Новини
Наші експедиції
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 06.06.2019
17-21 травня співробітники кафедри організували і взяли участь у комплексній експедиції з вивчення біорізноманіття природних комплексів Дністерського каньйону. Вивчалась флора судинних рослин, альгофлора, ліхенофлора, бріофлора карстових лійок, водоспадів, які формуються на туфах і травертинах, стінок і схилів Дністерського каньйону в межах Городенківського, Заставнівського, Хотинського, Кельменецького і Сокирянського районів. У експедиції взяли також участь академік Національної Академії наук України Я.П. Дідух, завідувач відділу геоботаніки та екології Інституту ботаніки ім. М.Г. Холодного НАНУ, О.В. Райда науковий співробітник відділу фікології цього ж інституту (альголог), д.б.н., професор кафедри ботаніки Херсонського державного університету О.С. Ходосовцев зі своїм аспірантом В.В. Дармостуком (ліхенологи), К. Стороженко – науковий співробітник НПП «Хотинський», а також співробітники кафедри ботаніки ЧНУ І.І. Чорней, В.В. Буджак і А.І. Токарюк.
Команда з Буковини посіла призове місце у національному відборі міжнародного конкурсу «Молодь у лісах Європи-2019»
Опубліковано: Никирса Тетяна Дмитрівна, 06.06.2019
Асистент кафедри ботаніки, лісового і садово-паркового господарства ЧНУ, інженер лісових культур Сторожинецького лісгоспу, Вадим Михайлович Яковишин взяв активну участь у підготовці наших конкурсантів до змагань у національному відборі міжнародного конкурсу «Молодь у лісах Європи-2019». Особливість цього молодіжного конкурсу на лісівничу тематику у тому, що він відбувається винятково англійською мовою, а отже його учасники повинні продемонструвати ґрунтовні знання лісового господарства іноземною мовою. До столиці, у супроводі наставників вирушила команда у складі Оксани Грицюк, Тетяни Бізер, Максима Васильєва (учні 8-А класу Чернівецького ліцею №3), Анастасії Маєвської (учениця 9 класу, вихованка учнівського лісництва Стрілецькокутського ЗНЗ І-ІІІ ступенів Кіцманського району). За результатами конкурсних тестів, команда з Буковини посіла почесне третє місце.
Наш інститут на «Наукових пікніках»
Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 30.05.2019
26 травня на Соборній площі відбулися чергові «Наукові пікніки», активну участь в яких взяли студенти та викладачі нашого інституту. Ця акція проводиться в Чернівцях не вперше, але цьогорічне представництво було найвищим. Одразу п’ять кафедр зі своїми командами представили популяризаційні програми та захоплюючі експерименти, які привертали увагу як дітей, так і дорослих. Цей майданчик виявився не тільки гарним для популяризації науки, а і для проведення агітаційної роботи щодо вступу в наш Інститут.
Профорієнтаційна робота на кафедрі біохімії та біотехнології
Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa , 29.05.2019
Сьогодні кафедру біохімії та біотехнології відвідали близько 40 студентів Чернівецького медичного коледжу БДМУ разом із помічником директора з кадрової роботи, викладачем медичної хімії Стоян О.В. – випускницею нашої кафедри 2018 року.
Зустріч розпочалася із розповіді завкафедри професора Г.П. Копильчук про основні досягнення кафедри та перспективи працевлаштування випускників спеціалізації «Біохімія та лабораторна діагностика».
Еколого-соціальні виклики сьогодення
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 28.05.2019
Кафедра екології та біомоніторингу ЧНУ в черговий раз представила своє бачення шляхів вирішення основних еколого-соціальних проблем нашого регіону через призму комплексного підходу до них. Для ознайомлення громадськості та гостей міста з науковими здобутками кафедри, доцент, к.б.н. Легета Уляна Володимирівна при підтримці керівництва та за участі студентів кафедри провели відкриту зустріч з відвідувачами акції «Наукові пікніки», яка проходила 26 травня 2019 р. у Чернівцях.
Доцент Морозова Т. В. взяла участь у засіданні басейнової ради
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 26.05.2019
У п’ятницю, 24 травня в Івано-Франківську члени басейнової ради Дністра провели своє перше засідання. У роботі взяла участь доцент Морозова Т. В. Шляхи управління і збереження Дністра обговорили на засіданні басейнової ради. Розглянули ряд важливих питань щодо розробки плану управління річковим басейном Дністра, вирішення головних проблем річки, заслухали результати оцінки ризику затоплення територій басейну та представили пропозиції до роботи басейнової ради на 2019 рік та інші.
З нагоди Дня науки: інтерв’ю з Світланою Руденко
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 23.05.2019
До дня науки студентка кафедри журналістки Вікторія Керницька взяла інтерв’ю у доктора біологічних наук, професора, заслуженого працівника освіти Світлани Степанівни Руденко. Повний варіант цієї розмови опублікований у першому номері науково-популярного журналу «Сторінки науки» (2019) , а стислий – пропонується Вашій увазі.
Доцент Морозова Т.В. взяла участь у роботі Biotech Convent в Києві
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 21.05.2019
17-18 травня на базі КНУДТ, м. Київ, відбувся Biotech Convent, oрганізований Центром інновацій "Сходи у майбутнє". У роботі взяла участь доцент кафедри екології та біомоніторингу Тетяна Морозова. Залишилося сильне і приємне враження. Напрацьовані результати виявилися значно ширшим аніж просто просування бітехнологічних ідей в Україні. Народилося розуміння, що спільні, синхронізовані дії здатні зрушити будь-які гори, вирішити будь-які задачі, і для цього середовище вже створене, а центр кристалізації - закладений.
Освітні програми у контексті нових Стандартів вищої освіти обговорювали у вишиванках
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 20.05.2019
16.05.2019 у Інституті біології, хімії та біоресурсів чудове свято вишиванки переплелося із плідною роботою науково-методичного семінару, присвяченого розгляду структури та методології створення освітніх програм у контексті нових Стандартів вищої освіти. Необхідність проведення такого семінару продиктована часом. На кафедрах відбувається активна робота над формуванням нових навчальних планів, модернізацією діючих та приведенням їх у відповідність до Стандартів ВО.
«Основи біохімії за Ленінджером» – нові можливості для вивчення біохімії
Опубліковано: Кеца Оксана Віталіївна / Oksana V. Ketsa , 17.05.2019
Фонди наукової бібліотеки ЧНУ імені Юрія Федьковича поповнилися четвертим виданням підручника «Основи біохімії за Ленінджером» (Lehninger Principles of Biochemistry – David L. Nelson, Michael M. Cox), що є оновленою версією книги видатного американського вченого-біохіміка Альберта Ленінджера.