер позашкільної екологічної освіти України»

читати далі>>>


Пульс ЕRAZMUS MUNDUS в ЧНУ. Презентація монографії професора Федоряк М.М.

Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 05.10.2015

1 жовтня 2015 року в рамках святкування 140-річчя Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася презентація монографії проф. Федоряк М.М. «Наукова спадщина Александру Рошки як основа для ретроспективного аналізу аранеофауни Буковини». У конференційній залі Наукової бібліотеки ЧНУ зібралося високе представництво – Генеральний Консул Румунії в Чернівцях, проректори і науковці Ясського університету імені Александру Іоана Кузи (Румунія), донька А. Рошки – Олівія-Ніколета Тодераш, науковці Чернівецького національного університету, представники медіа.

читати далі>>>


Пакет реформ щодо розвитку земельних відносин в Україні

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 05.10.2015

11123 вересня на виїзному засіданні Кабінету Міністрів у Полтаві Голова Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк презентував пакет реформ, спрямованих на розвиток земельних відносин в Україні.

Їх реалізація значно спростить процедури оформлення землі, а отже ефект відчують усі громадяни. Кількість візитів до органів державної влади для оформлення земельної ділянки скоротиться в п’ять разів – з 10 до 2, середній термін проходження усіх процедур складатиме 4 місяці. Зараз оформлення ділянки триває від шести до дванадцяти місяців, а в окремих випадках, зокрема в м. Києві, затягується до двох років. Також реформи спрямовані на детінізацію ринку землі та ліквідацію корупції – потужним інструментом боротьби зі зловживаннями стане введення Держгеокадастром безконтактних адміністративних послуг. 

 

читати далі>>>


ПОСВЯТА ЗЕМЛЕВПОРЯДНИКІВ 2015

Опубліковано: Казімір Іван Іванович, 30.09.2015

Щороку кафедра Землевпорядкування та кадастру поповнюється новими студентами - першокурсниками. Їх усіх, таких різних, тепер об'єднує одне слово - студент. Втім, кожен першокурсник знає, що студентом він стане, пройшовши традиційний «обряд» під назвою «Посвята в студенти», що є доброю традицією початку нового навчального року.

читати далі>>>