Новини
Науково-методичний семінар «Созологічна оцінка видів раритетних рослин»
Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 15.09.2021
14 вересня 2021 року на кафедрі ботаніки, лісового і садово-паркового господарства відбувся науково-методичний семінар «Созологічна оцінка видів раритетних рослин». Доповідач (асистент кафедри к. б. н. Алла Токарюк) ознайомила з підготовчим і аналітичним етапами созологічної оцінки видів раритетних рослин. Результати дослідження, викладені під час семінару, є цінними для національних і регіональних флористичних і синтаксономічних зведень і використовуються при викладанні дисциплін ботанічного циклу в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича.
Програма дистанційного візиту експертної групи для проведення акредитаційної експертизи освітньої наукової програми «Агрономія» з 20.09.2021 р. по 22.09.2021 р.
Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 13.09.2021
Для знайомства з програмою дистанційного візиту експертної групи для проведення акредитаційної експертизи освітньої наукової програми «Агрономія» (ID у ЄДЕБО 29690) за справою No 1380/АС-21 в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича (з використанням відеозв’язку програми Zoom) з 20.09.2021 р. по 22.09.2021 р., а також для усвідомлення призначення та статусу програми, загальних умов роботи експертної групи, часу зустрічей і їх учасників, перейдіть за посиланням >>>
Побутові відходи, алопеція, паводки…
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 04.09.2021
До дня Незалежності України філія UA Буковина підготувала спецпроект «Головне за 30: Буковина». Про екологічні проблеми Буковини, про зміни, які відбулися, що передувало цим змінам і що очікувати найближчими роками розповіла в інтерв’ю кореспонденту к.б.н., доцент кафедри екології та біомоніторингу Галина МОСКАЛИК.
Пілотна зустріч у рамках ЕКОпроекту від посольства Фінляндії
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 02.09.2021
Науковці кафедри екології та біомоніторингу і благодійний фонд «Карітас Чернівці», згідно меморандуму про співпрацю, виконують завдання гранту від посольства Фінляндії «Збереження біорізноманіття: знати і діяти. Програма неформальної освіти для підлітків». 30.08.2021 відбулася пілотна зустріч із представниками Дитячих центрів Карітас міст Львівської, Волинської і Дніпропетровської областей, на базі яких відбуватиметься апробація розробленої програми. Модератор – керівник проекту, завідувач кафедри екології та біомоніторингу, проф., д.б.н. Марія ФЕДОРЯК.
Проф. Марію Федоряк включено до Реєстру міжнародних оцінювачів ARACIS
Опубліковано: Зароченцева Оксана Дмитрівна, 02.09.2021
Секретаріат ARACIS підтвердив включення проф. Марії Федоряк до Реєстру міжнародних оцінювачів ARACIS. Нині до реєстру включено 220 експертів у різних доменах (від літератури до медицини) із 43 країн.
Вітаємо і бажаємо успішної участі у майбутніх зовнішніх оцінках, які проводитиме агентство!
Професор університету Грац Гілберт Ахамер у Чернівецькому національному університеті
Опубліковано: Халавка Юрій Богданович, 29.08.2021
В рамках проекту академічних обмінів Erasmus+ до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича завітав доктор Гілберт Ахамер (Gilbert Ahamer), професор університету Грац (Австрія) та дослідник в Австрійській агенції з довкілля (Environment Agency Austria, Umweltbundesamt GmbH). Під час візиту до Чернівців доктор Ахамер зустрівся з керівництвом області в Чернівецькій обласній державній адміністрації, обговорив перспективи співпраці з ректором ЧНУ професором Романом Петришиним, начальником відділу міжнародних зв’язків Сергієм Луканюком та директором Інституту біології, хімії та біоресурсів Михайлом Марченком.
Сезон грибів на Буковині: що варто знати
Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 26.08.2021
Літо - улюблена пора відпочинку, одним із різновидів якого є так зване "тихе полювання", або збір дикорослих грибів. Щороку десятки людей в Україні отруюються дикорослими грибами, особливо у «лісових» регіонах. Буковина не виняток. Ця тема не втрачає актуальності, тому вкотре обговорюються питання особливостей та правил безпеки щодо вживання грибів.
У проекті «Точка дотику» на UA: Українське радіо Буковина разом з журналісткою Олесею Жук тему отруєнь грибами обговорювали завідувач Гербарію Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Олена Волуца та лікар-інфекціоніст, доцент кафедри інфекційних хвороб БДМУ Анюта Сидорчук.
Унікальні лучні угруповання Кіцманщини
Опубліковано: Волуца Олена Дмитрівна, 25.08.2021
Під час однієї з експедиційних поїздок 9 травня 2021 року співробітники кафедри д.б.н. І. І. Чорней, д.б.н. В. В. Буджак, к.б.н. А. І. Токарюк і аспірантка С. В. Бойчук в околицях с. Валява Кіцманського району Чернівецької області виявили мальовничі лучно-степові мезо-ксерофільні угруповання за участю низки видів рослин, занесених до «Червоної книги України» (2009). Зокрема це ковила найкрасивіша (Stipa pulcherrima) та ковила вузьколиста (Stipa tirsa), ясенець білий (Dictamnus albus), орхідеї – неотінея обпалена (Neotinea ustulata) та билинець довгорогий (Gymnadenia conopsea), лілія лісова (Lilium martagon), горицвіт весняний (Adonis vernalis). Тут знайдено також види європейського природоохоронного значення – сон великий (Pulsatilla grandis) та сон розкритий (Pulsatilla patens), серпій вовконоголистий (Serratula lycopifolia), синяк руський (Echium russicum), які включені до Резолюції № 6 Бернської конвенції та Додатку ІІb Оселищної Директиви ЄС. Особливої уваги заслуговує вузькоареальний, занесений до «Червоної книги України» (2009), вид гадюча цибулька гроноподібна (Muscari botryoides). Це найбільша з досі відомих популяцій цього видув Україні, яка займає площу 25–27 га.
Список студентів, рекомендованих для заселення в гуртожиток
Опубліковано: Нікорич Володимир Андрійович, 23.08.2021
До уваги студентів першого та п'ятого курсів повної форми навчання, а також студентів, що поступили на скорочену форму навчання.
У вкладеному файлі список студентів, рекомендованих для заселення в гуртожиток.
Для поселення у гуртожиток студент зобов’язаний...
Вітаємо з ювілеєм!
Опубліковано: Іщенко Ольга Олегівна, 19.08.2021
Колектив кафедри молекулярної генетики та біотехнології вітає з ювілеєм Романа Анатолійовича Волкова - заслуженого діяча науки і техніки України, професора, доктора біологічних наук, завідувача кафедри.