Новини
Практичний тренінг "Польової школи фермера" за участі проф. Ю.Дмитрука
Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 26.11.2019
Практичний тренінг відбувся на базі ТОВ "Агрофірма "КОЛОС" (Київська обл.).
Польова школа фермера "Грунтозберігаючі технології у землеробстві" є частиною проекту "Інтегроване управління природними ресурсами на деградованих ландшафтах степової та лісостепової зони України" під егідою ФАО.
ІННОВАЦІЙНІ ПІДХОДИ ДО ПРОФОРІЄНТАЦІЇ УЧНІВ НА КАФЕДРІ ЕКОЛОГІЇ ТА БІОМОНІТОРИНГУ
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 26.11.2019
15 листопада 2019 року на кафедрі екології та біомоніторингу Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича за сприяння Департаменту освіти і науки Чернівецької ОДА в рамках проведення Тижня екології проведено зустріч з учнями та вчителями ЗСО на тему «Екологія: сьогодні і завтра», координатором якого була асистент кафедри екології та біомоніторингу Филипчук Т.В. У заході прийняли участь близько 100 учнів 10-11 класів закладів середньої освіти м. Чернівці та Чернівецької області.
Віримо, молимося, пам’ятаємо і запалимо свічу – свічу скорботи…
Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 23.11.2019
22 листопада на кафедрі агротехнологій та ґрунтознавства було проведено захід присвячений вшануванню пам’яті жертв голодомору 1932-1933 років. До участі залучились викладачі та студенти кафедри.
Сучасний українець, зокрема той, що народився у 90-х, розуміє трагедію Голодомору через статистику. Завдяки їй він сяк-так уявляє ту втрату, якої зазнала наша країна, жахається з правди, з того, як це відбувалося. Але це ще не той рівень усвідомлення.
Нові підходи до підвищення якості знань студентів
Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 22.11.2019
На кафедрі біохімії та біотехнології 19 листопада для студентів 1 курсу спеціальностей «Біологія» та «Середня освіта (біологія та здоров’я людини)» проведено «круглий стіл» на тему «Внутрішнє життя клітини» із нормативної дисципліни «Загальна цитологія».
(фото та відео з події)
Cемінар «Збереження біорізноманіття як одна з глобальних проблем – регіональний та локальний аспекти»
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 21.11.2019
21 листопада 2019 року на базі «Еколого-просвітницького центру збереження біорізноманіття» (кафедра ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича) проведено семінар для членів методоб’єднання вчителів біології Острицької ОТГ на тему: «Збереження біорізноманіття як одна з глобальних проблем – регіональний та локальний аспекти».
Ознайомлення з роботою селекційно-насіннєвого центру – практичні навики роботи майбутніх фахівців лісового і садово-паркового господарства
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 20.11.2019
19 листопада 2019 року студенти 409 групи під керівництвом в.о.доц. кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Ковальського А. Й. відвідали державне підприємство «Львівський лісовий селекційно-насіннєвий центр», де ознайомилися із сучасними європейськими технологіями вирощування посадкового матеріалу для створення та відновлення лісових насаджень в Карпатському регіоні.
Участь студентів спеціальностей «Лісове господарство» та «Садово-паркове господарство» в акції «Створення лісових культур Садгірського лісництва»
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 18.11.2019
16 листопада 2019 року студенти 4-го курсу спеціальностей «Лісове господарство» і «Садово-паркове господарство» під керівництвом в.о.доц. кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства Ковальського А. Й. взяли участь у акції по створенню лісових культур дуба звичайного у Чернівецькому лісгоспі Садгірського лісництва. Спільними зусиллями із лісівниками висаджено близько 1-го гектара лісу.
Стале бджільництво в Україні
Опубліковано: Язловицька Людмила Степанівна, 12.11.2019
6-8 листопада 2019 року на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулась І Міжнародна науково-практична конференція «Стале бджільництво в Україні». Організаторами конференції були Інститут біології, хімії та біоресурсів ЧНУ (кафедра молекулярної генетики та біотехнології, а також кафедра екології та біомоніторингу), ГО «Асоціація виробників продукції бджільництва «Буковинський бджоляр»», Спілка пасічників України.
Від теорії до практики!
Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa , 12.11.2019
2.11.2019 року студенти спеціальності 162 –Біотехнології та біоінженерія в рамках курсу «Загальна біотехнологія» та організації наукової роботи студентів-біотехнологів кафедри біохімії та біотехнології під керівництвом д.б.н., доцента Худого О.І та к.б.н., асистента Чебан Л.М. відвідали приватне осетрово-форелеве господарство «Ішхан».
Свято гарбузів
Опубліковано: Іщенко Ольга Олегівна, 01.11.2019
Вже вкотре студенти нашої кафедри організовують свято гарбузів. Цього року було надзвичайно багато учасників. У святкуванні брали участь студенти різних курсів, однак "відірвались" саме 4 курс. Студенти облаштували фотозони, виставку задекорованих та різьблених гарбузів, перегляд фільму, конкурси....